راه‌اندازی اولین سامانه خدمات دیجیتال به مادر و کودک
راه‌اندازی اولین سامانه خدمات دیجیتال به مادر و کودک
اولین سامانه ارائه خدمات دیجیتال به مادر و کودک تحت عنوان «توپ مارکت» راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، دوران کودکی به گفته روانشناسان و صاحب‌نظران تعلیم و تربیت به عنوان برجسته‌ترین مرحله در تکوین شخصیت انسان بوده و نقش حساس و تعیین‌کننده‌ای در زندگی هر فرد دارد. 
با توجه به اهمیت فزاینده‌ای که خانواده‌ها برای رشد کودک قائلند و با تأکید بر اینکه رشد و پرورش کودک، بر مبنای رشد سالم آن‌ها در دوران کودکی پایه‌ریزی می‌شود، بازی و سرگرمی‌ها از عوامل مهمی هستند که بر روحیه و شخصیت کودک اثر گذاشته و بخش جدایی‌ناپذیر زندگی کودک به شمار می‌رود.
 

راه‌اندازی اولین سامانه خدمات دیجیتال به مادر و کودک

در همین راستا «توپ مارکت» با درک اهمیت نقش بازی‌های موبایلی و نرم افزارهای تلفن همراه که امروزه عنصر جدایی ناپذیر هر خانه‌ای می‌باشد و نیز با آگاهی از فرصت ها و تهدیدهای بازی و نرم افزارهای موبایلی، از زمستان ۹۷ پا به عرصه خدمت‌رسانی فضای مجازی گذاشته و هدف خود را بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌ها و تقابل با تهدیدهای این حوزه تعریف کرده تا به سهم خود در رشد و بالندگی فرزندان این سرزمین در کنار خانواده‌ها باشد.

سامانه نرم‌افزاری توپ مارکت که شامل سایت و نرم‌افزار اندروید است، با بررسی‌های میدانی نیازهای والدین و کودک و همچنین با بهره‌گیری از نظرات متخصصان حوزه اوان کودکی قدم در راه ارائه خدمات و محتوا به مادر و کودک نهاده است.
این سرویس اینترنتی، اپلیکیشن‌ها و بازی‌های موبایلی را طی فرآیندی کارشناسی، انتخاب و پس از تهیه متن و محتوای تخصصی برای هرکدام، آن‌ها را در موضوعات مناسب بارگذاری می‌کند.

کارشناسان این سامانه بر اساس تحقیقات صورت گرفته از ۱۲۰۰ مادر و کودکان آن‌ها، بر اساس نیازهای شناسایی شده اقدام به انتخاب اپلیکیشن‌ها از مارکت‌های داخلی و خارجی بر اساس معیارهایی همچون رده سنی، کیفیت و کاربردی بودن نرم‌افزارها، مغایرت‌نداشتن با فرهنگ ایرانی، محتوای مفید و آموزنده و … کرده‌اند که به صورت روزانه در حال تکمیل است.
سپس طی فرآیندی نرم‌افزارهای مفید وارد توپ مارکت شده و نظرات کارشناسان نرم‌افزار و بازی‌های موبایلی به نرم‌افزارها اضافه می‌شود.

* دستچین مادرانه، قابلیتی جهت کمک به رشد و تعالی کودکان
در میان انبوه نرم‌افزارها و بازی‌های تلفن همراه که نقش رفع نیازها و همچنین سرگرم کنندگی را برای کودکان و حتی والدین بازی می‌کنند، نرم افزارهایی نیز وجود دارند که می‌توانند نقش آموزش، تقویت هوش و کمک به رشد و تعالی کودکان را نیز فراهم آورند.
توپ مارکت با درک این موضوع و با همراهی تیمی متخصص در حوزه نرم افزارهای کودکانه و نیز حوزه تعلیم و تربیت کودکان نرم افزارهای مفیدی را که اسباب تقویت مهارت‌های کودک هستند، در قالب دستچین مادرانه ارائه می‌کند.
 

13971226000724 Test NewPhotoFree - راه‌اندازی اولین سامانه خدمات دیجیتال به مادر و کودک

نحوه عملکرد دستچین مادرانه به این شکل است که والدین با انتخاب مخاطب نرم افزار، جنسیت و سن فرزند و همچنین موضوعی که علاقه‌مند هستند تا فرزندشان در آن حوزه تقویت شود، یک پرونده ویژه از نرم افزار را دریافت می‌کنند که ضمن وجود راهنما و ویدئو توضیحی آن مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای مفید در آن حوزه قابل دانلود و استفاده است.
موضوعاتی که تا کنون پوشش داده شده است شامل موارد زیر است:

  • ویژه کودکان، نرم افزارهایی با اهداف زیر:

– افزایش توانایی اجتماعی
– تقویت هوش‌های چندگانه
– مهارت‌های ارتباطی 
– سلامت روانی
– کاهش اضطراب کودکان
– آموزش حل مسئله
– افزایش خلاقیت کودکان

  • ویژه والدین:

– محیط کودکانه
– نرم افزارهای کنترل کودک
– سرگرمی والدین
 
سایت توپ مارکت از نشانی https://toopmarket.com قابل دسترس قرار دارد و علاقمندان برای دانلود اپلیکیشن توپ مارکت هم می‌توانند از این پیوند اقدام کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .