13960701000718 PhotoA - ورود ضدانقلاب به دانشگاه آزاد ممنوع است
ورود ضدانقلاب به دانشگاه آزاد ممنوع است
معاون فرهنگی دانشگاه آزاد گفت: کسانی که به انقلاب، امام(ره) و رهبری معتقد باشند می‌توانند در برنامه‌های دانشگاه آزاد شرکت کنند و ورود افرادی که به این مسائل اعتقادی ندارند و قبلا هم این را نشان داده‌اند به این دانشگاه ممنوع است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان اخیرا برخی از رسانه‌های اصلاح‌طلب و رسانه‌های ضد انقلاب در اخباری اعلام کردند که دانشگاه آزاد حضور افراد اصلاح‌طلب به این دانشگاه و سخنرانی آنها در برنامه‌های ۱۶ آذر را ممنوع کرده و فهرست صد نفره ای از سخنرانان را جهت حضور در مراسم۱۶آذر رابرای تمامی واحدها ارسال کرده است. به همین دلیل و برای روشن شدن واقعیت و شفافیت موضوع با معاون فرهنگی دانشگاه آزاد گفت‌وگو کردیم.

حجت‌الاسلام کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: به دلیل اینکه در آستانه ۱۶ آذر هستیم تشکل‌های دانشجویی و اسلامی و نیروهای سیاسی دانشگاه دغدغه زیادی داشتند تا در این ایام در دانشگاه آزاد برنامه‌های مناسبی را برگزار کنند.

وی افزود: ماهیت ۱۶ آذر یک ماهیت ضد استکباری و در راس آن ضد آمریکایی است و این هویت ذاتی که در ذات ۱۶ آذر وجود دارد باید همیشه مدنظر باشد و تمام جریانات سیاسی دانشگاه به آن توجه کند.

کلانتری تاکید کرد: در این فرصتی که برای دانشگاه‌ها و تشکل‌های دانشجویی و اسلامی و فعالان فرهنگی و دانشجویی پدید می‌آید می‌بایست به منظور بالا بردن بصیرت سیاسی و آشنا کردن نسل جوان با فراز و فرودهای سیاسی گذشته کشور به ویژه دخالت‌های آمریکا و استکبار جهانی استفاده کنند و در واقع یک حرکت بصیرتی و معرفتی برای شناخت بیشتر مسائل سیاسی واقعی شکل بگیرد و به شدت از سیاسی‌کاری و ورود به بازی‌های سیاسی بی‌حاصلی که معمولا برخی از جریانات دوست دارند در دانشگاه رخ دهد، پرهیز شود.

وی تصریح کرد: افرادی که دل در گرو آمریکا دارند یا به تعبیر امام (ره) خواب آمریکا را می‌بینند به هیچ قیمتی جایی در دانشگاه آزاد ندارند و حق ورود به دانشگاه‌ها، جریان‌سازی، تبلیغ غربگرایی، استکبار و آمریکا را ندارند.

کلانتری افزود: ما بایستی متوجه باشیم که دانشگاه محل حضور و نقش‌آفرینی نیروهایی است که با همه وجود به آرمان‌های امام (ره) انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری پایبند هستند. قطعا درب دانشگاه به روی چنین افرادی باز است و ما از آنها استقبال و استفاده می‌کنیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد یادآور شد: اما افرادی که دل در گرو استکبار آمریکا و اسرائیل داشته باشند و می‌خواهند جاده صاف کن جریانات معاند باشند و همچنین محکومان فتنه که در فتنه حضور فعال داشتند و علیه نظام اسلامی گام برداشتند قطعا هیچ جایی در دانشگاه‌های کشور نداشته و نخواهند داشت.

کلانتری خاطرنشان کرد: این مسائل در دانشگاه آزاد اسلامی با دقت تمام مورد توجه قرار می‌گیرد، توصیه ما به تشکل‌های انقلابی، دانشجویی و اسلامی و فعالان فرهنگی و دانشجویی این است که از این فرصت استفاده کنند و از شخصیت‌هایی که توان طرح مسائل انقلاب اسلامی و روشنگری و نشان دادن هویت استکباری دشمنان انقلاب و اسلام را دارند، در جلسات سخنرانی مناظره، میزگرد و برنامه‌های مختلف خود استفاده کنند. 

وی اظهار داشت: اصلا بحث ما سر طیف اصلاح طلب و اصولگرا و جناح‌های کاذب سیاسی نیست. بحث سر کسانی است که معتقد به آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند و کسانی که مخالف آرمان‌های انقلاب، امام و رهبری هستند، است. به همین دلیل کسانی که به انقلاب، امام(ره) و رهبری معتقد باشند می‌توانند در برنامه‌های دانشگاه آزاد شرکت کنند و ورود افرادی که به این مسائل اعتقادی ندارند و قبلا هم این را نشان داده‌اند به دانشگاه آزاد ممنوع است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در خصوص ارائه لیست برخی افراد به واحدهای این دانشگاه، اظهار داشت: این لیست تنها به عنوان یک پیشنهاد از افرادی که حاضر هستند در دانشگاه حضور داشته باشند، ارسال شده است و فقط در حد پیشنهاد است و البته محدود به این جمع هم نیستند و افراد دیگر هم می‌توانند در برنامه‌های دانشگاه آزاد شرکت کنند، البته افرادی که به دنبال مخالفت با نظام و تبلیغ استکبار و آمریکا نباشند. لذا افراد انقلابی می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .