13910429000193 PhotoA - عملیات روانی اصلاح طلبان
وحید جلال زاده
عملیات روانی اصلاح طلبان
تکرار یک خبر به عنوان یکی از تاکتیک‌های جنگ روانی با هدف عادی سازی و قبح شکنی موضوعی ر غیر متعارف است. موضوع حصر و محدودیت برای سران فتنه و برخی عوامل آن ،این روزها با همین ترفند در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ تکرار یک خبر به عنوان یکی از تاکتیک های جنگ روانی با هدف عادی سازی  و قبح شکنی یک امر غیر متعارف است.موضوع حصر و محدودیت برای سران فتنه و برخی از عوامل آن ،این روزها با همین ترفند ،در حال اجرا شدن است.

آنچه در این میان مهم است افتادن برخی  رسانه ها و نیروهای انقلابی در تله عملیات روانی رقیب است.ظاهرا مهمترین دغدغه این روزهای  افکار عمومی ،موضوع حصر است! و همه باید نظر خود را در باره آن اعلام کنند .حتی برخی از مجریان تلویزیون هم وارد گود شده و این را به سوال تکراری خود از میهمانان برنامه های سیاسی تلویزیون تبدیل کرده اند .

اصلاح طلبان و رسانه های منتسب در یک برنامه طراحی شده ،قصد دارند با تکرار این موضوع و مهمتر از آن از زبان رقیب ،ضمن طرح عمومی آن در مجامع و تریبون های مختلف ،تعیین تکلیف حصر را به یک مطالبه عمومی تبدیل کنند و هزینه نظام را در داخل و مجامع خارجی بالا ببرند.

اتاق فکر مربوطه در حال اجرای سیاست چماق و هویج است. از طرفی افکار عمومی و رقیب سیاسی خود را درگیر موضوع می کند تا متن جامعه را مشغول آن کند که دلش می خواهد و از سویی اصلاح طلبان خوش نام که وجاهتی هم در بین بزرگان نظام دارند را وارد عمل کرده تا این مطالبه خودساخته عمومی را در سطح نظام مطرح نمایند.

این حضرات! در این پروژه جدید از حیله “حرکت از پله دوم ” در عملیات روانی خود سود جسته اند.”حرکت از پله دوم ” روشی شناخته شده برای مجاب کردن افکار عمومی است.در این روش با به فراموشی سپرده شدن علت و سبب حوادث ،که پله اول نامیده می شود .سعی می شود به سراغ معلول یا همان سوژه اصلی رفته و نسبت به تحریک افکار عمومی ،جهت تطهیر آن اقدام شود. گذشته را پاک کرده و از سابقه تاریخی ذهن  مردم حذف می کنند.

به یک مثال توجه کنید: اصرار رسانه های غربی در  مظلوم نمایی و انتشار خبر شلیک موشک توسط نیروهای جهادی فلسطین به طرف سرزمین های اشغالی و آسمان و ریسمان کردنشان حرکت از پله دوم است.چرا که به هیچ عنوان در سیل عظیم چنین خبرهایی هیچ اثری از علت که همانا شصت سال اشغالگری ،تجاوز به حقوق ملت فلسطین،کشتارهای وسیع،کودک کشی های دلخراش،تجاوزات مکرر به سرزمین همسایگان و… نمی شود که اصطلاحا از آن به پله اول یاد می کنند.

در پروژه حصر ،دارد چنین اتفاقی می افتد.آقایان به گونه ای مظلوم نمایی می کنند که یادآوری و روشنگری درباره فتنه سال ۸۸ و ذکر خیانتها و دست دادن با دشمن و شمشیر کشدن بر چهره مظلومترین نظام عالم، عملی ارتجاعی و مذموم تلقی شود و در عوض طرح شکست حصر، موضعی روشنفکرانه و ایضا در مسیر توافق ملی قلمداد شود. این همان حرکت از پله دوم است که نباید در دامش افتاد.

البته طرح چنین سوژه هایی، ثمره دیگری هم دارد که منتفع اصلی آن دولت است. چرا که در این بین مشکلات مردم و معیشت و اقتصاد خانواده ها ،خصوصا اقشار مستضعف از اولویت رسانه ها و سیاسیون خارج گشته و کم کاری های دولتمردان در هیاهوی سیاست زدگی گم می شود.

انقلابی ها و رسانه های آنها نبایستی فریب این ترفند را بخورند و نباید واهمه ای از خوردن انگ و برچسب داشته باشند .روشنگری و بصیرت افزایی در باب فتنه و فتنه گران با همه ابعاد داخلی و خارجی آن با همه عده و عده باید با بکارگیری روش های نو در دستور کار عناصر وفادار به انقلاب اسلامی باشد .

نباید به بانیان و داعیان فتنه اجازه داد که  آن را به یک حادثه کوچک فرو کاهند و در پی تخفیف و تقلیل آن باشند.آنها قصد دارند   در مطالبه به حق مردم که مجازات قانونی فتنه گران است رندانه دست برده و آن را با عملیات روانی به سمت قهرمان سازی این سوژه های نخ نما شده پیش برند.

اگر جریان فتنه در داخل کشور یک دروازه داشته باشد، دروازه ها در آن سوی آب دارد. بایستی این دروازه ها را بست و اجازه نداد دشمن و برخی دنباله های داخلی آنها پروژه نفوذ را به پیش برند. نفوذ در این معنا عبارت از ساده انگاری برخی از خواص است. فراموشی گذشته و برداشتن فاصله خدمت و خیانت است. مهربانی با وادادگان و خائنین به مُلک و مِلت و سخت گیری وزمختی با انقلابی هاست.

انتهای متن/

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .