روز ملی البرز ! یا روز گردهمایی مسئولان استان!؟
روز ملی البرز ! یا روز گردهمایی مسئولان استان!؟
روز پنجشنبه مراسم روز ملی البرز با حضور مسئولان استان، استاندار البرز ف اصنافف و با حضور جمعی  فرهیختگان، شهروندان و تعدای از اهالی رسانه در سالن همایش های میلاد کرج برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، طی این مراسم محمد علی نجفی استاندار البرز ضمن بزرگداشت روز حافظ و با اشاره موقعیت و قدمت  البرز بیان کرد البرز و تهران مکمل هم هستند و کوتاهی هر کدام مشکلات را بر دوش دیگری منتقل خواهد کرد لذا استقلال البرز باید حفظ و تقویت شود. وی تاکید کرد اتصال تهران به البرز  زمینه ساز غفلت ها و کاستی ها شد که اکنون باید در جهت حل این کمبودها با اهتمام ویژه ای اقدام شود و برای بهبود وضعیت کنونی تک تک مسئولان مکلف به تقویت زیر ساخت های استان و جبران عقب ماندگی ها هستند.

نجفی با اشاره به روز ملی البرز افزود : نامگذاری روز ملی البرز نگاه ها را به سوی این استان معطوف می کند ولی مردم و مسئولان همواره باید در صدد رشد، توسعه و ارتقای استان باشند.

 

روز ملی البرز ! یا روز گردهمایی مسئولان استان!؟

 

نجفی در ادامه نقدی هم بر عملکرد شورای شهر پنجم زد و با تاکید جدی مدیران و اعضای شورای شهر پنجم را خطاب قرار داد که غفلت های گذشته  را نشمارند  بلکه به دنبال حل آنها باشند.

نجفی در پایان اظهار امیدواری کرد که مسئولان  با همدلی، وفاق، هم سویی،هم افزایی و کاردانی برای رشد همه جانبه ی استان حرکت کنند.

این در حالیست که در این مراسم که پسوند ملی را هم با خود یدک می کرد مسئول و چهره ی شاخص ملی( اعم از سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، تاریخی و…) در آن حضور نداشت و تقریبا با حضور مدیران و مسئولان استان برگزار شد.عدم حضور مسئولان عالی، مقامات، چهره ها و سیاستگذاران رده بالا و کشوری در این مراسم موجب خواهد شد صرفا در حد یک گردهمایی کوچک از مسئولان که دستاورد در خوری هم از ان بیرون نخواهد آمد باقی بماند. جالب ان است که اطلاع رسانی این مراسم به حدی ضعیف بود که بسیاری از مسئولان رسانه ای استان از ان اطلاع نداشته و به ان نپرداخته اند. حتی اکثر شهروندن هم از برگزاری این مراسم بی اطلاع بودند در حالی که هدف راهبردی و صحیح این است که شهروندان، گروههای مختلف و رسانه ها به شکلی خود جوش، با مشارکت حداکثری و با نظارت و برنامه ریزی مسئولان به شکل جذاب و مهیج، با معرفی  شحصیت ها و دعوت از چهره های درخشان و هویت ساز( استان) این مراسم و جشن را برگزار کنند تا به نتیجه ی مطلوب برسد. 

بی شک چالش اصلی و مسئله ی مهم فرهنگی استان خلاء هویتی و چند فرهنگیست. با گذشت بیش از چندین سال از انفصال و استقلال البرز از استان تهران تاکنون اقدام و یا اقدامات موثری برای حل این موضوع صورت نگرفته است تنوع قومی و ملی یکی از شاخص های زیبایی و در عین حال مسئله ساز استان است که با تدبیر و اقدام موثر می تواند به فرصت تبدیل شود متاسفانه استاندار محترم این همه تاکید کردند که باید کاری بشود باید اقدامات لازم صورت بگیرد اما نگفتند آیا برنامه و اقدامی در دست دارند؟ آیا مسئولان فرهنگی استان و کمیسیون فرهنگی شورای شهر ایده و طرحی که بتواند سرزندگی، همبستگی و مشارکت و تعلق خاطر شهروندان را نسبت به مولفه های هویت ساز استان که بیشمار هم هستند را افزایش دهد در دستور کار دارد؟ انتظار می رود استاندار جدید در مسیر و راه مدیران و مسئولان قبلی نباشد. شهروندان استان البرز بسیار از این اقوال و وعده ها را شنیده اند.

روز ملی البرز(۲۰ مهر) روزیست که به منظور شناسایی وجوه هویت ساز تاریخی، دینی، جغرافیایی، علمی و ادبی و فرهنگی استان، پاسداشت اقوام و خرده هویت ها و ایجاد بستر لازم برای افزایش تعلق خاطر شهروندان و خرده فرهنگ ها حول هویتی کلانتر و واحدتر بنام البرز ثبت شده و برگزار می شود.

 

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .