13980328000268 Test PhotoN 300x151 - بزرگ‌ترین شهرک دارویی غرب آسیا در استان البرز افتتاح شد/ ایجاد اشتغال برای 7 هزار متخصص
بزرگ‌ترین شهرک دارویی غرب آسیا در استان البرز افتتاح شد/ ایجاد اشتغال برای 7 هزار متخصص
بزرگ‌ترین شهرک دارویی غرب آسیا با حضور وزیر بهداشت و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان البرز افتتاح شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، شهرک دارویی «برکت» که امروز صبح با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان البرز افتتاح شد، اولین شهرک دارویی ایران و بزرگ‌ترین شهرک دارویی غرب آسیا است که با سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) به بهره برداری رسیده است.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در آئین افتتاح این مجموعه گفت: این شرکت در وسعتی ۲۰۰ هکتاری با ۷۸ قطعه و ۱۰ بخش طراحی شده است که ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه دربرداشته و امروز از ۹ پروژه دارویی در بخش‌های سرطان و واکسن رونمایی می‌شود و این مرکز دارویی طراحی شده است تا دیگر شاهد واردات دارویی به کشور نباشیم.

مخبر افزود: برنامه‌ریزی شده است در این شهرک دارویی ۱۰۵ واحد تولیدی ساخته شود که تا امروز ۳۸ کارخانه برای حضور، اعلام آمادگی کرده و ساخت مجموعه تولیدی خود را آغاز کرده اند.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی این طرح از سال ۹۴ آغاز شده است،گفت: شاخص های بین المللی برای ساخت کارخانه های دارو به منظور دریافت گواهینامه های بین المللی و صادرات داروهای ایرانی لحاظ شده است  تا بتوانیم یک مرکز تولیدی بزرگ و اثرگذار در سطح منطقه و بین الملل ایجاد کنیم و صنعت و شایستگی های کشورمان را آنطور که هست به رخ دنیا بکشیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از جمله اهداف دیگر ایجاد این شهرک دارویی را انتقال دانش فنی و توسعه علمی حوزه پزشکی و دارویی، توسعه صادرات و صرفه‌جویی ارزی، کاهش هزینه تمام شده دارو برای بیماران، امکان اتصال زنجیره دانشگاه، صنعت و تجارت و تبدیل شدن ایران به یکی از قطب های اصلی داروی جهان اعلام کرد.

وی گفت: به رغم اینکه ۵ درصد از داروهای کشور وارداتی است، ولی ارزش ریالی آن ۳۰ درصد قیمت داروی کشور است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) افزود: یکی از سیاست‌هایی که دنبال می‌کنیم این است که بتوانیم این ۵ درصد واردات دارو را نیز پوشش دهیم که دشمن نتواند در این زمینه اقدامی تقابلی را انجام دهد و به دنبال آن هستیم که قیمت تمام‌شده دارو برای بیماران خاص کاهش یابد.

وی گفت: در یک قلم دارو که در دو سال گذشته در کشور تأمین شد، ۱۲۰ میلیارد تومان پول از جیب مریض‌های سرطانی خارج نشد.

مخبر گفت:‌ این شهرک ایجاد شد تا در حداکثر توان، ۵ درصد داروی وارداتی را پوشش دهد و در این شهرک تعداد زیادی شرکت داخلی و خارجی حضور پیدا کردند و امیدواریم ظرف یک و نیم سال آینده ۵۰۰ میلیون دلار از واردات به کشور در بخش مواد اولیه دارو را جلوگیری کنیم.

مخبر افزود: برای ساخت این شهرک تمام امکانات زیر ساختی از قبیل آب، برق ، گاز، تلفن، راه دسترسی مناسب و اینترنت پرسرعت فراهم شده است.

وی افزود: این شهرک دارویی می تواند بخشی از نیازهای منطقه را پوشش دهد و ۷ هزار شغل برای متخصصین در بخش دارو ایجاد شده است و به صورت مستقیم و غیرمستقیم ۳۰ هزار شغل را ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .