2316415 300x209 - همه مسئولین بدون هیچ محدودیتی روی آنتن می‌روند
همه مسئولین بدون هیچ محدودیتی روی آنتن می‌روند
معاون صد او سیما گفت: از نظر ما هیچ محدودیتی وجود ندارد همه مسئولان از دولت موقت تا دولت فعلی را روی آنتن ببریم تا آنها در رابطه با دستاوردهای ۱۰ ساله انقلاب اسلامی صحبت کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز استانها در حالی از سوم تا پنجم شهریورماه در شهرکرد برگزار خواهد شد که علی دارابی معاون امور استانها امروز در طبقه دهم ساختمان اداری سازمان صدا و سیما در جمع خبرنگاران قرار گرفت و درباره این رویداد رسانه ملی تصریح کرد: جشنواره تولیدات مراکز استانها فراگیرترین جشنواره‌ای است که برنامه‌سازان، تهیه‌کنندگان و همه عوامل برنامه در یک رقابت سالانه بهترین‌های خودشان را به میدان رقابت رسانه‌ای می‌آورند تا هر روز تلاش کنند سطح کیفی برنامه‌های سازمان صدا و سیما را در رقابت با مدرنیته رسانه ارتقاء بدهند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره تولیدات مراکز استانها باعث می‌شود تا رسانه‌ای‌ها بیشتر در جریان سختی‌های صدا و سیمای استانها قرار بگیرند، اظهار داشت: شاید بسیاری ندانند فرستنده‌هایی در مسیرهای صعب‌العبور فرکانس‌های ایده‌آلی را به معرض دید مخاطب می‌گذارد که گاهی کارشناسان فنی و تکنسین‌های مراکز صدا و سیمای استانها در برفهای سنگین کوهستانی و حتی گرمای سوزان کویرها این اتفاق رسانه‌ای را به بهترین شکل ممکن برای مردم محروم و دوردست ایران اسلامی فراهم می‌آورند و این نوع رخدادها و جشنواره‌های صدا و سیما باعث می‌شود مردم و رسانه‌ای‌ها بیشتر در جریان این تلاش‌ها و مشکلات قرار بگیرند.

معاون امور استانهای صدا و سیما تاکید کرد: جشنواره تولیدات مراکزاستانها فرصتی است تا از فرهیختگی و هنرمندی پیشکسوتان دنیای تصویر محله‌ها و بومی‌های شهرستانها تقدیر و تشکر کنیم و این بار میزبانی این اتفاق بزرگ را چهارمحال و بختیاری برعهده گرفته تا برمبنای یک سیاست متوازن رسانه‌ای، صدا و سیما عدالت رسانه‌ای را به اوج خودش برساند. البته در طول برگزاری جشنواره مردم سراسر کشور با توانمندی و ظرفیت‌های چهارمحال و بختیاری بیشتر آشنا خواهند شد؛ چرا که مرز میان هنرمندان و مردم را از فاصله قاب تلویزیون به دید نظاره مستقیم کاهش می‌دهیم و مردم می‌توانند در شهرهای مختلف این استان قهرمانان محبوب خودشان را از نزدیک ملاقات کنند و از برنامه‌های ویژه این جشنواره به خصوص در حوزه کودک، خردسال و نوجوان بهره ببرند.

دارابی با اشاره به برنامه ویژه فرهنگی – هنری استان چهارمحال و بختیاری در طول جشنواره، افزود: در جریان برگزاری یکمین جشنواره تولیدات استانها یک هفته فرهنگی هنری هم برگزار خواهیم کرد تا فرصتی باشد مسئولین درباره اقدامات و دستاوردهای انقلاب اسلامی رودررو با مردم صحبت کنند و از طرفی ظرفیت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری استان هم به نحو شایسته‌ای اطلاع‌رسانی شود. کارکرد دیگر این جشنواره تکریم و تجلیل از خانواده معظم شهدا، مفاخر و مشاهیر استانها خواهد بود و تحت عنوان و با شعار “۴۰ سال پایداری، افتخار و پیشرفت” در ایستگاه بیست و یکم از سوم شهریورماه کار خود را آغاز خواهد کرد.

وی درباره افتتاحیه جشنواره تولیدات استانها گفت: تقدیر ۱۰ نفر از هنرمندان محلی‌، ۵ تن از خانواده شهدا، ۶ تن از فعالان رسانه‌ای که نقش ویژه‌ای در مبارزات انقلابی داشتند، ۱۵ نفر از چهره‌های فرهنگی و هنری و ۲۰ نفر از برگزیدگان آثار در حوزه‌های سیما، صدا، خبر، موسیقی و شعر، فضای مجازی و پژوهش تحقیق در دستور کار آئین افتتاحیه بیست و یکمین جشنواره تولیدات استانها خواهد بود.

معاون امور استانهای صدا و سیما با تاکید بر رکورد ۵ برابری آثار جشنواره بیست و یکم، خاطرنشان کرد: امسال در بیست و یکمین جشنواره تولیدات استانها شاهد یک رکورد ۵ برابری در دریافت آثار تولیدات مراکز بودیم؛ چرا که هزار و ۳۹ اثر در حوزه‌های سیما، صدا، فضای مجازی، خبر، شعر و موسیقی و پژوهش تحقیق در اختیار هیئت بررسی آثار قرار گرفت که از این میان ۲۶۳۲ اثر به مرحله داوری راه یافتند. یکی از دلایل این رشد ۵ برابری آثار تولیدات مراکز استانها را در فعالیت ۲۴ ساعته حوزه کارهای نمایشی صدا و سیمای استانها می‌دانم. نکته دیگر اینکه برنامه‌سازان و تهیه کنندگان تولیدات استانها نسبت به سنوات قبل انگیزه بیشتری پیدا کردند تا آثار بیشتری را تولید کنند، چون می‌دانند کارشناسان، داوران و مدیران مراکز صدا و سیمای استانها نسبت به این تولیدات اهتمام بیشتری می‌ورزند. مصداق بارز آن اعزام ۱۵۰ اثر از مراکز صدا و سیمای استانها به جشنواره‌های مهم بین‌المللی بوده است که بیش از ۱۵ اثر آن در جشنواره‌های معتبر حائز رتبه و جوایزی ارزنده شده‌اند.

وی در ادامه اضافه کرد: امسال برای نخستین بار بازار تولیدات و نمایشگاه توانمندی مراکز صدا و سیمای استانها در شهرکرد برپا می‌شود تا تولیدکنندگان و برنامه‌سازان استانی از این فرصت مغتنم بهره ببرند و بهترین تولیدات خودشان را در این بازار به معرض نگاه پژوهشگران، محققین و مخاطبین بگذارند. یکی از اتفاقات جذاب جشنواره بیست و یکم می‌تواند رقابت رادیونما (تصویری) با تلفیقی از حضور جوانان و پیشکسوتان باشد که تاکنون آثار فاخری را تحویل دبیرخانه جشنواره داده‌اند.

معاون امور استانهای صدا و سیما با اشاره به تدارک ویژه تلویزیون برای انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: امسال به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی که با هفته دولت تقارن دارد صدا و سیما برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده که فارغ از هر گرایش سیاسی روی آنتن می‌برد. برنامه “کارنامه” در استانها آغاز شده که همه استانداران از دولت موقت تا دولت کنونی دعوت می‌شوند و  خدمات و خاطرات و فعالیت‌هایشان را برای مردم تشریح می‌کنند. این اتفاق در سطح گسترده‌تری به شبکه‌های سراسری رسانه ملی راه پیدا می‌کنند و ما از اول مهرماه شاهد پخش برنامه “با وزراء و مسئولان” خواهیم بود که از همه مسئولان اجرای کشور و خدمتگذاران انقلاب اسلامی از دولت موقت تا دولت کنونی دعوت می‌شود تا از دستاوردهای چهار دهه انقلاب اسلامی برای مردم بخصوص نسل جوان صحبت کنند.

دارابی مبنی بر اینکه آیا به جهت مشکلات سیاسی و امنیتی برخی از مسئولان که برای حضور در رسانه ملی و گفت‌وگو با هر رسانه دیگری محدودیت دارند چه تدبیری اندیشیده‌اند، تاکید کرد: ما واقعا برای اینکه وحدت خودمان را در قاب تلویزیون نشان دهیم و در صدای رادیو پژواک پیدا کند و همچنین امیدواری بهتری را در جامعه شکل دهیم و همبستگی و وحدت ملی را برای نیروهای وفادار رقم بزنیم از هیچ کوششی برای این دورهمی دریغ نخواهیم کرد. از نظر ما هیچ محدودیتی وجود ندارد و تلاش می‌کنیم تا مخاطب ما بدانند خارج از هر گرایش سیاسی همه برای یک انقلاب و اعتلای نام ایران اسلامی فعالیت می‌کنند. ما رسانه هستیم اما یک عواملی خارج از اراده سازمان صدا و سیما وجود دارد که شاید برای حضور برخی یک تصمیمات ویژه‌تری گرفته شود، اما رسانه ملی همواره سعی کرده تا به جهانیان بگوید انقلاب اسلامی و مسئولینش همیشه یکدست بوده‌اند و هستند نمونه بارز آن حضور استاندار فارس که دولت موقت در یک برنامه استانی صدا و سیما بود که او بیش از یکسری از کسانی که ادعا می‌کنند انقلابی هستند درباره انقلاب صحبت کرد و ازاینکه روزی لباس خدمتگذاری انقلاب را به تن کرده بود افتخار کرد و هنر ما انعکاس همین صحبت‌های فرهیخته و تاثیرگذار بر نسل جوان امروز است، اما این نقیصه وجود دارد که برای انعکاس فراگیرتر این نوع صحبت‌ها و حضورها را به شبکه سراسری بیاوریم تا در سطح گسترده‌تری دیده شود.

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .