روزنامه‌نگاران مستقل و آزاداندیش زوایای پنهان "هولوکاست آمریکایی" را در کشتار سرخپوستان افشا کنند
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز :
روزنامه‌نگاران مستقل و آزاداندیش زوایای پنهان “هولوکاست آمریکایی” را در کشتار سرخپوستان افشا کنند
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه آمریکا خود بزرگترین ناقض حقوق بشر است،گفت:روزنامه‌نگاران مستقل و آزاداندیش زویای پنهان هولوکاست آمریکایی را در کشتار سرخپوستان افشا کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البربان به نقل از تسنیم از کرج، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در دیدار با “سباستیانو کاپوتو” روزنامه‌نگار ایتالیایی و “په په اسکوبار” روزنامه نگار برزیلی ساکن فرانسه شرکت‌کننده در  ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو، اظهار داشت: حجم زیادی از سرخ پوستان آمریکا در  این کشور کشته شدند که از آن تعبیر به هولوکاست آمریکایی می‌شود.

وی افزود: روزنامه نگاران مستقل و افراد آزاداندیش باید بر اساس وظیفه انسانی و روشنگری زوایای پنهان حادثه کشتار سرخپوستان در آمریکا را افشا کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه  آمریکا و کشورهای استکباری و استعماری در طول سالیان  لطماتی به مردم کشورهای دیگر وارد کرده‌اند؛ بیان کرد: آمریکا هیچ گاه در باره اقدامات خود پاسخگو نبوده و در مورد کشورهای دیگر که اتفاقی برای آنها افتاده این کشور آمریکا بوده که برایشان هجمه بین‌المللی درست کرده است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه برای خنثی‌سازی توطئه‌ها و ایجاد جنگ روانی از سوی آمریکا یک جبهه فراگیر بین المللی باید تشکیل شود،گفت: پرتقالی‌ها سال‌ها قبل در ایران تعداد زیادی انسان را از بین برده و کسی از آنها در مورد این اقدامشان سوال نکرد.

روزنامه‌نگاران مستقل و آزاداندیش زوایای پنهان "هولوکاست آمریکایی" را در کشتار سرخپوستان افشا کنند

په په اسکوبار روزنامه‌نگار برزیلی ساکن فرانسه هم در این جلسه اظهار داشت: در غرب هیچ بحثی در مورد هولوکاست آمریکایی در کشتار سرخپوستان مطرح نیست.

وی افزود:کسی نمی‌تواند در مورد هولوکاست و مواردی مانند کشتار سرخپوستان در شمال و جنوب آمریکا سوالی مطرح کند چون این موضوع جزو خطوط قرمز است که کسی حق سوال پرسیدن در مورد آن‌را ندارد.

این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه در کنفرانس “افق نو” موضوعات مختلفی از جمله تحولات منطقه‌ای مطرح شد، عنوان کرد: در مورد موضوع انتقال برده‌ها از آفریقا به آمریکا و هیروشیما و ناکازاکی هم کسی حق سوال ندارد.

سباستیانو کاپوتو روزنامه‌نگار ایتالیایی هم در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چرا موضوع کشتار سرخپوستان از سوی رسانه‌ها و افراد آزاداندیش افشا و روشنگری نمی‌شود، اظهار داشت: سیستم مطبوعاتی و رسانه‌ای در این کشورها  این آزادی را دارد که مواردی از جمله هولوکاست آمریکایی مطرح شود.

وی با اشاره به فشار بیرونی به خبرنگاران برای ورود به این سوژه‌های خطوط قرمز گفت:  خبرنگاران به دلیل عدم شجاعت این ریسک را ندارند که خطرات ناشی از این پرسش  را بپذیرند و وقتی کسی شغل و خانواده‌ای دارد چرا باید چنین ریسکی کند که آنها را به خطر بیندازد.

این فعال رسانه‌ای با بیان اینکه سیستم اطلاع رسانی از موارد مدنظر بسیار بسته است، گفت: سیستم به گونه‌ای طراحی شده که در مواردی که خود آنها تمایل به درز خبر ندارند امکان خبررسانی و اطلاع‌رسانی از این رویدادها بسیار سخت و با خطرات فراوان همراه است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .