13960820000838 PhotoA - حمایت از کالای ایرانی صرفاً مصرف نیست
حمایت از کالای ایرانی صرفاً مصرف نیست
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: اشتغال و حل مشکل بیکاری مستلزم حمایت از کالای ایرانی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان اکبر رنجبرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان در خصوص شعار «حمایت از کالای ایرانی» اظهار کرد: مبنا و پایه‌گذاری این شعار از سوی مقام معظم رهبری معطوف به اقتصاد کشور است.

وی با تأکید بر اینکه برای تثبیت، رشد و بالندگی اقتصادی هر کشوری ضروری است که از اقتصاد درون‌زا حمایت شود، افزود: در این میان، باید از تولید، ایده‌ها و برنامه‌های اقتصادی داخلی حمایت شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مسیر پیشرو از ایجاد اشتغال، حمایت از چرخه تولید، احیای مسیر تولید، مصرف کالاهای داخلی و حمایت از کالای ایرانی به عنوان حلقه اصلی یاد می‌شود، تصریح کرد: این حلقه تکمیل‌ و تسهیل‌کننده مسیر تولید است که اگر این حلقه شکل نگیرد تولید نمی‌تواند جان بگیرد و در نهایت به اهداف و ثبات نمی‌رسد.

*حلقه پویای تولید در گرو برنامه‌ریزی مدون، کنترل ارز و مبارزه کالای با قاچاق است

رنجبرزاده با بیان اینکه اگر می‌خواهیم حلقه تولید کشور پویا و در حرکت باشد باید از کالای ایرانی حمایت کنیم، متذکر شد: این مهم نیازمند برنامه‌ریزی مدون، مبارزه با کالای قاچاق و کنترل ارز است.

وی با بیان اینکه یکی از کارهایی که باید در جهت حمایت از کالای ایرانی صورت گیرد، مصرف کالای ایرانی است، عنوان کرد: دیگری تدوین برنامه‌هایی از سوی نمایندگان مجلس و دولت است بدین معنا که بتوانند به عنوان برج مراقبتی برای تولیدکنندگان داخل باشند و از بروز مشکل برای آنها جلوگیری کنند.

* حمایت از کالای ایرانی صرفاً مصرف نیست

وی با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی صرفاً مصرف و استفاده نیست، بلکه مجموعه‌ای از اقدامات به هم پیوسته است، ادامه داد: مردم باید مسؤولان را وادار کنند از خرید کالاهای داخلی استقبال و حمایت کنند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تا زمانی که مصرف کالاهای خارجی تقبیح نشود، رفع معضل بیکاری و حمایت از تولید محقق نمی‌شود، تصریح کرد: مسؤولان نیز خود جزئی از مردم هستند و باید پیشگام در این مهم باشند.

رنجبرزاده با بیان اینکه تصمیم‌گیرندگان نظام خود باید در جلوی صف بوده و مردم هم پشت سر آنها قرار بگیرند، افزود: این کار شدنی است و اگر بشود کار ارزشمندی صورت گرفته است.

* تحقق شعار سال نیازمند مراقبت و فرهنگ‌سازی است

وی  با بیان اینکه تحقق شعار سال از سوی مقام معظم رهبری دست‌یافتنی است، مشروط به آنکه مستمر بر آن مراقبت شود و در کنار آن فرهنگ‌سازی صورت گیرد، تصریح کرد: از یک پایه‌های فرهنگی به شکلی تنظیم و حمایت شود و از طرفی دیگر این مهم باید مورد توجه رسانه‌ها قرار گیرد.

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه مردم باید به این باور برسند که اگر کالای ایرانی خرید کنند به مفهوم آن است که پولی را در صندوق برای فرزندان خود ذخیره کرده‌اند، تشریح کرد: خرید هر کالای ایرانی مساوی با اشتغال جوانان که قطره قطره این خریدها  می‌تواند مجموعه‌ای از جریان‌های پولی و مالی را در داخل کشور به راه انداخته و چرخه اقتصاد را به حرکت در آورد.

رنجبرزاده با بیان اینکه باید مرز ورود کالاهای غیرضروری که مشابه آن در داخل تولید می‌شود بسته شود، افزود: مردم باید در این زمینه همیشه در صحنه باشند.

وی با بیان اینکه فروشندگان باید تمام توان خود کالاهای ایرانی را با افتخار به خریدار عرضه کنند، یادآور شد: مدت زمانی کالای ایرانی را برچسب خارجی می‌زدند و به فروش می‌رسانند.

* اشتغال و رفع معضل بیکاری مستلزم حمایت از کالای ایرانی است

عضو هیأت رئیسه مجلس مطرح کرد: اگر برای تولید داخلی بازار مصرف وجود نداشته باشد، به هر میزان مورد حمایت پولی، مالی و امتیازات ویژه قرار گیرد باز نمی‌تواند با تولیدات خارجی رقابت کند و چرخه تولید و ایجاد اشتغال پایدار شکل نمی‌گیرد که در این میان مردم آسیب می‌بینند.

رنجبرزاده با بیان اینکه مردم باید بدانند تا زمانی که از تولید داخلی و اشتغال حمایت نکنند نمی‌توان انتظار داشت چرخه تولید  بچرخد و اشتغال برای جوانان وجود داشته باشد، تشریح کرد: برای اینکه چرخه تولید، اشتغال و رفع معضل بیکاری تکمیل شود، باید مصرف کالاهای داخلی و حمایت از کالاهای ایرانی در اولویت باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه امیدوارم روزی برسد که فروشندگان به خاطر مقاومت مردمی فروش کالای ایرانی را در اولویت فروش خود قرار دهند، خاطرنشان کرد: امید است امسال آغازی خوب و پایان مطلوبی برای مردم این مرز و بوم باشد.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .