13960716001967 PhotoA - استقبال ۸ هزار نفر از پنجمین جشنواره الحافظون
استقبال ۸ هزار نفر از پنجمین جشنواره الحافظون
پنجمین جشنواره قرآنی «الحافظون» با حضور هشت هزار شرکت‌کننده تهرانی، طی روزهای ۱۳ تا ۲۵ مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزباندر راستای نشر و ترویج فرهنگ حفظ قرآن کریم در بین عموم مردم بویژه بسیجیان تهران و شناسایی و معرفی استعدادها و ظرفیت‌های حفظ قرآن کریم تهران بزرگ جشنواره تخصصی حفظ قرآن کریم ویژه بسیجیان و عموم مردم تهران با عنوان «الحافظون» برگزار می‌شود.

این جشنواره در دو مرحله ناحیه‌ای و تهران بزرگ برگزار می‌شود که مرحله نخست آن به میزبانی ۱۱ ناحیه از نواحی بسیج تهران آغاز شده و تا سه‌شنبه ۲۵ مهرماه ادامه دارد.

جشنواره الحافظون در سه مقطع سنی و در دو گروه خواهران و برادران در رشته‌های مختلف حفظ ۲۰ سوره کوچک شامل سوره‌های تین تا ناس، نیم جزء شامل سوره‌های فجر تا ناس، یک جزء، سه جزء، پنج جزء، ده جزء، پانزده جزء، بیست جزء، کل قرآن و حفظ موضوعی سوره‌های ملک و واقعه برگزار می‌شود.

این جشنواره در مقاطع سنی تا ۹ سال، ۱۰ تا ۱۶ سال و بالای هفده سال به طور همزمان در دو گروه خواهران و برادران برگزار می‌شود.

البته مقطع سنی بالای هفده سال به صورت متمرکز توسط سازمان قرآن و عترت برگزار می‌شود که نسبت به دوره‌های گذشته با تفاوت‌هایی روبرو است که شامل برگزاری این مرحله به صورت کتبی است و از میان افراد شرکت‌کننده، کسانی که حائز بالاترین رتبه شوند به مرحله نهایی جشنواره که در آبان‌ماه برگزار می‌شود راه پیدا می‌کنند. همچنین منتخبان این دوره به مرحله کشوری مسابقات سراسری قرآن بسیج راه می‌یابند.

در سال گذشته بیش از ۶ هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند و با توجه به استقبالی که امسال از سوی مخاطبان صورت گرفته، پیش‌بینی‌ می‌شود که آمار شرکت‌کنندگان به ۸ هزار نفر نیز برسد.

به طور متوسط در هر رشته‌ای از رشته‌های جشنواره الحافظون سه نفر به عنوان نفرات برتر اعلام خواهند شد که با در نظر گرفتن ۱۰ رشته و مقاطع سنی مختلف، حداقل ۳۰ نفر به عنوان برگزیده معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .