13900821084409 PhotoA - اعتبارات متفرقه؛ نشانه بی‌انضباطی در بودجه
اعتبارات متفرقه؛ نشانه بی‌انضباطی در بودجه
رئیس دیوان محاسبات کل کشور اعتبارات متفرقه را یکی از نشانه‌های بی‌انضباطی در بودجه کشور خواند و گفت: تعدادی از دستگاه‌های دولتی اصلاً در بودجه ذکر نمی‌شوند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کل کشور امروز دوشنبه ۲۲ آبان در نشست علنی مجلس در سخنانی درباره شاخص‌های بودجه‌ریزی عملیاتی در بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور گفت: شاهد بی‌انضباطی، عدم شفافیت و انحرافات از اهداف در بودجه کشور هستیم.

وی یکی از نشانه‌های بی‌انضباطی در بودجه کشور را اعتبارات متفرقه خواند و اظهارداشت: تعدادی از دستگاه‌های دولتی اصلاً در بودجه کشور ذکر نمی‌شوند و چون در پیوست بودجه نمی‌آیند نمی‌توان بر آنها نظارت کرد.

آذر با تأکید بر اینکه اعتبارات خارج از شمول در بودجه مشکلات نظارت را دوچندان می‌کند و عملاً نظارت را صفر می‌کند، گفت: یک درصد بودجه عمومی کشور مربوط به اعتبارات خارج از شمول می‌شود.

وی با ذکر اینکه ۷۵۸ پروژه کشور بدون تاریخ اتمام هستند، اظهارداشت: اجماع ملی باید میان مجلس و دولت پدید بیاید و نمایندگان از دولت شفافیت در بودجه را مطالبه کنند چون معمولاً دولت‌ها علاقه‌مند به آن نیستند چرا که می‌خواهند پول را یکجا بگیرند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .