2344640 300x168 - لرزه بر اندام نظامیان سعودی در جنوب عربستان
ادامه پیشروی رزمندگان انصارالله یمن در جنوب استان «عسیر»
لرزه بر اندام نظامیان سعودی در جنوب عربستان
رزمندگان یمنی در ادامه عملیات در جنوب عربستان موفق شدند ضربات سنگینی را به نظامیان آل سعود و نیروهای شورشی وارد کنند و در چند محور پیشروی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله یمن در ادامه عملیات در جنوب عربستان موفق شدند ضربات سنگینی را به نظامیان آل سعود و نیروهای شورشی وارد کنند و در چند محور پیشروی کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی پس از چند روز درگیری سخت و نفس گیر توانستند چند ارتفاع، پایگاه نظامی و ایستگاه دفاعی نظامیان سعودی و نیروهای شورشی را در حومه منطقه «مجازه» در جنوب استان «عسیر» عربستان به کنترل دربیاورند.

2344640 - لرزه بر اندام نظامیان سعودی در جنوب عربستان

2344643 - لرزه بر اندام نظامیان سعودی در جنوب عربستان

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق از تثبیت مواضع نیروهای یمنی در این نقاط تازه آزاد شده خبر داد و گفت: ده ها تن از نیروهای شورشی و نظامیان سعودی در جریان درگیری ها سنگین در منطقه «مجازه» کشته و زخمی شدند.

این منبع میدانی با بیان این که نیروهای یمنی در تلاش هستند منطقه «مجازه» را به صورت کامل تحت کنترل در بیاورند، افزود: تسلط بر این منطقه به معنای ایجاد دیوار دفاعی و جلوگیری از پیشروی نیروهای سعودی و شورشی به سمت شمال استان صعده یمن (بخش باقم) می شود.

2344638 - لرزه بر اندام نظامیان سعودی در جنوب عربستان

به گزارش مشرق، نیروهای شورشی در سال های گذشته با پشتیبانی جنگنده های سعودی در چندین مرحله از رشته کوه های منطقه «مجازه» به ارتفاعات شمالی بخش «باقم» در شمال استان حمله کردند و بخش هایی از مناطق را به اشغال درآوردند.

روز گذشته هم صدها تن از نیروهای شورشی با پشتیبانی جنگنده های سعودی حملات گسترده ای را علیه مواضع نیروهای یمنی در حومه غربی منطقه «مجازه» با هدف نزدیک شدن به بخش «باقم» انجام دادند.

2344641 - لرزه بر اندام نظامیان سعودی در جنوب عربستان

2344642 - لرزه بر اندام نظامیان سعودی در جنوب عربستان

اما نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله تحرکات نیروهای شورشی را در این محور رصد کردند و در یک کمیق دقیق موفق شدند آنان را در محور غربی منطقه «مجازه» به محاصره در بیاورند و غافلگیر کنند.

به گقته منابع میدانی، نیروهای یمنی پس از چند ساعت درگیری سنگین و نقس گیر در این محور توانستند حدود ۳۵ تن از نیروهای شورشی را کشته و زخمی کنند و تعدادی دیگر را به اسارت درآورند و حملات را به طور کامل دفع کنند.

به گزارش مشرق، نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله در ادامه هم حملات معکوسی را با وجود حملات جنگنده های سعودی علیه نیروهای شورشی ترتیب دادند و موفق شدند کنترل معدود مناطق تازه اشغال شده را در دست گیرند.

2344639 - لرزه بر اندام نظامیان سعودی در جنوب عربستان

در حال حاضر، بخش هایی از جنوب استان عسیر عربستان که دروازه ورودی به شمال استان «صعده» محسوب می شوند در کنترل نیروهای یمنی است و به عنوان یک کمربند امنیتی در این محور به شمار می آیند که از پیشروی نظامیان سعودی جلوگیری می کند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .