2296084 300x209 - ساختمان جنجالی کمیته امداد فروخته شد
ساختمان جنجالی کمیته امداد فروخته شد
ساختمان جنجالی کمیته امداد امام خمینی در سوهانک سرانجام با قیمت ۹۰۰ میلیارد تومان به دانشگاه آزاد فروخته شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، فتاح در مورد فروش ساختمان سوهانک گفت: بعد از ۲٫۵ سال فراز و فرود و اعلام آمادگی ۱۹ دستگاه برای خرید این مجتمع، ساختمان سوهانک نهایتا به مبلغ ۹۰۰ میلیارد تومان به دانشگاه آزاد فروخته شد.

وی ادامه داد: پیش از این تصور ما این بود که وزارت بهداشت یا علوم خریدار این ساختمان هستند که با توجه به اختلاف قیمت، این مجتمع ماه گذشته به دانشگاه آزاد فروخته و تحویل شد. ۳۵ درصد مبلغ این قرارداد معادل ۳۰۰ میلیارد تومان به عنوان پیشپرداخت به ما داده شده و مابقی طی ۳ سال به ازای ۱۰۰ میلیارد تومان در هر ۶ ماه پرداخت می‌شود. در ضمن جا دارد از برادرم آقای قاضیزاده عذرخواهی کنم، چون احتمالاً ایشان درخصوص فروش این ساختمان از من دلگیر شدهاند، زیرا ما باهم دست دادیم، ولی به این دلیل که رقم پیشنهادی ایشان ۷۲۰ میلیارد تومان بود و با پیشنهاد دانشگاه آزاد اختلاف ۱۸۰ میلیاردی داشت، این معامله نهایی نشد.

فتاح گفت: پول حاصل از فروش این ساختمان در صندوق امداد ولایت سپرده گذاری خواهد شد که به عنوان وام ضروری به نیازمندان پرداخت میشود و با این رقم تا ۳ ماه آینده هیچ پشت نوبتی وام ضروری در صندوق امداد نخواهد بود.

تهیه بسته‌ حمایت از اقشار ضعیف در برابر نگرانی‌های اقتصادی ماه‌های آینده

پرویز فتاح در خصوص احتمال واردشدن فشارهای بیشتر به اقشار ضعیف جامعه طی ماه‌های آینده و آغاز تحریم‌های جدید و پیش‌بینی این کمیته برای مددجویان اظهار کرد: ما در سال‌های گذشته همواره آمار خروج مددجویان از چرخه حمایتی کمیته امداد را ارائه می‌دادیم ولی این ماه ۳۰ هزار نفر به مددجویان اضافه شد و در ماه‌های آینده هم این روند ادامه خواهد داشت و این موضوع را با کمک دولت پیش بینی کرده بودیم.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط امروز و پیش‌بینی‌هایی که از آینده داریم، موضوع افزایش ۱۴ درصدی مستمری مددجویان یا اختصاص ۲۵۰۰ میلیارد تومان از صندوق ذخیره ارزی برای اشتغال مددجویان یا بحث احداث ۱۰ هزار مسکن روستایی و تحویل ۵۰ هزار مسکن مهر را دنبال کردیم چراکه در این شرایط تورم مضاعفی به سبدخانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد وارد شده است. غیر از این موارد من اخیرا در چندین جلسه هیئت دولت حضور داشتم و موضوعات مهمی مطرح و تصمیمات مهمی اتخاذ شده که برای جامعه نیازمند ما بسته‌های خاص تصویب شد ولی با توجه به اینکه اعلام این موارد از سوی من ممکن است عواقبی داشته باشد، من مجاز به اعلام این بسته‌ها نیستم.

مسئولان دولت منتظرند تا ببینند شرایط چگونه خواهد شد و متناسب با آن بسته‌های درنظر گرفته شده را رونمایی خواهند کرد. تیم اقتصادی دولت تاکید داشته که در این بسته‌ها، به جای پول نقد از سبدهای کالا استفاده شود.

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .