2374828 300x200 - ندای لبیک یا حسین در تهران طنین انداز شد
لحظه به لحظه با اجتماع حب الحُسین یجمعنا؛
ندای لبیک یا حسین در تهران طنین انداز شد
کاروان عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) استان تهران با عنوان جاماندگان کربلای حسینی امسال برای ششمین سال پیاپی با پای پیاده عازم حرم حضرت عبدالعظیم(ع) شده‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، همزمان با برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در کربلای معلی، مراسم پیاده‌روی اربعین در شهر تهران با عنوان «جاماندگان اربعین حسینی» از دقایقی پیش با حضور پرشور مردم تهرانی آغاز شد.

ببینید:

عکس/ پیاده روی جاماندگان اربعین به سمت حرم حضرت عبدالعظیم

چند سالی است که تهرانی‌ها در راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی شرکت می‌کنند و خود را به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی در شهرری می رسانند. چرا که در روایتی از امام هادی (ع) آمده است:

محمّد بن یحیی عطّار از یکی از اهالی ری این‌گونه نقل کرده که: خدمت امام هادی (ع) رسیدم. ایشان فرمودند: کجا بودی؟

گفتم: حسین بن علی (ع) را زیارت کردم. امام هادی (ع) فرمودند: بدان که اگر قبر عبدالعظیم را در شهر خودتان زیارت کنی، مانند کسی هستی که حسین بن علی (ع) را زیارت کرده باشد.

2374821 - ندای لبیک یا حسین در تهران طنین انداز شد

هنوز خورشید خود را به خوبی نمایان نکرده، نواهای “وا حسینا” به آسمان رفته است و لحظه به لحظه به جمعیت شرکت کننده در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی افزوده می شود.

در تمامی کوچه های منتهی به خیابان هفده شهریور، نیرو های امنیتی و راهنمایی رانندگی امنیت و آرامش را برای جا ماندگان فراهم کردند.

پیر و جوان برای این روز مهم آماده شده‌اند حتی مردی پا برهنه و با لباس عربی مشغول خدمت رسانی است. می‌گوید میان عاشقان اباعبدالله (ع) تفاوتی نیست و به این دلیل با لباس عربی و پابرهنه خدمت می‌کند که شبیه نوکران عراقی امام حسین (ع) باشد.

لحظه به لحظه بر جمعیت اضافه می شود و دلدادگان حسینی ارادتشان را به طرق مختلف به تشنه لب کربلا که آن روزها با یاران اندکش در برابر جمعیت چند هزار نفری دشمن ایستاد، ثابت می کنند.

2374828 - ندای لبیک یا حسین در تهران طنین انداز شد

امروز حماسه ای دیگر در برابر دشمن زمان رقم می خورد و عاشقان ابا عبدالله الحسین به دشمنان زمانه می گویند که تا پای جان برای ظلم ستیزی می ایستند.

در میان جمعیت از هر قشری دیده می شود، امروز روز یکرنگی است و کودک و جوان به صحنه آمده اند.

جاماندگان اربعین حسینی (ع) از مسیر اصلی ، میدان امام حسین (ع) پیاده روی ۱۷ کیلومتری را تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)  از ساعت ۶:۳۰ صبح امروز (سه شنبه) آغاز کرده‌اند.

راهپیمایان از مسیرهای چهار گانه شامل:

مسیر شماره یک؛‌ میدان امام حسین(ع)، خیابان ۱۷ شهریور، خراسان، شوش و خیابان‌های فدائیان و میدان بسیج به حرم حضرت عبدالعظیم(ع) 

مسیر شماره دو؛‌ حرم مطهر امامزاده حسن (ع) خیابان امین الملک، خیابان قزوین، میدان حق شناس، میدان بهمن، خیابان شهید رجایی، بزرگراه کریمی، خیابان فدائیان و حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (ع)

مسیر شماره سه؛‌ باقرشهر، جنوب به شمال خیابان رجایی، خیابان سلمان فارسی و ضلع جنوب حرم عبدالعظیم(ع)

مسیر شماره چهار؛‌ ورامین، میدان معلم، سه راه ورامین، خیابان فدائیان اسلام و حرم عبدالعظیم(ع)  خود را به شهرری و حرم حضرت عبدالعظیم (ع) می رسانند.

2374829 - ندای لبیک یا حسین در تهران طنین انداز شد

همچنین خیابان‌های فدائیان اسلام، کمیل، شهید رجایی، ورامین، شهید غیوری، بلوار سلمان فارسی در محدوده شهرری از جمله مسیرهای پیاده روی اربعین حسینی هستند و اقدامات ترافیکی، عمرانی، خدمات شهری و اجتماعی برای خدمات رسانی بهینه به زائران پیش بینی شده است.

محدودیت‌های ترافیکی در میدان سلمان فارسی ورودی خیابان شهید قمی، ضلع شرق حرم (خیابان شهید قمی ورودی و خروجی بلوار جانبازان)، ضلع جنوب حرم، میدان شهید قشقائی ابتدای خیابان شهید قمی، خیابان شهید فدائی تقاطع خیابان شهید حیدرلو و خیابان هلال احمر تقاطع خیابان سلمان فارسی (ابتدای ضلع جنوب حرم) اجرا می‌شود.

در طول این مسیر بیش از ۱۰۰ موکب برای خدمات به دلدادگان حسینی تدارک دیده شده است که بیشترین موکب‌ها حدفاصل میدان امام حسین (ع) – میدان شهدا و میدان شهدا- میدان خراسان و همچنین میدان خراسان به سوی میدان شوش و برخی موکب‌ها نیز در مسجد آشتیانی‌ها، دروازه دولاب، پل آهنگ، تیر دوقلو، بوستان کودک، پمپ بنزین فداییان اسلام، تقاطع فداییان اسلام و بزرگراه شهید کریمی قرار دارند.

2374809 - ندای لبیک یا حسین در تهران طنین انداز شد

۵۰ تیم درمانی اورژانس تهران در مراسم پیاده روی جاماندگان از اربعین به همراه ۲۰ دستگاه آمبولانس، ۲۵ دستگاه موتورلانس و ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس در مسیرهای مختلف مراسم پیاده روی اربعین حسینی در تهران مستقر شده‌اند.

استقرار تیم های اورژانس تهران از ساعت ۶ صبح تا پایان مراسم ادامه خواهد داشت و استقرار تیم ها در مسیرهای سه گانه و مسیرهای منتهی به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) است.

۱۵۰ آتش نشان نیز در مراسم پیاده روی اربعین حسینی در ۳۵ مسیر مختلف منتهی به حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) مستقر هستند.

شرکت های اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو برای جابجایی عزاداران بویژه زمان بازگشت از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ، آماده خدمت رسانی است .

2374810 - ندای لبیک یا حسین در تهران طنین انداز شد

در پایان این مراسم اتوبوس های شرکت واحد از مسیرهای زیر آماده ارائه خدمات رسانی به شرکت کنندگان در راهپیمایی اربعین حسینی تهران هستند.

– ضلع شمالی میدان شهرری مقابل بیمارستان فیروز آبادی به مقاصد دولت آباد، شوش، خراسان، خاوران و تهرانپارس.

– ضلع شرقی میدان بسیج (سه راه ورامین) ابتدای جاده ورامین به میدان شهرری.

– پارکینگ مقابل میدان فرمانداری شهر ری به مقاصد ۱۳ آبان، نازی آباد، راه آهن، صالح آباد، خانی آباد و آزادی.

– ضلع جنوبی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) خیابان هلال احمر به مقاصد بهشتی، باقرشهر و کهریزک.

همچنین شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه پس از پایان مراسم راهپیمایی، تمهیداتی را برای سرویس رسانی به زائرین از میدان شهرری به مترو در نظر گرفته است:

-مترو شهرری به مقاصد قمصر، باقرشهر، زمان آباد، تورقوزآباد، مفتح، عباس آباد، جاده نظامی، خزانه، راه آهن، صفائیه دولت آباد و خراسان.

براساس اعلام شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، شرکت کنندگان به مبادی اولیه نیز بازگشت داده خواهند شد.

2374808 - ندای لبیک یا حسین در تهران طنین انداز شد

عزاداران حسینی حوالی ساعت ۱۱ امروز به حرم سید الکریم (ع) خواهند رسید که حضور در محفل عزای اربعین حسینی در مصلای بزرگ ری، حسن ختام این مراسم خواهد بود. در مراسم پایانی احمد زین‌ العابدین‌فرد به قرائت زیارت اربعین می‌پردازد و حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی عسکر نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت سخنرانی می‌کند. همچنین کاظم غفارنژاد و نریمان پناهی با حضور در جمع زوار سیدالکریم (ع) به مرثیه‌سرایی در سوگ شهادت ثارالله (ع) خواهند پرداخت.

طبق برآورد اولیه حدود ۲ میلیون نفر از مردم شهر تهران از زن و مرد، پیر،‌ کودک و نوجوان و جوان و حتی افراد کم‌توان در این محفل حسینی حضور دارند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .