امنیت اخلاقی و روانی ماحصل اقتدار حاکمیت انقلاب اسلامی
 دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در عرصه های مختلف؛
امنیت اخلاقی و روانی ماحصل اقتدار انقلاب اسلامی
 انقلاب 57 به برکت اسلام و زیر پرچم قرآن نقطه ی عطفی شد در شروع  حرکت اخلاق در تنظیم روابط و مناسبات اجتماعی، و ساختن جامعه ای که از هر لحاظ  به ویژه معنویت و اخلاق الگو باشد.

پایگاه تحلیلی خبری البرزبان :  امنیت یکی از حیاتی ترین نیازهای اساسی بشر بوده است امنیت روانی به عنوان سرآمد همه ی نیازهای غیر فیزیولوژیک انسان نقش مهمی را در شکل گیری ساختار شخصیتی انسان و مرتفع ساختن حتی نیازهای زیستی او دارد.

امنیت روانی و اخلاقی قادر است در پرتو معنویت؛ شیوه ی زیستن اسلامی در بعد فردی و اجتماعی زمینه ساز پیشرفت همه جانبه به معنای تمدن سازی نوین اسلامی باشد. در حقیقت به عنوان معنا و اساس اقتدار حاکمیت، بخش های ابزاری را اعم از اقتصاد سیاست، اقتدار نظامی، اعتبار بین المللی اجتماع و فرهنگ و… را تحت تاثیر قرار می دهد و از این کانال ها علی رغم همه ی فشارها، تحریم ها و تهدیدها کشور را در مسیر پیشرفت، توسعه و شکوفایی و رفاه نسبی آحاد قرار می دهد.

پر واضح است که فقدان امنیت، موضوع امنیت را معنا می بخشد مردم قدر امنیت را زمانی می فهمند که امنیت نباشد آنجایی که مرد و زن از خانه خارج می شوند، فرزندان از خانه خارج می شوند، دختر جوان از خانه خارج می شود و اطمینان خاطر دارند سالم به خانه برمیگردند، بدون هیچ مزاحمتی، خشونتی و تضییع حقوق فردی و اجتماعی، خیابانها ناامن نیست، کوچه ها ناامن نیست، حوادث و خفقان بر فضای عمومی شهر حاکم نیست این مصداق عینی امنیت روانی و اخلاقی است.

برخلاف خوانش های غلط تاریخی که ازاوضاع رژیم قبلی می شود که بهترین امنیت را داشته ایم… اما وقتی گزارشات مربوط به جرائم و آسیب های حوزه ی اجتماعی را که مطالعه می کنیم و پای صحبت بزرگترها و بزرگانی که در آن زمان جوان بوده اند می نشینیم متوجه می شویم که حقیقت چیز دیگریست و امنیت اخلاقی و روانی به شدت کم رنگ بوده است( چه در دوره ی پهلوی دوم چه در زمان پهلوی اول و حتی پیشتر از آن در زمان قاجارها…)مصونیت های اتباع خارجی و انجام رفتارهای ضد هنجاری علیه شهروندان ایرانی،گروههای بزن بهادری و لات ها و ارازل خیابانی، مزاحمان نوامیس و دزدان در مسیرهای صعب العبور شهرهای دور، اعمال منافی عفت در خیابان در خلال جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی، شرابخواری علنی، فرهنگ برهنگی در رسانه‌ها و سینماها، دستور کشف حجاب توسط رضاخان میرپنج، رسومات غلط اشرافی و جامعه طبقاتی همگی مقولاتی بوده است که در آن دوران سیاه، امنیت فکری و اخلاقی را از شهروندان جامعه ایران گرفته بود(۱)

انقلاب ۵۷ به برکت اسلام و زیر پرچم قرآن نقطه ی عطفی شد در شروع  حرکت اخلاق در تنظیم روابط و مناسبات اجتماعی، و ساختن جامعه ای که از هر لحاظ  به ویژه معنویت و اخلاق الگو باشد( موضوعی که در غرب وجود ندارد). این شیوه ی زیستن و سبک زندگی با بازوران مقتدر نیروهای انتظامی گذشته از آن که مظهر حاکمیت جمهوری اسلامی است  نمایش اقتدار انقلاب در برقراری امنیت روانی و اخلاقی تامین حقوق اساسی شهروندان جامعه است که در نهایت پشرفت و توسعه ی پایدار را نوید می دهد.

اصلی ترین و مهم ترین هدف دشمنان انقلاب اسلامی از همان سالهای ابتدایی پس از پیروزی ایجاد ناامنی در داخل و محیط پیرامون مرزهای بین الملی کشور بوده است اما با وجود برنامه ریزی های متعدد دشمنان و کمک و ارتباط با حکومت های مرتجع منطقه به منظور ایجاد ناامنی این توطئه و خباثت ها با هوشیاری و تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی و دستگاه اطلاعاتی همواره دفع و خنثی شده است.

با این حال با تغیر راهبرد دشمنان از جنگ سخت به جنگ نرم امروز تمرکز  و فشار اصلی دشمنان انقلاب و نظام و دستگاههای رسانه ایشان فرهنگ، سبک زندگی،رفتار علایق و سلایق فردی و اجتماعی خانواده ها و جوانان و نوجوانان، ایجاد اخلال، اغتشاش،نزاع و درگیری، اشاعه ی فساد با دور کردن از مبانی و ارزش های اعتقادی و عمیق دینی مانند حجاب است تا از این طریق جوانان را( به عنوان سرمایه های مومن و جان بر کف انقلاب) نسبت به نظام و آینده ناامید کند. همچنین با نفوذ در رسانه های مجازی و ماهواره ای در خانواده ها،و حتی نهادهای دولتی نظیر وزارت آموزش و پرورش( با فشار از طریق سند ۲۰۳۰)آنان را وسوسه کند و از مسیر درست زندگی دور سازد و سپس در شبکه های ماهواره ای با عناصر خودفروخته، دست نشانده و منحرف عملکرد قانونی نیروی انتظامی را در برخورد با هنجار شکنان بوق و کرنا کند جار و جنجال راه بیاندازند و اینگونه القا کند که رفتار پلیس امنیت با شهروندان نقض حقوق بشر است،نقض حقوق اولیه انسانی است. و جامعه اسلامی امنیت روانی و فرهنگی ندارد.   

منابع:

۱)https://www.afkarnews.com

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .