13961009000932 PhotoA - کشف 6100 کیلوگرم مواد مخدر در همدان
کشف 6100 کیلوگرم مواد مخدر در همدان
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان از کشف6100 کیلوگرم انواع مواد مخدر به ارزش 100 میلیارد تومان در سطح استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان هادی قزوینه‌ای بعد از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با بیان اینکه کمیته مقابله با عرضه مواد مخدر ۱۲ جلسه را به صورت مستمر برگزار کرده است، اظهار کرد: در سه سطح مبارزه و مقابله با عرضه مواد مخدر مورد توجه بوده است.

وی با اشاره به رصد باندها و شبکه‌های قاچاق موادمخدر در سطح استان و کشور، گفت: پیاده‌نظام‌های باندها و شبکه‌های قاچاق مواد مخدر خرده‌فروشان هستند که کار آنها نیز رصد کرده و بیشترین مطالبه مردم نیز در این حوزه است چراکه امنیت روانی آنها را در محلات مخدوش می‌شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان خاطرنشان کرد: سطح سوم رصدها، جمع‌آوری و ساماندهی معتادین متجاهر در سطح استان و ساماندهی آنها در مراکز موضوع ماده ۱۵ و ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر است.

وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه و آگاه‌سازانه در حوزه پلیس مواد مخدر، گفت: یک‌هزار و ۱۵۵ عنصر تهیه و توزیع مواد مخدر در طول ۱۱ ماه گذشته مورد رصد اطلاعاتی قرار گرفته‌اند.

قزوینه‌ای با بیان اینکه ۴۱۵ هزار و ۸۰۰ نفر ساعات کار اطلاعاتی روی عناصر اصلی صورت گرفته است، افزود: با توجه به اشراف اطلاعاتی که در سطح استان صورت گرفته امروز استان همدان خوشبختانه حیاط خلوت باندها و شبکه‌های قاچاق مواد مخدر نیست.

وی با اشاره به اینکه اکثر باندها و شبکه‌ها یا ضربه خورده یا عناصر اصلی آنها در زندان‌ها هستند یا کوچ کرده و از استان خارج شده‌ و برخی نیز از فعالیت مجرمانه خود دست کشیده‌اند، خاطرنشان کرد: در این راستا ۸۳ باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم شده‌اند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان با بیان اینکه رویکرد پیش دستانه نسبت به باندها و شبکه‌های قاچاق مواد مخدر داریم، افزود: پلیس مبارزه با مواد مخدر و دستگاه‌های اطلاعاتی استان خود را موظف دانسته که با هر باند، شبکه و هر عنصر اصلی که در نقطه‌ای از ایران فعالیت داشته و اقدام سوء آنها بر امنیت استان تاثیرگذار باشد، مبارزه کند.

*انجام ۶ عملیات فرااستانی در همدان

وی  از انجام ۳۶ عملیات فرااستانی طی امسال در استان خبر داد و افزود: بیشتر عملیات فراستانی در استان‌های کرمانشاه، لرستان، البرز، فارس، هرمزگان و مرکزی بوده است.

قزوینه‌ای با اشاره به اجرای طرح‌های ارتقای امنیت اجتماعی، موضوعی و پاکسازی و محورهای مواصلاتی در امر مبارزه با مواد مخدر، خاطرنشان کرد: طرح موضوعی به منظور جمع‌آوری خرده فروشان مواد مخدر و پاکسازی محلات از وجود آنها و معتادان متجاهر اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۹۲۸ طرح در سطح محور مواصلاتی، ارتقای امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده و  همچنین طرح برخورد با کشت شاهدانه در سطح استان اجرایی شده است، گفت: در حوزه خرده‌فروشان اتفاق خوبی در حال انجام است و باند اطلاعاتی خوبی در سطح استان در حال تهیه است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان با بیان اینکه به تفکیک هر کلانتری در سطح استان بانک اطلاعاتی تهیه شده است، افزود: امروز خرده فروشان سطح استان را به طور دقیق شناسایی و هویت آنها را در بانک اطلاعاتی قرار داده که هر کدام از آنها فعالیتی داشته باشند به صورت مستمر اقداماتی عملیاتی نظیر بازرسی منزل و دستگیری و … انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه به همین دلیل خرده‌فروشان به دلیل همین مسئله روش خود را تغییر داده و دیگر جرئت فروش مواد مخدر را در محلات ندارند و مردم نیز همکاری خوبی در این زمینه دارند، گفت:  خرده فروشان به جابجایی مواد مخدر با موتورسیکلت روی آورده‌اند که ما طرح برخورد آنها را اجرا کرده که ۶۰ نفر دستگیر و ۶۰ دستگاه موتورسکیلت متوقف شده است.

*افزایش ۳۲ درصدی کشف مواد مخدر در همدان

قزوینه‌ای از کشف ۶ هزار و ۱۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح استان خبر داد و افزود: این میزان  نسبت به مشابه سال گذشته ۳۲ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه بیشترین رشد کشفیات در حوزه تریاک با ۳۲ درصد رشد و هروئین بوده است، گفت: در حوزه انهدام باندها ۱۱ درصد رشد گزارش شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان بیان کرد: در مجموع ۱۰ هزار و ۱۹۰ نفر  دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۲ هزار و ۲۷۶ نفر معتاد متجاهری بودند که برخی از آنها  تکراری هستند و حتی تعدادی از آنها ۱۰ تا ۱۲ بار دستگیر شده‌ که در مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ نگهداری، ساماندهی و درمان شده‌اند.

*کشف بیش از ۲۰ میلیون قرص غیرمجاز در همدان

وی با اشاره به اینکه ۷ هزار و ۹۱۴ نفر از این تعداد خرده‌فروش، حمل‌کننده و عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر بوده‌اند، افزود: ۲۰ میلیون و ۳۶۴ هزار و ۲۸ عدد قرص غیرمجاز که خارج از شبکه توزیع دانشگاه علوم پزشکی جابه جا شده را کشف و تحویل مراجع ذیصلاح شده‌اند.

قزوینه‌ای با بیان اینکه ۹ هزار و ۱۵۱ عملیات علیه قاچاقچیان مواد مخدر در سطح استان انجام شده است، گفت: روزانه به طور میانگین ۳۰ عملیات علیه قاچاقچیان مواد مخدر برگزار شده که بخش اعظمی از این عملیات‌ها در پایان هفته و گاهی شب‌ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به توقیف ۲۷۶ دستگاه خودرو و ۶۰ موتورسیکلت از قاچاقچیان مواد مخدر، افزود: ۱۹ قبضه اسلحه جنگی کشف شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان با بیان اینکه اتفاق خوبی در سطح استان صورت گرفته و هیچ در بسته‌ای در حوزه مبارزه با مواد مخدر وجود ندارد، تصریح کرد: در حال حاضر هیچ معتاد متجاهری در پارک‌ها و اماکن عمومی استان وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه امسال حاشیه شهرها را ساماندهی کرده تا هیچ معتاد متجاهر در حاشیه شهرها نباشند، گفت: در چارچوب برنامه پیشگیرانه ۵۹۲ برنامه را اجرا کرده‌ایم.

قزوینه‌ای با بیان اینکه ۷۰ برنامه پیشگیرانه برای اولیا و دانش‌آموزان برگزار شده است، افزود: ‌۶۳ برنامه پیشگیری از اعتیاد در مراکز دولتی و ۴۳ برنامه نمایشگاهی برگزار شده است.

وی با اشاره به برگزاری ۱۶ برنامه تئاتر خیابانی با اجرای مجری توانمند «عموحمید» در مناطق حاشیه شهر همدان، گفت: با برگزاری مسابقه نقاشی در این مناطق به ۷۰۰ نفر جایزه اعطا شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان با بیان اینکه بیش از ۷۱ هزار نفر در حوزه پیشگیری آموزش دیده‌اند، خاطرنشان کرد:‌ بیشترین آلودگی در مناطق حاشیه شهر و در حوزه خرده‌فروشان مواد مخدر رخ می‌دهد و باندها بیشتر در بالای شهر فعالیت کرده تا جلوی دید نباشند.

وی با بیان اینکه گردش مالی مواد مخدر بر کسی پوشیده نیست و در جهان بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار است، گفت: امروز بیشترین خرید و فروش و سوداگری در حوزه مواد مخدر بعد از قاچاق اسلحه مطرح است.

قزوینه‌ای با بیان اینکه ارزش ریالی مواد کشف شده در استان بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان است، افزود: هیچ دولت و مسوولی نمی‌تواند بگوید که مواد مخدر را ریشه کن می‌کنیم چرا که امروز برخی از دولت‌ها مواد مخدر را هدایت و استفاده ابزاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز جامعه درگیر ماده مخدر «گل» است و این ماده در هلند و بلژیک تغییر ژن داده می‌شود و وارد کشور می‌شود، گفت: تولید تریاک امروز به ۹ هزار و ۲۰۰ تن رسیده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان با اشاره به اینکه ۴۵ روز گردش مالی جوان ۲۹ ساله‌ای را در یکی از شهرستان‌های استان رصد کردیم، افزود: او چیزی حدود ۴۰ میلیارد تومان با خرده‌فروشی مواد مخدر گردش مالی داشت که در نهایت نیز با یک محموله پنج تنی در تهران دستگیر شد.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل خرده‌فروشی مواد مخدر به مسئله اقتصاد برمی‌گردد و دلایل دیگری وجود دارد، گفت: در بین دستگیرشدگان کارمند دولتی هم بوده که به خاطر زیاده‌خواهی به این وضعیت دچار شده‌اند.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .