دستاوردهای انقلاب اسلامی در کلام رهبر معظم انقلاب
 دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در عرصه های مختلف؛
دستاوردهای انقلاب اسلامی در کلام رهبر معظم انقلاب
انقلاب اسلامی ایران به عنوان یکی از منحصر به فرد ترین انقلاب ها . تاثیرات عمیق فراونی هم در داخل و هم خارج به ارمغان آورد. خصوصیات بی نظیر انقلاب منشا تحولات و برکات بسیاری در ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی بودکه هنوز هم ادامه دارد. پیش از این که به شکل مفصل به تببین و تحلیل این دستاوردها در درون مرزهای جمهوری اسلامی و در خارج آن بپردازیم ضرورت دارد از نقطه نظر کلام مقام معظم رهبری و بیانات ایشان دیباچه ای از مهم ترین پیامدها و دستاورد های انقلاب را برشمریم

پایگاه تحلیلی خبری البرزبان: انقلاب اسلامی ایران به عنوان یکی از منحصر به فرد ترین انقلاب ها . تاثیرات عمیق فراونی هم در داخل و هم خارج به ارمغان آورد. خصوصیات بی نظیر انقلاب منشا تحولات و برکات بسیاری در ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی بودکه هنوز هم ادامه دارد. پیش از این که به شکل مفصل به تببین و تحلیل این دستاوردها در درون مرزهای جمهوری اسلامی و در خارج آن بپردازیم ضرورت دارد از نقطه نظر کلام مقام معظم رهبری و بیانات ایشان دیباچه ای از مهم ترین پیامدها و دستاورد های انقلاب را برشمریم.  

” خصوصیت این انقلاب عظیم اسلامی که شما ملت ایران را ه انداختید این بود که به فضل الهی آن بهار تا به امروز خزان نداشته است این ایستادگی، این ثبات، این تداوم، این پایبندی به ارزشها و اصولی که انقلاب برای این مردم آورد، همان چیزی است که امیدها را در دلهای ناظران در سرتاسر دنیائی که می‌بینند و نگاه میکنند، پایدار میکند. این اتفاق در انقلاب ما افتاده است”(۱).

“در انقلاب، در دفاع مقدس، در آزمونهای گوناگون این سی سال، ملت ما خوب امتحان دادند. به همان مقداری هم که کار کردیم، به همان مقداری هم که حرکت کردیم، خدای متعال دستاورد داد. البته دستاوردها خیلی بزرگ است: «من جاء بالحسنه فله عشر امثالها». ده برابر تلاش ما، خدای متعال به ما داد. ما کجا بودیم در دوران طاغوت در بین امت اسلام و در بین ملل عالم؟ منزوی، گمنام، فراموش شده، در درون خود بدون حساسیتهای لازم، بدون آن شجاعتها، بدون آن همت‌هائی که یک ملت را به جهش وادار میکند؛ اینجوری بودیم. امروز جوان ما، دانشمند ما، عالم ما، صنعتگر ما، کشاورز ما، آحاد مردم ما، آرزوهای بزرگ دارند، در راه آن آرزوها حرکت می‌کنند و نتیجه‌اش را هم دارید می‌بینید”(۲)

“این یکی از افتخارات ماست که دست به دست شدن قدرت اجرایی در بهترین شکل و با شیرین‌ترین وضع در کشور ما انجام می‌گیرد؛ این را انقلاب به ما بخشید؛ این را اسلام به ما داد؛ این را احساس مسؤولیتی که ناشی از تفکر اسلامی و نگاه اسلامی به انسان و تعهد و مسؤولیت انسان است، به ما ارزانی داشته است.” ( www.astan212.ir)

“ملت و کشور ما بر اثر تلاش دولتهای چند سال گذشته، ثروت متراکمی از امکانات به‌دست آورده است. مدیریت‌های آینده باید بتوانند این ثروت را افزایش دهندبا فساد به معنای واقعی کلمه مبارزه کنند. اگر ما ملت ایران این توفیق را پیدا کنیم که رخنه‌های فساد را در این مجموعه‌ی عظیم ببندیم، آن وقت معلوم خواهد شد که دستاوردهای انقلاب برای این مردم چقدر شیرین و گواراست و چگونه می‌تواند پاسخگوی نیازهای مردم باشد.”(همان)

به شکل موردی می توان به برخی دیگر از مهم ترین دستاوردها و ثمرات ارزشمند انقلاب که از لابه لاه ی سخنان ایشان استخراج شده است چنین اشاره کرد؛

نفی سلطه ی طاغوت و قطع دست چپاول غارت گران از منابع نفت و گاز و…

طرح شقه سوم پاسخگویی و رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی در مقابل تفکر اومانیستی لیبرالیسم و کمونیسم

نهادینه کردن استقلال و خود باوری ملی در میان جوانان

طرح و بسط آزادی در اندیشه و تفکر 

همبستگی ملی و تقریب مذاهب دینی

استکبار ستیزی و جلوگیری از نفوذ بیگانگان در امور داخلی

اعتماد به نفس و ارتقای شان و منزلت زن و افزایش سطح مشارکت آنها

ارتقا کیفی دانش و علوم  و وحدت حوزه و دانشگاه

مردم سالاری دینی و مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود

حاکمیت ولایت فقیه و ارزش های دینی و دستورات قرآنی

فرهنگ توحیدی و انقلابی به جای فرهنگ استبدادی(۳)

تشکیل جامعه ی اسلامی مبتنی برعدالت اجتماعی ، برابری و تکریم

حمایت از مظلومان، محرومان و مستضعفان

رونق و توسعه ی سیاسی، اقتصادی و تجاری

تحکیم و پایداری اندیشه ی جدایی ناپذیری دین از سیاست

و…

منابع و ماخذ:

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با ذاکرین و شاعران اهل بیت(ع)۳/۳/۹۰

بیانات مقام معظم رهبری درسال روز عید سعید مبعث۲۹/۴/۸۸

بیانات مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی۱/۱/۸۴

بیانات مقام معظم رهبری  در اخرین دیدار رئیس جمهور و  اعضای هیئت دولت هشتم ۱۰/۵/۸۴

به نقل از مجله ی حصون(۱۳۸۵).شماره ی ۷                                                                         Hawzeh.net.

www.astan212.ir

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .