2247837 300x170 - به خاطر نجات منطقه به یمن حمله کردیم!
به خاطر نجات منطقه به یمن حمله کردیم!
دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در نشستی خبری بار دیگر ضمن دفاع از جنایت های عربستان در یمن مدعی شد که عربستان با حمله به یمن، منطقه خاورمیانه را از خطری بزرگ نجات داده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، «عبداللطیف الزیانی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در نشستی خبری از ریاض با عنوان «اصول راهکار سیاسی بحران یمن» مدعی شده است که حمله عربستان به یمن با تلاش برای نجات یمن و منطقه خاورمیانه از خطری بزرگ صورت گرفته است که امنیت این منطقه را برهم می زند.

وی در این نشست خبری ضمن دفاع از جنایات عربستان در یمن مدعی شده است که کشته و زخمی شدن هزاران یمنی نتیجه لجبازی انصار الله و اصرار و پافشاری آنها بر تشدید تنش بوده است. این در حالی است که انصارالله یمن بارها برای حل سیاسی بحران یمن پای میز مذاکره رفته اما عربستان و امارات بر ادامه جنگ علیه مردم یمن پافشاری کرده اند.

بیشتر بخوانید:

مارک ۸۲ ؛ بمب عروسی و عزا برای کشتار مردم بی‌دفاع یمن/ نقش مخفیانه یک کشور اروپایی در نسل کشی عربستان و امارات +عکس

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس همچنین انصار الله یمن را به هدف قرار دادن شهروندان سعودی و شهرهای مذهبی در این کشور متهم کرده و افزوده که انصار الله حمل و نقل دریایی در آبهای دریای سرخ را تهدید می کند.

الزیانی در ادامه مدعی شد که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس همواره از امنیت و ثبات و رشد یمن حمایت کرده اند و بار دیگر از تلاش های فرستاده سازمان ملل در پرونده یمن برای حل بحران یمن حمایت می کنند و امیدوارند که گفتگوهای یمنی که قرار است در سپتامبر پیش رو برگزار شود به راهکار سیاسی در یمن منجر شود.

این اظهار نظر دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس بعد از جنایت انکار ناپذیر عربستان در صعده که منجر به مرگ دهها کودک یمنی شد در حالی مطرح می شود که شورای همکاری خلیج فارس به ابزاری برای اعلام و دفاع از سیاست های ریاض در منطقه تبدیل شده است.

منبع: مهر

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .