بهای خیانت به ملت
بهای خیانت به ملت
کشته شدن صالح با موج خوشحالی مردم صنعا و یمن همراه بود. مردمی که سالها زیاده خواهی و زورگویی او را تحمل کردند. البته فراموش نشود اصل در فتنه صالح، نابود سازی مقاومت در صنعا و از بین رفتن شورای انقلاب یمن بود. اما با هوشمندی نیروهای مقاومت در یمن این موضوع از بین رفتن و صالح همانند دیگر اسلاف خائن به ملت، به دست عدالت سپرده شد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ؛ زمستان ۵۷ بود که مردم در تهران با پایین کشیدن عکس محمد رضا پهلوی، محاکمه او را خواستار شدند. قطع رابطه با مصر و آمریکا نشان داد دیکتاتور فراری ایران چاره ای جز محاکمه به جرم خیانت به ملت ندارد. سالها گذشت و این بار دیکتاتور عراق به دادگاه آمد و محاکمه شد. مردی که با جسارت تمام در برابر سران کشورهای عربی سیگار برگش را روشن کرد. صدام حسین در دو جنگ مهم تاریخی اش شکست های فراوانی را متحمل شد. در جنگ با ایران نتوانست به هدفش دست یابد و هشت سال جنگ و هزینه کردهای فراوان باذلت پشت میز مذاکره آمد. در حمله به کویت هم سرانجام جریان عربی به او پشت کرد و موجب سقوط او شد.

این دو تنها سرانجام کسانی نیست که بهای خیانت به ملتشان را پرداخت کردند. مبارک هم چنین سرنوشتی داشت. مردی که در مصر برای خود امپراطوری ای بنا کرد و رابطه اش با اسرائیل مانع هر نوع شکل گیری و خروش مردمی می شد، اما سرانجام در قفس محاکمه شد. دیگر شخصیت خائن به ملت در آفریقا هم چنین سرنوشتی داشت. قذافی در زیر کانال آب پیدا و در نهایت با گلوله کشته شد. مرگ قذافی نشان داد « خائنین آسوده زندگی نخواهند کرد» . سرانجام خائنین به ملت به همینجا ختم نمی شود. چندماه قبل بارزانی با سودای ریاست بر کردستان بزرگ، دست به همه پرسی تجزیه طلبانه زد اما سرانجامی جز انزوا و کنار رفتن از قدرت را تجربه نکرد. بن علی و دیگر خائنین به ملت هایشان هم چنین سرنوشتی پیدا کردند و حالا با انتشار خبر مرگ «علی عبدالله صالح» یک خائن دیگر به سزای عملش رسید.

تصور صالح این بود پس از تسلط بر صنعا و کنار زدن انصار الله و دیگر گروه های انقلابی می تواند به قدرتی که در سال ۲۰۱۱ از دست داده باز گردد. طبق اسناد، وعده اماراتی ها و عربستان صالح را به سمت خود جذب نمود و رئیس جمهور سابق یمن که در موج بیداری های اسلامی از قدرت کنار رفته بود به ناگاه به عرصه سیاست بازگرداند. همه تصور میکردند صالح می تواند صنعا را در اختیار خود قرار دهد و ارتش را در برابر کمیته های مردمی و نیروهای انصار الله تجهیز کند و علیه آنان بشورانند. در چنین شرایطی فرصت برای حمله سراسری عربستان و ائتلاف تجاوزکار آماده می شد و می رفت تا صنعا از دست مقاومت اسلامی یمن خارج شود.

اشراف اطلاعاتی دستگاه مقاومت در یمن موجب شد تا بر خلاف فرار اولیه هادی، صالح نتواند به شهر مارب برسد. کشته شدن صالح هم با موج خوشحالی مردم صنعا و یمن همراه بود. مردمی که سالها زیاده خواهی و زورگویی او را تحمل کردند. البته فراموش نشود اصل در فتنه صالح، نابود سازی مقاومت در صنعا و از بین رفتن شورای انقلاب یمن بود. اما با هوشمندی نیروهای مقاومت در یمن این موضوع از بین رفتن و صالح همانند دیگر اسلاف خائن به ملت، به دست عدالت سپرده شد.

این را نباید فراموش کرد که صالح جایگاه مهمی در معادلات سیاسی یمن داشت و بسیاری روحیه او را فراتر از یک فعال سیاسی می دانستند. زیاده خواهی، ثروت اندوزی و قبیله گرایی در صالح موجب شد تا دلارهای نفتی امارات و عربستان او را جذب کند و مسیر زندگی اش را تغییر دهد. صالح برخلاف دیگر اسلافش فرصت داشت تا در کنار نیروهای انقلابی در برابر متجاوزان بایستد و برای خود آبرویی بدست آورد در حالی که با خیانت به ملت یمن، در کنار قاتلانشان ایستاد و از آنها تبعیت کرد. مرگ صالح یک چیز مهم را نشان داده است. « خائنین به ملت» هیچ جایگاهی در آینده ندارند و روزی با ذلت تمام از این دنیا می روند.

باید به نیروهای مقاومت یمنی و شورای عالی انقلاب و شورای عالی سیاسی این کشور تبریک گفت. برگرداندن سناریو اشغال صنعا به یک حرکت اقتدار آمیز و در نتیجه یک راهپیمایی عظیم به حمایت از شورای عالی سیاسی با مرگ صالح، به ظرفیت های انقلاب یمن افزود و انقلابیون را محبوب تر ساخت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .