n82758748 72043388 300x169 - کمک 41 میلیاردی خیرین به مدرسه سازی البرز
کمک 41 میلیاردی خیرین به مدرسه سازی البرز
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: از ابتدای سال تا کنون 41 میلیارد تومان توسط خیرین برای ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی استان کمک شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان محمد رضا اسپرورین روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعهد مشارکت های مردمی در سال جاری ۳۶ میلیارد تومان بود که خیرین فراتر از تعهد خود کمک کردند.
وی با اشاره به اینکه البرز در بخش مشارکت های مردمی در سال گذشته رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است ،اظهار کرد: پیش بینی می شود تا پایان سال ۹۶ سقف مشارکت های مردمی در این استان ۶ تا ۷ میلیارد تومان دیگرافزایش یابد.
وی با بیان اینکه تلاش می کنیم تا نگاه تک بعدی خیرین در ساخت مدارس تغییر پیدا کند، یاد آور شد: در این فرآیند دیگر فقط مشارکت خیرین معطوف به ساختمان سازی نیست و هر خیری با هر توان مالی می تواند در این حرکت معنوی مشارکت کند به گونه ای که حتی هزینه یک نیمکت یا آجری را اهدا کند.
وی جمعیت دانش آموزی البرز را برابر با جمعیت تعداد زیادی از استان های کشور ذکر کرد و یادآور شد: برای پاسخ دهی به نیازهای آموزشی این جمعیت که هرساله بر آن افزوده می شود باید ۸ هزار کلاس درس در این استان ساخته شود.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: سالانه در این استان باید ۴۰۰ کلاس درس ساخته شود که ساخت این تعداد کلاس درس از توان دولت خارج است.
اسپرورین اظهار کرد: برای تامین ساخت فضاهای آموزشی در البرز نیاز به مشارکت تنگاتنگ خیرین نیک اندیش با هر توان مالی داریم.
وی تصریح کرد: سرانه فضای آموزشی البرز با میانگین کشوری یک متر و ۷۸ سانتی مترمربع فاصله دارد.
وی به عقب ماندگی خاص البرز در حوزه فضاهای آموزشی پرداخت و افزود: باید چاره ای اندیشیده شود زیرا تراکم دانش آموزی در کلاس های درس این استان به ۳۰ نفر رسیده است.
وی تاکید کرد: مجمع خیرین مدرسه ساز از سال ۸۱ در البرز شکل گرفته است و ۵۰ درصد مدارسی که در طول این سال ها در البرز مورد بهره برداری قرار گرفته توسط خیرین نیک اندیش ساخته شده است.
استان البرز بیش از ۴۵۵ هزار دانش آموز دارد.

انتهای پیام /

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .