13970629000489 Test PhotoA - رکورد زدن شورای پنجم در انتخاب شهردار
عملکرد یکساله شورای اسلامی شهر تهران
رکورد زدن شورای پنجم در انتخاب شهردار
یکسال از حضور اعضای لیست امید در شورای شهر تهران گذشت و انتخاب 4 شهردار، رکورد جدیدی را به نام پنجمین دوره شورای شهر تهران، ری و تجریش ثبت کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، تمامی لیست اصلاح طلبان، با نام امید به سرلیستی محسن هاشمی با اعتماد مردم رأی آوردند و سکان شورای پنجم و نظرات بر کلان شهر تهران را برعهده گرفتند.

13970629000433 Test NewPhotoFree - رکورد زدن شورای پنجم در انتخاب شهردار

در اول شهریور ماه سال ۹۶ بود که اعضای شورای پنجم سوگند خوردند و رسما فعالیت خود را آغاز کردند و اکنون یکسال از دوره پنجم شورا گذشته است و اخیرا با حواشی خاص، گزارش عملکرد یکساله شورا منتشر شد.

در ابتدای این گزارش مقایسه کوتاهی با مدت مشابه شورای چهارم شهر تهران صورت گرفته که در آن شورا از هر دو طیف اصلاح طلب و اصولگرا حضور داشتند.

13970629000403 Test NewPhotoFree - رکورد زدن شورای پنجم در انتخاب شهردار

انتخاب ۴ شهردار در یک سال

یکی از رکوردهایی که شورای شهر تهران در دوره پنجم توانست به نام خود ثبت کند انتخاب ۴ شهردار و سرپرست شهرداری در طول یکسال بوده که با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، احتمال اینکه پنجمین شهردار برای پایتخت ایران انتخاب شود، کم نیست.

پس از آغاز به کار شورای پنجم گزینه‌های مختلفی برای تصدی پست شهرداری تهران از سوی جناح‌های مختف اصلاح طلبان مطرح شد که نهایتا اعضای شو۴را با حضور محمد علی نجفی در شهرداری تهران به اجماع رسیدند و تا تأیید وی مصطفی سلیمی را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کردند؛ ۶ ماه از آغاز به کار نجفی در شهرداری نگذشته بود که به علت بیماری استعفا داد و سمیع الله حسینی مکارم عهده‌دار سرپستی شهرداری تهران شد که البته برای شهرداری هم نامزد بود ولی اعضا به محمد علی افشانی به عنوان شهردار تهران رأی مثبت دادند.

13970629000446 Test NewPhotoFree - رکورد زدن شورای پنجم در انتخاب شهردار

در سال اول پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در مجموع ۸۱ جلسه علنی و رسمی برای بررسی طرح‌ها و لوایح برگزار شد و اعضا ۱۹۸ تذکر به مدیریت شهری و دیگر بخش‌ها دادند.

13970629000470 Test NewPhotoFree - رکورد زدن شورای پنجم در انتخاب شهردار

تذکر یکی از ابزار‌هایی است که نماینده مردم در صحن شورا می‌تواند از آن استفاده کند تا اقدامات با سرعت بیشتری انجام شود و کاستی‌ها نیز برطرف شود که در همین راستا ۱۹۸ فقره تذکر کتبی اعضای شورا به شهردار تهران ابلاغ شده است که تا وصول پاسخ حدود ۱۷۵ مورد پیگیری صورت گرفته است.

در سال اول شورا، بهاره آروین عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران و ابراهیم امینی، نایب رئیس شورای شهر تهران هیچ تذکری را ندادند و محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران هم فقط یک تذکر داده است.

13970629000485 Test NewPhotoFree - رکورد زدن شورای پنجم در انتخاب شهردار

شورای شهرتهران دارای ۶ کمیسیون تخصصی، نظارت و حقوقی، سلامت، محیط زیست و خدمات شهری، شهرسازی و معماری، عمران و حمل و نقل، فرهنگر و اجتماعی و برنامه بودجه است.در یکسال اول شورا، کمیسیون برنامه و بودجه بیشترین و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی کمترین  طرح و لوایح را داشته  است.

13970629000522 Test NewPhotoFree - رکورد زدن شورای پنجم در انتخاب شهردار

اعضای شورای شهر تهران برای نظارت بهتر بر عملکرد شهر از محلات و مناطق بازدید می‌کنند که در این خصوص بهاره آروین کمترین و افشین حبیب زاده بیشترین بازدید را از محلات داشته است.

13970629000537 Test NewPhotoFree - رکورد زدن شورای پنجم در انتخاب شهردار

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .