n82690405 71916705 300x180 - 35 درصد برنامه پنجم توسعه اجرایی شده است
35 درصد برنامه پنجم توسعه اجرایی شده است
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: 35 درصد برنامه پنجم توسعه اجرایی شده که باید تدابیرلازم را برای اجرایی شدن هرچه بیشتر برنامه ششم توسعه داشت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ محمد جواد کولیوند روز دوشنبه در نشست شورای اداری کرج افزود:۶۵ درصد برنامه پنجم اجرایی نشده و تحریم ها ، واردات ، صادرات و مشکلات تولیدی همراه با توقف کارخانه ها از دلایل این امر عنوان شده است.
وی گفت: فشار سنگینی بر هزینه های جاری در سال ۹۷ بوجود می آید و باید هزینه ها را پایین بیاوریم.
وی ادامه داد: در بحث نرخ رشد اقتصادی برای رسیدن به نرخ هشت درصد اقتصادی ۸۰۰هزار میلیارد تومان درسال باید باشد ونقدینگی جامعه باید مدیریت شود.
کولیوند گفت: در بندی از بودجه ۵۰ درصد دستمزدها در دستگاه های اجرایی با توجه به صرفه جویی داده می شود.
وی اضافه کرد: تخصیص هایی که اکنون داریم منطقی نیست و باید میزان کم نقدینگی را بررسی داشته باشیم.
نماینده مردم کرج درادامه افزود: : بخشی از بارحکومتی بر دوش شوراها و شهرداری ها است که این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: در قانون برنامه ششم امسال اغاز شده همه مدیران یک بار قانون برنامه ششم را مطالعه کنند بسیاری از دوستان برنامه پنجم را شاید ندیده باشند.
کولیوند اضافه کرد:. از ابتدای برنامه ششم مجلس شورای اسلامی برنامه دقیقی را برای کنترل و نظارت گذ اشته و از همین هفته یک روز ( سه شنبه ها) را نظارت دستگاه ها اختصاص داده است.
وی ادامه داد: برنامه های وزارتخانه ها از همین سال اول برنامه ششم مورد نظارت قرار می گیرد تا مشکلات رصد شود.
کولیوند افزود: بسیاری از وزارتخانه ها موظفند ایین نامه هایی را تنظیم کنند و براساس تجربه برنامه پنجم توسعه برخی تا سال سوم این برنامه نیز اقدامی انجام نداده بودند.
وی خاطرنشان کرد: نسبت به قانونگذاری جلو هستیم ولی در نظارت عقب و نظارت نظارت به معنای مچ گیری نیست، نظارت می کنیم برنامه های نوشته شده و تعهد دولت به درستی انجام شود.
وی افزود:اغاز به کار شوراهای پنجم را داریم امیدواریم با پشتکار درمسیر خدمات دهی به مردم قدم بردارند یکی از بحثهای جدی شوراها انتخاب شهرداران است که نقش موثری در مدیریت شهردارند و بسیاری از دل نگرانی های مردم را می توانند مدیریت کنند.
نماینده مردم کرج در مجلس گفت: امروز با مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها مواجه هستیم که باید طرح های هادی را مورد توجه قرار داد و در البرز با هشت درصد جمعیت روستایی مواجه هستیم.
کولیوند اضافه کرد: کمبود نیرو در کلانتری ها و بحث اقتصاد مقاومتی از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه مدیران قرار گیرد.
وی یادآورشد: : دولت ۹۹۵ هزار شغل را می خواهد درسال ایجاد کند بنابراین باید همراهی لازم را با استفاده از تمام ظرفیت ها با آن داشته باشیم و باید هزینه های جاری را مدیریت کرد.
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبروثوقی امام جمعه کمالشهر دراین نشست به بیان اهمیت عزاداری در ماه محرم و واقعه عظیم کربلا پرداخت و تکریم ارباب رجوع را از امور مهم تلقی کرد.

انتهای پیام /

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .