187401 300x201 - پرونده‌های امنیتی حسین فریدون توسط قوه‌ی قضائیه در دست اقدام است
پرونده‌های امنیتی حسین فریدون توسط قوه‌ی قضائیه در دست اقدام است
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: نهاد قضائی فقط پرونده‌ی مفاسد اقتصادی حسین فریدون را بررسی کرده است. او پرونده‌های دیگری هم در زمینه‌های امنیتی دارد که به دست قوه‌ی قضائیه در دست اقدام است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان، محمدجواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی درباره‌ی حکم اخیر حسین فریدون گفت: حسین فریدون محاکمه و به ۷ سال زندان و پرداخت ۳۰ میلیارد تومان خسارت محکوم شده است و این حکم در مراحل اجرایی است. تنها بخشی از پرونده‌ی حسین فریدون مربوط به این است که همسر وی رشوه دریافت کرده بود و یک واحد خانه از طرف یکی از مفسدین به آن‌ها داده شده بود. نمایندگان مجلس هم در این خصوص بارها تذکر داده بودند و خواستار مقابله با وی بودند.

وی در ادامه بیان کرد: نهاد قضائی فقط پرونده‌ی مفاسد اقتصادی حسین فریدون را بررسی کرده است. او پرونده‌های دیگری هم در زمینه‌های امنیتی دارد که به دست قوه‌ی قضائیه در دست اقدام است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: در برخی پرونده‌ها ما ادعاهایی داشتیم که آقایان علیه ما شکایت کردند اما نهایتا در دادگاه تبرئه شدیم. این‌که چرا قوه‌ی قضائیه پس از تبرئه شدن ما با طرف مقابل برخوردی نداشته است مصلحتی دارد.

وی تصریح کرد: پیگیری این پرونده‌ها به صورت رسمی با دعوت مسئولان رده بالای مملکت همراه خواهد بود و از طرفی چون این اقدام سنگین و ثقیل است، در حال حاضر به صلاح نیست که دنبال شود اما دستگاه قضا حتما پرونده‌ی این اشخاص را در اولویت قرار داده و در زمان مناسب به آن‌ها رسیدگی خواهد کرد.

کریمی قدوسی در پایان خاطر نشان کرد: اگر رسانه‌ها مردم را در این زمینه آگاه کنند و مطالبات مردمی گسترش پیدا کند رسیدگی به این دست از پرونده‌ها به مراتب آسان‌تر خواهد شد. در نظام اسلامی نباید بین رئیس جمهور و اطرافیانش با مردم عادی فرقی باشد. دستگاه قضائی موظف است بدون جانبداری از شخص یا جریان خاصی حق و عدالت را در جامعه محقق کند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .