2297427 - کمبود ۷۰۰ مدرسه ۱۲ کلاسه در پایتخت
کمبود ۷۰۰ مدرسه ۱۲ کلاسه در پایتخت
مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از کمبود ۷۰۰ مدرسه ۱۲ کلاسه در پایتخت خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، علیرضا راهپیما مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره وضعیت ثبت‌نام مدارس و اینکه برخی مردم از محدوده‌بندی مدارس گلایه دارند، اظهار کرد: اصل مطلب به یک مشکل قدیمی برمی‌گردد که از ۲۵،۲۰ سال پیش خود را نشان داد و آن هم جایگزینی مدارس در محدوده های مختلف شهری تهران بود.

وی ادامه داد: شهر تهران به خاطر ویژگی‌های بسیار خاصی که دارد پیدا کردن زمین برای مدرسه کمی سخت است و البته ساخت و سازهای غیر متعارف از نظر آموزش و پرورش توسط شهرداری اجازه داده می‌شود عنوان مثال در منطقه ۲۲ شاهد ساخت و سازهای بی‌رویه هستیم.

راهپیما افزود: البته بر اساس قانون قرار بر این بود که انبوه‌سازان در ازای ساخت تعدادی واحد مسکونی، مدرسه تدارک ببینند اما این قانون در گذشته حذف شد و این موضوع رقم نخورد و این شرایط باعث شد بحث جایگزینی مدارس در محدوده‌های متناسب شهری رعایت نشود.

راهپیما گفت: آموزش و پرورش تلاش می‌کند با محدوده‌بندی نزدیکترین مدرسه به هر دانش‌آموز را پیدا کند و آنچه منطقی‌تر است را انجام دهد؛ محدوده بندی مدارس برای بعضی از خانواده‌ها می‌تواند خیلی خوب باشد و اغلب خانواده‌ها هیچ مشکلی پیدا نمی‌کنند اما خانواده‌هایی هم هستند که فاصله مدرسه تا منزل آنها متناسب نیست.

وی ادامه داد: برای حل این مشکل، ستادهای ثبت نام تشکیل شده است؛ جایی که خانواده ها واقعاً تقصیری ندارند یعنی همه می خواهند از مدرسه استفاده کنند که نزدیکتر باشد و در محدوده بندی دچار مشکل می‌شوند، به ستادهای ثبت‌نام باید مراجعه کنند.

مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: آرزو داریم جایگزینی مدارس بر معنای تعداد جمعیت مناطق باشد و توزیع دانش‌آموز متعادل با هر مدرسه‌ای نزدیک به منزل انجام شود اما در حال حاضر حداقل ۷۰۰ مدرسه ۱۲ کلاسه نیاز داریم و این در شرایطی است که مدارس در حال فرسوده شدن مشکلات جدیدی برای ما پیش نیاورند.

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .