1883422 300x200 - دستگیری گرداننده 110 کانال و گروه مستهجن
دستگیری گرداننده 110 کانال و گروه مستهجن
مسئول پلیس «فتا»ی گلستان از دستگیری فردی که مدیر 110 کانال و گروه مستهجن بود، خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سروان «وحید صاحبکاران» در تشریح این خبر اظهار کرد: اخیراً دو فقره مرجوعه قضایی به این یگان واصل شد که دو نفر خانم گرگانی، مدعی دسترسی غیرمجاز به اکانت‌شان در یکی از شبکه‌های اجتماعی بوده و عنوان داشتند، عکس‌های شخصی خود و دوستانشان در اختیار فردی قرار گرفته که با تهدید، قصد اخاذی از آنها را دارد.

وی افزود: شاکیان اظهار داشتند، با توجه به عدم تمکین به خواسته آن فرد، وی شماره تلفن‌ها و تصاویر آنها را با انتساب ‌صفت‌ها و عناوین ناروا در کانال‌ها و گروه‌هایی با محتوای مستهجن و مبتذل که توسط خودش مدیریت می‌شد منتشر کرده و سبب هتک حیثیت آنها شده است.

این مقام انتظامی با اشاره به این‌که پرونده ‌به فوریت در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت، ادامه‌ داد: پس از انجام تحقیقات لازمه و اقدمات‌ فنی‌ و پلیسی ‌نهایتاً متهم‌ شناسایی که با توجه به حضور وی در استان خراسان‌رضوی پس از هماهنگی با مرجع قضایی، اکیپی از مأمورین مجرب این پلیس با اخذ نیابت قضایی به آن استان عزیمت و با همکاری کارشناسان پلیس فتا مشهد، متهم دستگیر و گوشی تلفن همراهی که از طریق آن مبادرت به انجام اعمال بزه کارانه می کرد، توقیف شد.

صاحبکاران افزود: در تحقیقات صورت گرفته متهم با اعتراف به اعمال مجرمانه خود اظهار کرد که به پروفایل شکات به‌صورت غیرمجاز دسترسی پیدا کرده و تصاویر و اطلاعات شخصی آن‌ها را دریافت و اقدام به تهدید آن‌ها کرده و نهایتاً در کانال‌های غیراخلاقی منتشر نکرده است.

مسئول پلیس «فتا»ی استان گلستان در ادامه تصریح کرد: با تکمیل تحقیقات در پلیس فتا گلستان محرز شد که تعداد ۱۱۰ گروه و کانال‌ که در زمینه انتشار تصاویر، کلیپ و مطالب مستهجن و مبتذل فعالیت می کند، با چندین هزار نفر عضو که اکثر آن‌ها ناخواسته و بدون اخذ ‌اجازه به این گروه‌ها و کانال‌ها اضافه شده‌اند توسط متهم مذکور راه‌اندازی و مدیریت می‌شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: کاربران از انتشار تصاویر و اطلاعات خصوصی خود در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند، چون مجرمان سایبری به راحتی از این اطلاعات سوء‌استفاده می‌کنند و آبرو و حیثیت فرد را با اطلاعات منتشر شده توسط خودشان به بازی می‌گیرند.

مسئول پلیس فتا گلستان با اشاره به این‌که شبکه‌های اجتماعی محیط امنی جهت تبادل اطلاعات خصوصی افراد نیست از شهروندان خواست در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس CyberPolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .