1594221 300x226 - نجفی، ویرانه تحویل داد
سیاه نمایی؛ سنت جریان اصلاحات/
نجفی، ویرانه تحویل داد
مسئله ساده است، 12 سال مدیریت جهادی قالیباف مثل خاری در چشمان کسانی است که نتوانستند تغییر و تحول را در عمل ببینند و به عبارت ساده تر باید مطرح کرد که سیاه نمایی مطلق نسبت به گذشته سنت جریان اصلاحات است، جریانی که خود را داعیه دار تغییر و تحول می داند اما عملکرد این جریان وارونه است و در هر کجا که پا می گذارد، آنجا را به ویرانه تبدیل می کند، نجفی، شهردار سابق هم بالغ بر 7 ماه شهر را به حال خود رها کرد و فقط به نقد قالیباف پرداخت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان  سیاه نمایی مطلق نسبت به گذشته، سنت جریان اصلاحات است، جریانی که خود را داعیه دار تغییر و تحول می داند اما عملکرد این جریان وارونه است و در هر کجا که پا می گذارد، آنجا را به ویرانه تبدیل می کند، نجفی، شهردار سابق هم بالغ بر ۷ ماه شهر را به حال خود رها کرد و فقط به نقد قالیباف پرداخت.

مسئله ساده است، ۱۲ سال مدیریت جهادی قالیباف مثل خاری در چشمان کسانی است که نتوانستند تغییر و تحول را در عمل ببینند و به عبارت ساده تر باید مطرح کرد که سیاه نمایی مطلق نسبت به گذشته سنت جریان اصلاحات است، جریانی که خود را داعیه دار تغییر و تحول می داند اما عملکرد این جریان وارونه است و در هر کجا که پا می گذارد، آنجا را به ویرانه تبدیل می کند، نجفی، شهردار سابق هم بالغ بر ۷ ماه شهر را به حال خود رها کرد و فقط به نقد قالیباف پرداخت.

به روایت مهدی چمران، رییس سابق شورای شهر تهران، «انتقاد داشتن مسئله بدی نیست و بیایند عیوب را مطرح کنند اما وقتی فردی انتقاد می‌کند باید خودش بهتر کار انجام دهد نه اینکه اساساً کار نکند، طبعاً وقتی کاری انجام نشود و انتقاد صورت بگیرد، هنر نیست».

نجفی در ارائه گزارش خود هرگز جانب انصاف را رعایت نکرد، چرا که همواره مدیران ناتوان و سست اراده به جای کار از حربه توجیه ناتوانی با تکیه بر نقد مدیران پیشین بهره می گیرند و در واقع این اقدام در راستای سر پوش گذاشتن بر روی ضعف ها و کاستی های خودشان اتفاق می افتد، وگرنه مدیری که بر امور مسلط باشد نیازی به این گونه اقدامات ندارد.

جریان اصلاحات و راس آن یعنی شهردار تهران از همان ابتدا بنا را بر این گذاشتند که قالیباف دنبال رسیدن به جایگاهی بالاتر بوده و تمام تلاشش را معطوف رسیدن به منصب ریاست جمهوری کرده است اما واقعیت چنین نبود. آنها هر پل و تونلی را که در دوران مدیریت جهادی احداث شد به نوعی با تبلیغات سیاسی مرتبط دانستند و مدعی شدند که این کارها نمایشی است و فقط با هدف دست یابی به سمت ریاست جمهوری صورت گرفته است و برای این مسائل تا توانستند فلسفه بافی کردند تا این گونه القاء کنند که در دوره گذشته هیچ کار سازنده ای انجام نگرفته و تمام پول بیت المال حرام و حراج شده است و این اتهامات آنقدر پر و بال گرفت که حتی به پسر باجناق قالیباف هم رحم نکردند.

این اتهامات آنقدر بی اساس بود که ناصر امانی، معاون سابق شهرداری تهران در پاسخ به این مسئله عنوان کرد:«کسانی که این گزارش را برای نجفی تهیه کرده‌اند قطعاً با دید سیاسی و فرار‌به جلو تهیه کرده‌اند، کاش آقای نجفی گزارش این دوره مدیریت شهری و چند ماهه اخیر خود را می‌خواندند که چکار کرده‌اند. ناراحت نیستیم از‌اینکه ایشان از دید خودشان گزارش مدیریت دوره قبل را منتشر کرده‌اند، کاش با صداقت و بر مبنای واقعیت‌ها این‌کار را می‌کردند، اما متاسفانه هیچ نشانه‌ای از واقعیت در گزارش ایشان ندیدیم ضمن اینکه تهمت‌هایی نیز در این گزارش مطرح شده که مسلماً دوستانی که این تهمت متوجه آنهاست از طریق مراجع قانونی آن را پیگیری خواهند کرد».

اگر به تعبیر اصلاح طلبان همه اقدامات انجام گرفته در دوره گذشته بد بوده و اصلا قابل دفاع نیست  باید پرسید در دوران فعالیت ۷ ماهه نجفی چه کار سازنده ای صورت پذیرفته است، آیا مسئله آلودگی هوا مدیریت شد؟ آیا پروژه های بر زمین مانده افتتاح شد؟ آیا کاری برای کاهش ترافیک تهران انجام گرفت؟ طبعا پاسخ همه این سوال ها مشخص است. شهردار مستعفی ماموریتش همین بود و کارش را که انجام داد، به راحتی کنار گذاشته شد چرا که با نحوه اداره کلانشهر تهران آشنایی نداشت.

این موضوع را هم باید در نظر داشت که وقتی نوبت به بررسی عملکرد نجفی رسید، همه صاحب نظران چه از جناح اصولگرا و چه اصلاح طلب هم نظر بودند که کاری در دوره نجفی انجام نگرفته و شورای شهر تصمیم گرفت برای خلاصی از وضعیت موجود و حجم انتقادات صورت گرفته، دست به تغییر و تحول بزند و این تغییر منجر به استعفای نجفی شد. البته شورای پنجم آنقدر سیاسی هست که بداند چگونه عمل کند به طوری که آنان علت استعفای ناگهانی را با فشارهای بیرونی و مبارزه با فساد مرتبط دانستند و استعفا را در مرحله دوم پذیرفتند تا به نوعی نشان دهند که ما خواستیم او بماند اما دست های پشت پرده و کسانی که نخواستند راز فسادها فاش شود، او را برکنار کردند اما چه کسی است که نداند وصله فساد به یک مدیر جهادی که ۱۲ سال صادقانه شبانه روز در این شهر کار کرده، نمی چسبد و اساسا باید از اصلاح طلبان پرسید با کدام سند و مدرک سخن می گویید آیا به صرف تهیه گزارشی که خودتان تهیه کرده اید می توانید یک شخص و یا اشخاصی را به صرف اینکه تفکر و دیدگاهشان با شما متفاوت است، متهم کنید؟

این تهمت ها و افتراها منجر شده است که مردم تفاوت بین حرف و عمل را تشخیص دهند و دیر یا زود مسئله از آنچه که هست عیان تر خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .