photo 2019 07 01 10 11 14 300x250 300x250 - روحانی که ضدانقلاب‌ها را عصبانی کرد
روحانی که ضدانقلاب‌ها را عصبانی کرد
روحانی که با اجرای برنامه‌های شاد و جذاب جوانان و نوجوانان زیادی را به مساجد جذب کرده و کارهای وی ضدانقلاب‌ها را عصبانی کرده و آن‌ها را به واکنش واداشته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، حجت الاسلام احد عباسزاده از روحانیونی است که در استان آذربایجان‌غربی با اجرای برنامه‌های شاد و مفرّح جوانان زیادی را به مسجد جذب و معارف دینی را به آن‌ها در قالب برنامه‌های جذاب ارائه می‌دهد.

او معتقد است که امروز نباید فقط به منابر یک طرفه برای تبلیغ دین بسنده کرد و باید از هر راهی که بتوان معارف دینی را به مردم انتقال داد استفاده کرد و بهترین راه آن هم ارائه مطالب دینی متناسب با سن و علاقه مخاطبین است.

کارهای تبلیغی وی به قدری مؤثر بوده که اخیرا مورد انتقاد شبکه‌های ضدانقلاب هم قرار گرفته است، به همین منظور به سراغ وی رفته و نظر وی را در این خصوص جویا شدیم.
%فاطر24- روحانی که  ضدانقلاب‌ها را عصبانی کرد

در ادامه مصاحبه با فاطر ۲۴ ،با حجت الاسلام عباسزاده را می‌خوانید:

انگیزه شما از این کار چه بوده و چرا به کار با کودک و نوجوان روی آوردید؟

حضرت امیرالمومنین (ع) در نهج البلاغه نامه۳۱ می‌فرمایند، إنّما قَلْبُ الحَدَثِ کالأرضِ الخالِیهِ ما اُلقِیَ فیها مِنْ شیءٍ قَبِلَتْهُ، قلب نوجوان چون زمین آماده است که با همه وجود آماده پذیرش می‌باشد هر چه در آن افشانده شود می‌پذیرد.

همین روایت و دیگر احادیث وارده از ائمه معصومین (ع) انگیزه‌ای شد برای من و در من علاقه ایجاد کرد که به تربیت کودک و نوجوان و کار با آن‌ها روی بیاورم، در اجرای برنامه‌ها مهم‌ترین مسئله‌ای که روی آن متمرکز می‌شوم انتقال مفاهیم دینی به مخاطبین متناسب با سن نوجوانان و جوانان است.

امروز با توجه به گستردگی حملات دشمن نمی‌شود به منبرهای یکطرفه بسنده کرد باید از هر راهی که بتوان با دشمن مقابله کرده و نسل جوان را با معارف دینی آشنا کرد، استفاده نمود، برنامه‌های که بنده اجرا می‌کنم به صورت سخنرانی نیست بلکه با اجرای برنامه‌‌های مختلف مفاهیم دینی را در قالب شعر، قصه، داستان و مسابقه به مخاطبین بیان کرده و همه آن‌ها را درگیر مباحث می کنم.

%فاطر24- روحانی که  ضدانقلاب‌ها را عصبانی کرد

تاثیر این کار بر روی کودکان و نوجوانان چه بوده؟
نمی‌شود برای کودک و نوجوان سخنرانی کرد بلکه انتقال معارف دینی باید به زبان خودشان باشد و در برنامه‌هایی که بنده حضور دارم و اجرا می‌کنم سعی بر این است که همه مخاطبین درگیر شوند و جلسه تبدیل به سخنرانی نشده و خسته کننده نباشد، همین امر برای نوجوانان و جوانان جذابیت دارد و آن‌ها از این کار استقبال کرده و با اشتیاق به مباحث گوش می‌کنند.

%فاطر24- روحانی که  ضدانقلاب‌ها را عصبانی کرد

عکس‌العمل مردم نسبت به این برنامه‌ها چیست؟

برای اولین بار که به اجرای برنامه‌ها می‌رفتم تصور مردم این بود که صرفا یک سخنرانی خشک خواهد بود اما بعد از اجرای برنامه، جذابیت آن را مشاهده کرده و اذعان می‌کنند که ما فکر نمی‌کردیم یک روحانی این اندازه در جلسه خود خنده و خوشحالی برای مردم ایجاد کند و مشتاق می‌شوند تا در جلسات بعدی حضور پیدا کنند.

%فاطر24- روحانی که  ضدانقلاب‌ها را عصبانی کرد

از کی این فعالیت‌ها را شروع کردید؟
بنده قبل ازطلبگی هم در برخی مساجد محله با نوجوانان و جوانان در قالب حلقه‌های معرفتی ارتباط داشته و برنامه اجرا می‌کردم اما بصورت رسمی از سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را آغاز کردم به مدت ۳ سال در مسجد مولای متقیان محله وکیل آباد ارومیه که یکی از مناطق فقیرنشین و آسیب‌پذیر ارومیه است بدون هیچ کمک مادی از طریق مردم یا نهادها فعالیت کردم که نتیجه آن جذب بیش از چهل نوجوان به مسجد بود.

%فاطر24- روحانی که  ضدانقلاب‌ها را عصبانی کرد

مرا از مسجد کنار گذاستند ده ها نوجوان از مسجد دور شدند، هیچ مسئولی از من حمایت نکرد
اولین بارکه به این مسجد رفتم تعداد نمازگزاران خیلی کم، شاید کمتر از انگشتان دست بود، اما با کمک خدای متعال توانستم جوانان و نوجوانان زیادی را به مسجد جذب کنم، هر چند در این مدت با مخالفت افردی در مسجد روبرو شدم که معتقد بودند مسجد جای نماز است نه کودک و نوجوان، اما بچه‌ها با حضور خود در نماز جماعت ثابت می‌کردند که مسجد هم جای نماز است و هم جای کارهای تربیتی، هیئات امنای مسجد چون افراد بی‌سواد و مسنّ بودند و هیچ‌گونه دغدغه فرهنگی نداشتند به مرور مخالفت خود را زیاد کرده و بنده را از مسجد کنار گذاشتند و متاسفانه هیچ یک از متولیان مساجد در این مورد از بنده حمایت نکردند، و امروز آن مسجد بدون روحانی است و در سال فقط ده روز ایام محرم در مسجد عزادری می‌شود.

بعد از اینکه بنده را از آن مسجد کنار گذاشتند به دعوت مدیر مجموعه افلاکیان مسئول مساجد افلاکیان شدم به مدت یکسال در آنجا فعالیت کرده و تقریبا ۳۰ مسجد که با مجموعه همکاری داشتند توسط بنده مدیریت می‌شد و هر شب در یک مسجد برنامه اجرا کرده و به فعالیت‌های آن‌ها نظارت می‌کردم و برای رشد بیشتر برنامه‌های مسجد و جذب بیشتر جوانان به مسجد، آن‌ها را کمک می‌کردم.

باحمایت حاج اقای اسکندری مدیر مجموعه افلاکیان امکانات ورزشی از جمله میز تنیس، فوتبال دستی، دارت و دیگر امکانات ورزشی به مساجد اهدا می‌شد و هماهنگی استخر واردوگاه و… را بنده انجام می‌دادم و اکنون به عنوان روحانی و امام جماعت مسجد اسماعیل‌ّبیگ ارومیه فعالیت می‌کنم.

در دوره‌های تربیت کودک هم شرکت داشتید؟
بله بنده چندین دوره تربیت مربی را گذرانده‌ام و اکنون بصورت تخصصی و به عنوان مربی کودک فعالیت دارم و دوره تربیت مربی در سازمان‌های مختلف به در خواست آن‌ها برگزار می‌کنم، با ارگان‌ها و نهادهای مختلف برای اجرای برنامه نوجوانان وجوانان همکاری دارم و اغلب جشن تکلیف‌ها و جشن‌های قرانی شهرستان ارومیه رابنده اجرا می‌کنم

%فاطر24- روحانی که  ضدانقلاب‌ها را عصبانی کرد

برنامه‌هایی که بنده اجرا می‌کنم به صورت پرده خوانی با موضوعات مختلف اعتقادی اخلاقی احکام

احکام وقرآنی، اجرای بدون دستگاه پرده خوانی وکلاسداری بارازجدول ها و…… است که به لطف خداوندهم جذاب بوده و هم تاثیرخوبی در بین مردم گذاشته و مورد استقبال مخاطبین قرار گرفته است.
اخیرا فعالیت‌های شما مورد انتقاد شبکه‌های ضدانقلاب هم قرار گرفته در این خصوص هم توضیحی بفرمایید؟
وقتی دشمن از ما عصبانی می‌شود یقین پیدا می‌کنیم در کاری که انجام داده‌ایم مؤثر بودیم، بهار امسال به دعوت یکی ازمدارس دخترانه ابتدایی برای اجرای جشن تکلیف دعوت شدم در حین اجرای برنامه مسئله واجب بودن حجاب برای بانوان را بصورت عقلی و زدن چند مثال با مشارکت حضار، هم برای بچه‌ها و هم برای بزرگترها مطرح کردم و خیلی تاثیرگذار هم بود و در آن جلسه یکی از حاضرین از جلسه فیلم گرفته و به شبکه‌های ضدانقلاب ارسال کرده بوده و آن‌ها شروع کرده بودند علیه بنده به فحش و ناسزاگویی و همین کار آن‌ها توجه انقلابی‌ها را نسبت به بنده افزایش داد و امروز در همه شهرهای استان برنامه اجرا می‌کنم.
%فاطر24- روحانی که  ضدانقلاب‌ها را عصبانی کرد

%فاطر24- روحانی که  ضدانقلاب‌ها را عصبانی کرد

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .