2161784 300x214 - شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی
سال گذشته میلادی
شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی
در سال ۲۰۱۷ حدود ۹۸ تن از شهروندان فلسطینی جان خود را در درگیری با نظامیان صهیونیستی از دست دادند و در مجموع ۴۰۴ عملیات نیروهای فلسطینی در سال گذشته ۲۲ تن از صهیونیست ها به هلاکت رسیدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان تحولات میدانی سال ۲۰۱۷ فلسطین با فراز و فرودهای مختلفی به اتمام رسید اما تصمیم ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت خانه آمریکا به این شهر باعث شعله ور شدن اعتراضات و افزایش درگیری ها با نظامیان رژیم صهیونیستی شد.

در سال ۲۰۱۷ حدود ۹۸ تن از شهروندان فلسطینی در کرانه باختری رود اردن، شهر قدس و نواره غزه جان خود را در درگیری با نظامیان اشغالگر صهیونیستی از دست دادند و به شهادت رسیدند.

تعدادی از شهدای فلسطینی در جریان تظاهرات علیه رژیم آپارتاید صهیونیستی با شلیک مستقیم گلوله به شهادت رسیدند؛ تعدادی دیگر از شهروندان هم در جریان عملیات های شهادت طلبانه و شکنجه در زندان های رژیم صهیونیستی شهید شدند.

2161778 - شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی
**برای دیدن اندازه اصلی بر روی نقشه کلیک کنید**

فلسطینی ها در سال ۲۰۱۷ حدود ۴۰۴ عملیات شهادت طلبانه در مناطق اشغالی انجام دادند؛ در این عملیات ها فلسطینی ها در ۲۱۳ مورد با پرتاپ سنگ به نظامیان صهیونیست حمله کردند و در ۱۲ مورد دیگر هم با خودرو تلاش کردند نظامیان صهیونیست را به هلاکت برسانند.

2161788 - شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی

2161783 - شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی
فلسطین اشغالی پس از عملیات های شهادت طلبانه
2161780 - شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی
هلاکت نظامیان صهیونیست

شهروندان فلسطینی همچنین در ۳۲ مورد با سلاح سرد تلاش کردند نظامیان صهیونیست را از پای درآورند؛ ۵۱ عملیات هم با سلاح گرم و شلیک گلوله در بخش های مختلف مناطق اشغالی علیه نظامیان صهیونیست صورت گرفت.

نصب تله های انفجاری در حومه ایستگاه های بازرسی صهیونیست ها هم نوع دیگر از عملیات های شهادت طلبانه بود که بیش از ۹۶ مرتبه در فلسطین اشغالی تکرار شد؛ در مجموع ۴۰۴ عملیات نیروهای فلسطینی در سال گذشته ۲۲ تن از صهیونیست ها به هلاکت رسیدند.

2161785 - شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی

2161787 - شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی
در جریان عملیات‌های نیروهای فلسطینی حدود ۳۹۷ صهیونیست مجروح شده اند

در جریان عملیات های نیروهای فلسطینی حدود ۳۹۷ تن دیگر از صهیونیست ها هم مجروح شده اند؛ شهید «فادی قنبر» از اهالی شهرک «جبل مکبر» مهم ترین عملیات شهادت طلبانه را در سال گذشته با خودرو انجام داد که منجر به هلاکت ۴ صهیونیست و زخمی شدن ۱۵ تن دیگر شد.

سه برادر شهید خانواده «جبارین» هم در سال ۲۰۱۷ درس فراموش نشدنی به صهیونیست ها دادند و در یک عملیات شهادت طلبانه موفق شدند با نفوذ به یکی از ورودی های مسجد الاقصی، ۳ صهیونیست را به ضرب گلوله مستقیم از پای درآورند.

شهید «نمر محمود جمل» از اهالی روستای «بیت سوریک» هم در یک عملیات شهادت طلبانه مهم توانست ۳ تن از صهیونیست ها را به هلاکت برساند و یک تن دیگر را مجروح کند.

یکی دیگر از عملیات های شهادت طلبانه در سرزمین های اشغالی توسط شهید «جمیل التمیمی» از اهالی شهر قدس با سلاح سرد انجام شد که نتیجه آن هلاکت یک صهیونیست و زخمی شدن ۲ تن دیگر بود.

2161781 - شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی

2161784 - شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی

2161782 - شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی
جوانان فلسطینی با کمترین سلاح های دفاعی علیه نظامیان صهیونیست مبارزه می کنند

به گزارش مشرق، جوانان فلسطینی که با کمترین سلاح های دفاعی علیه نظامیان صهیونیست مبارزه می کنند در سال گذشته ۸۱۸ بمب دست ساز آتش زا به سوی مواضع صهیونیست ها پرتاب کردند.

در سال گذشته جوانان فلسطینی همچنین حدود ۴ هزار و ۶۹۵ مرتبه با نظامیان صهیونیست در مناطق مختلف «کرانه باختری، شر قدس و نواره غره» از جمله شهرهای خان یونس، الخلیل، نابلس، قدس و مسجد الاقصی با صهیونیست ها درگیر شدند.

2161789 - شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی

2161790 - شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی

2161786 - شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی

2161791 - شهادت ۹۸ فلسطینی در عملیات‌های ضداسرائیلی
تصاویری از شهدای فلسطینی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .