غارت همبستگی ملی در فضای ضد اجتماعی
غارت همبستگی ملی در فضای ضد اجتماعی
وقتی هنوز جسد برخی از هم‌وطنانمان زیر خروارها آوار مانده، یه عده  غرب زده کیلومترها این‌طرف‌تر به‌جای ابراز همدردی با زلزله‌زدگان، دنبال تسویه حساب سیاسی با رقیبان بودند. و با پست های دشمن شادکن چوب غارت بر همدلی و همبستگی ملی در فضای ضد اجتماعی زدند

 

پایگاه تحلیلی خبری البرزبان: شامگاه ۲۱ آبان ماه ۹۶ زلزله ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر مناطق غربی ایران را به شدت لرزاند  قدرت این زمین لرزه که کانون ان در ازگله و سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه و هم مرز با کشور عراق گزارش شد به حدی بود که نه تنها در شمال شرق تهران، بلکه تا صدها کیلومتر دورتر و در کشورهای کویت، آذربایجان،عراق نیز حس شده است.بلافاصله پس از انتشار این خبر کلیه ی نیروهای امدادی هلال احمر، بسیج، ارتش، سپاه، یگان های مختلف زمینی و هوایی، تیم های درمانی و پزشکی و واکنش سریع همراه اقلام مورد نیاز با حضور در مناطق زلزله زده ی غرب کشور به امداد رسانی پرداختند.

علاوه بر این در همان نخستین ساعات وقوع حادثه در پی توصیه و پیام رهبر انقلاب اسلامی  مبنی بر این که  همه ی دستگاهها  با سرعت و همه ی توان به یاری آسیب دیده گان بشتابند  فرمانده هان کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده ی کل ارتش و فرمانده ی نیروی زمینی، وزیر بهداشت و درمان و وزیر کشور عازم منطقه شدند تا از نزدیک به مدیریت بحران بپردازند. روز بعد از آن نیز رئیس جمهور و تیم ویژه از سوی قوه ی قضاییه و هیئتی اعزامی به نمایندگی از سوی رهبر انقلاب برای بازدید از مناطق زلزله زده وارد کرمانشاه شدند.

هنوز مردم در شوک زلزله و داغ هم وطنان از دست رفته بودند وقتی هنوز جسد برخی از هم‌وطنانمان زیر خروارها آوار مانده، یه عده  کیلومترها این‌طرف‌تر به ‌جای ابراز همدردی با زلزله‌زدگان، دنبال تسویه حساب سیاسی با رقیبان بودند. به یکباره موجی از انتقادات و تخریب ها، تقصیرها، نیش و کنایه ها به دولت قبل و دولت فعلی و نظام و حاکمیت از سوی افرادی که به دنبال خالی کردن عقده هایشان بودند در فضای مجازی شکل گرفت.بی انکه سودی به حال اسیب دیدگان داشته باشد یکی عکس ساختمانهای ویران شده ی مصر و سوریه و زلزله ی ایتالیا را می گذارد و می نویسد “مسکن بی مهر”  “پروژه ی خیانت” آن را عامل تلفات می داند.یکی دیگر  پستی می گذارد و حضور و امداد رسانی سپاه و بسیج را کم رنگ جلوه می دهد. آن یکی عکس های زلزله‌ کشورهای دیگر را به دروغ منتشر میکند. آمد‌نیوز با رذالت خاصش، شایعه آزمایش اتمی سپاه را دامن میزند. اپوزیسیون و رسانه‌های فارسی دولتهای غربی، روی ناکارامدی‌های حکومت ایران و نهادهایش مانور میدهند. ان دیگری سلبریتی افساد طلب به زائران اربعین و مدافعان حرم حمله می کند با فرافکنی سیاسی ان هم در اوج گرفتاری و مصیبت مردم می نویسد خدا همین جاست نه در کشور بیگانه. و یکی دیگر به دولت و مدیرت بحران انتقاد می کند می نویسد امداد رسانی ناقص است بحران مدیریت به خاطر اهل تسنن بودن منطقه است.فضای مجازی اجتماعی پر شده از فضای ضد اجتماعی و ضد ارزشی.

این در حالی است که طبق گزارش های رسمی  کمترین تعداد تلفات زلزله( کمتر از نیم درصد) از مسکن مهر بوده است  برای زلزله ای با قدرت ۷٫۳ ریشتری  و در مقایسه با زلزله ی بم(۶٫۶) با تلفات بیش از ۲۶ هزار نفر و زلزله ی (۷٫۴ ) ۱۳۶۹رودبار درست در ساعاتی که مردم هشیار بودند رخ داد  و تلفات ان بیش از ۳۴ هزار نفر بود بسیار جای شکر است بنابر قدرت تخریب این زلزله می توانست بیش از این تلفات داشته باشد اما چرا واقعا نداشت؟ چرا برخی و با چه هدفی با صدای زد انقلاب هم صدا می شوند  و اذهان عمومی را تشویش می کنند ؟ با اندکی تامل می توان به این نتیجه رسید که چنانچه مردم نه در این مسکن ها بلکه در مسکن های غیر ایمنی زندگی می کردند ( با توجه به توان کم مالی انها) بی شک تلفات بیشتر هم می شد. آسیب های وارده هم می تواند بعد ارام شدن اوضاع ارزیابی کرد که در ان بی شک نظام مهندسی، شهرداری، پیمانکار، ناظرین و شورای شهر در استفاده از مصالح مقصر و دخیل هستند.  سازه ی اصلی ساختمان و مقاومت ان در فرونریختن حتی یک سقف نشان می دهد حداقل های آیین نامه ی ۲۸۰۰ رعایت شده است جای تلنگر است بدانیم ما بعد از پروژه ی مسکن مهر آجری بر روی اجر گذاشته نشده عملا دیکته ی نوشته شده را با نانوشته مقایسه می کنیم.

بی شک حضور جهاد گران سپاه و بسیج در عرصه های سازندگی و حوادث تلخ و دشوار بر کسی پوشیده نیست. در حادثه ی اخیر نیز نیروهای سپاه و بسیج با تقسیم کار در مناطق زلزله زده( مناطق شهری و مناطق روستایی) به انجام ماموریت و امداد رسانی پرداختند. سپاه پاسداران بزرگترین بیمارستان صحرایی کشور را در سرپل ذهاب برقرار کرد که قرار شده تا ماهها در این منطقه خدمات دهی کند با این حال عمق حادثه و بزرگی و مقیاس جغرافیایی آن به حدی است که امکان ضعف در امداد رسانی کامل و جامع را غیر ممکن می کند. این که برخی در ادامه ی عقده گشایی و همسویی با جریان های ضد انقلاب می خواهند با تخریب چهره ی سپاه به حاکمیت و همدلی ملی ضربه بزند نوعی عمل منافقانه و ضد میهنی و ایرانی نیست.

موضوع دیگر این که برخی به اصطلاح روشنفکر اما غرب زده داخلی در پست های خود در فضای مجازی سعی می کنند با توهین به زوار اربعین و مدافعان حرم با حمله به دولت و سپاه در راستای اهداف رسانه های سعودی و ضدانقلاب به حاکمیت و حکومت را به چالش بکشند و ضعف های امدادرسانی را برنامه ریزی شده و در جهت شکاف تفرقه بین شیعه و سنی قلمداد کنند در حالی که این موضوع از یک طرف دنباله ی حجمه ی به عظمت پیاده روی اربعین و از طرف دیگر غارت همدلی ملی در شرایط بحرانی کنونی است چرا که بسیاری از اقلام و امکاناتی که در موکب های اربعین استفاده شد به جای این که به استان هایشان بازگردد در مناطق غربی  توزیع و در خدمت زلزله زدگان قرار گرفت. این واکنش طبیعی هر انسان نوع دوستی است  در این لحظات  به کمک آسیب دیده گانی بشتابد که نیازمند کمک است این خباثت ها و عقده های سیاسی منافقانه نمی تواند مانع از همبستگی ملت شود متاسفانه این جریان غربگرا و به اصطلاح روشنفکر با هر اتفاق، پدیده و حتی فرد و نمادی که به گسترش و تسلط دین بینجامد و ستون های هژمونی غرب در داخل و خارج از کشور را تضعیف کند مخالف است و تمام تلاشش را حتی برای تخریب آن بکار می گیرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .