13980601000001 Test PhotoN 1 300x151 - ترس صهیونیست‌ها از تشدید حملات فلسطینی‌ها در غزه و کرانه باختری
ترس صهیونیست‌ها از تشدید حملات فلسطینی‌ها در غزه و کرانه باختری
تحلیلگران صهیونیست تهدیدهای نخست‌وزیر اسرائیل علیه غزه را نامتقاعدکننده خواندند و می‌گویند همان اندازه که وضعیت مرز نوار غزه و موشک‌پراکنی‌ها خطرناک شده، احتمال انفجار اوضاع در کرانه باختری قوت گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، «عاموس هرئیل» تحلیلگر مسائل نظامی روزنامه عبری زبان «هاآرتص» با اشاره به موشک پراکنی‌های بی وقفه از نوار غزه به سمت سرزمین‌های اشغالی گفت، ادعای بنیامین نتانیاهو درباره اینکه انتخابات هیچ تاثیری روی واکنش اسرائیل به اقدامات تحریک آمیز از غزه ندارد به هیچ وجه قانع کننده نیست.

این تحلیلگر به نقل از منابع امنیتی بلندپایه در تل آویو همچنین از احتمال تبدیل کرانه باختری به  بزرگ‌ترین چالش امنیتی برای نتانیاهو در مقطع پیش رو سخن گفت و افزود: در این صورت سیاست  نتانیاهو نقش مهمی در پیچیدگی اوضاع دارد.

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، هرئیل افزود: هماهنگی امنیتی میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان به رغم تهدیدهای روز افزون محمود عباس آسیب قابل توجهی ندیده است.

این تحلیلگر صهیونیست گفت: در هفته‌های اخیر شمار حملات و تلاش‌ها برای حمله به اسرائیل افزایش یافته که بخشی از آنها با حماس مرتبط بوده است و از همین رو نهاد امنیتی اسرائیل برای رویارویی احتمالی در غزه آماده می‌شود.

وی بر اساس ارزیابی‌های امنیتی رژیم صهیونیستی، احتمال تشدید خشونت‌ها در کرانه باختری حتی قبل انتخابات را قوی دانست و گفت: موفقیت فلسطینی‌ها در حملات اخیرشان آنها را برای حملات بیشتر ترغیب می‌کند. مثل همان اتفاقاتی که در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ رخ داد. علاوه بر اینکه اختلاف‌های دینی بر سر قدس و حرم قدس اوضاع را وخیم‌تر کرده است.
کانال دوازده تلویزیون رژیم صهیونیستی هم به نقل از محافل امنیتی بسیار آگاه در تل آویو اعلام کرد که نهاد امنیتی اسرائیل برای مقابله احتمالی در نوار مرزی با غزه آماده می‌شود. به نوشته وبگاه خبری این شبکه تلویزیونی، یک مقام بلندپایه اسرائیل دیروز به حماس هشدار داده اگر آرامش به مرز بازنگردد ارتش اسرائیل عملیات نظامی گسترده و بزرگی را امسال علیه غزه به راه خواهد انداخت که روزهای طولانی ادامه خواهد داشت.

این منبع به نقل از منابع امنیتی رژیم صهیونیستی نوشت ارتش اسرائیل چند روزی است خاکریزهای بیشتری برای مقابله با موشک پرانی‌های حماس از غزه در نوار چند صد متری منطقه «غلاف غزه» با ارتفاع چهار تا پنج متر درست کرده است.

سایت عبری زبان  «واللا »هم به نقل از منابع امنیتی در تل آویو چهار شهرک صهیونیست نشین را مستقیما در معرض موشک‌های ضد تانک فلسطینی‌ها دانست و گفت: نهاد امنیتی اسرائیل درصدد ایجاد راه حل‌هایی برای این شهرک‌هاست بخصوص که مقامات محلی غلاف غزه انتقادهای شدیدی را از سیاست‌های کابینه نتانیاهو داشته و خواستار تغییر وضعیت کنونی در این منطقه هستند که سال‌هاست هیچ امنیتی ندارد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .