13970629000557 Test PhotoA - مدارس برای استقبال از دانش‌آموزان رخت نو بر تن کردند
البرزبان از آماده‌سازی مدارس برای مهرباشکوه گزارش می‌دهد
مدارس برای استقبال از دانش‌آموزان رخت نو بر تن کردند
فردا دبستان‌های کشور میزبان کلاس اولی‌ها و از یک‌شنبه اول مهرماه، تمام مدارس کشور میزبان حدود ۱۴ میلیون دانش‌آموز هستند و طی هفته‌های گذشته مسؤولان مدارس و نیروهای خدماتی، روزهای بسیار پر تلاشی را برای مهر باشکوه گذراندند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، امروز ۳۰ شهریور ماه است و از فردا دبستان‌های کشور برای حضور کلاس‌اولی‌ها و نوآموزان پیش‌دبستانی دایر می‌شود.

از روز اول مهر نیز مدارس کشور به صورت رسمی، سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند و حدود ۱۴ میلیون دانش‌آموز به مدرسه می‌روند.

اما از هفته‌های گذشته، دست‌اندرکاران مدارس، برای حضور دانش‌آموزان برنامه‌ریزی کردند و هر آنچه در توان دارند به کار بستند تا سال تحصیلی جدید باشکوه‌تر از سال‌های گذشته آغاز شود. 

13970629000559 Test PhotoL - مدارس برای استقبال از دانش‌آموزان رخت نو بر تن کردند

نیروهای خدمتگزار و باباهای مدارس، چندین هفته است که برای استقبال از دانش‌آموزان لحظه‌شماری می‌کنند؛ آنها در این روزها سرگرم آماده‌سازی مدرسه هستند.

آقای یزدی، سرایدار یک دبستان است که اکنون حدود ۱۵ سال است به عنوان بابای مدرسه فعالیت می‌کند؛ او می‌گوید: این روزها سرگرم تمیز کردن مدرسه به طور ویژه هستیم چرا که دانش‌آموزان قرار است به مدرسه بیایند.

وی به شوق درونی‌اش اشاره می‌کند و می‌افزاید: راستش این روزها شوق عجیبی دارم؛ دیدن هر روزه دانش‌آموزان به من انرژی حیات می‌دهد و احساس می‌کند وقتی مدرسه پر از دانش‌آموز است، من زنده‌ام.

13970629000565 Test PhotoL - مدارس برای استقبال از دانش‌آموزان رخت نو بر تن کردند

در این مدت، فضای برخی مدارس کاملاً تغییر کرده است؛ حیاط برخی مدارس با همکاری شهرداری‌ها آسفالت شده است و دیوارهای برخی مدارس نیز رنگ‌آمیزی شده است.

13970629000560 Test PhotoL - مدارس برای استقبال از دانش‌آموزان رخت نو بر تن کردند

در آخرین روزهای تابستان، تکاپوی دوست‌داشتنی در مدارس وجود دارد؛ نیروهای خدمتگزار مدرسه با همراهی مدیر و معاونان، هر آنچه از دست‌شان برآمده است، انجام داده‌اند.

کلاس‌های درس جارو شده‌اند و گرد و خاک میز و نیمکت‌ها زدوده شده است؛ نمازخانه‌های مدارس نیز غبارروبی شدند و برای برپایی نماز جماعت با حضور دانش‌آموزان لحظه‌شماری می‌کنند. 

13970629000564 Test PhotoL - مدارس برای استقبال از دانش‌آموزان رخت نو بر تن کردند

گودرز کریمی‌فر مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به خبرنگار فارس گفت: امسال ۲۴۴۹ مدرسه ویژه و درجه یک در قالب ۲۳۹۶۰ کلاس درس مجهز شدند و در اختیار مسافران فرهنگی در ایام تابستان بودند.

وی ادامه داد: از ۲۰ شهریور ماه، اسکان تابستانی در کلاس‌های درس پایان یافت و این کلاس‌ها در اختیار مسؤولان مدارس برای آماده‌سازی حضور دانش‌آموزان قرار گرفت.

13970630000163 Test NewPhotoFree - مدارس برای استقبال از دانش‌آموزان رخت نو بر تن کردند

13970630000162 Test NewPhotoFree - مدارس برای استقبال از دانش‌آموزان رخت نو بر تن کردند

13970630000164 Test NewPhotoFree - مدارس برای استقبال از دانش‌آموزان رخت نو بر تن کردند

اما در این آماده‌سازی، مدارس حواسشان به ایام محرم است و فضای مدارس حال و هوای محرم و ایام دفاع مقدس را نیز دارد. مدرسه دکتر اکبریه کرج یکی از آن مدارس است که تصاویر بالا، هنرمندی کادر مدرسه در برپایی نمایشگاه دفاع مقدس و محرم نشان می‌دهد.

13970629000562 Test PhotoL - مدارس برای استقبال از دانش‌آموزان رخت نو بر تن کردند

امروز که روز جمعه است، باباهای دبستان‌های کشور، در حال آب و جاروی نهایی مدرسه هستند تا فردا به استقبال کلاس‌ اولی‌ها بروند و آنها سال تحصیلی خوبی را آغاز کنند. 

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .