13940807000308 PhotoA - ایران پرچمدار نهضت عاشوراست
ایران پرچمدار نهضت عاشوراست
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران پرچمدار نهضت عاشوراست، گفت: شهدای مدافع حرم تربیت‌یافته مکتب حسین(ع) هستند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ حمیدرضا حاجی‌بابایی در حسینیه آنجلاسیها در همدان با بیان اینکه همه ثروت و دارایی‌های ما در این جمله «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه‌النجاه،» خلاصه می‌شود، اظهار کرد: حسین(ع)، حسین همه ملت‌هاست، او وسیله نجات در عالم هستی است، این خورشید بر همه هستی می‌تابد اگر کسی به زیر زمین رفت و پرده را کشید، تقصیر خورشید نیست.

وی عاشورا را قله زیبای اسلام و قله زیبای خداشناسی دانست و با بیان اینکه همه چیز با کربلا و عاشورا معنا پیدا می‌کند، گفت: قرار بر این بود در طول تاریخ زیباترین ذبح برای خدا، امام حسین(ع) باشد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی در تفسیر صفات رحمانیت و رحمت خدا گفت؛ رحمانیت خدا یعنی خدا نعمت‌ها را در اختیار همه می‌گذارد، رحمانیت خدا جنبه عمومی دارد، اما رحمت خدا بدون آزمایش انجام نمی‌شود، رحمیت خدا یعنی انسان بخواهد زیبا باشد، این زیبایی بدون امتحان مقدور نمی‌شود.

وی افزود: آنجا که می‌خواهی خدایی باشی، آنجا که می‌خواهی جوانمرد باشی، آنجا بدون آزمایش میسر نمی‌شود.

حاجی‌بابایی گفت: حضرت ابراهیم(ع) می‌خواست خدایی باشد، خداوند دستور می‌دهد به بتخانه برو و بت‌ها را بشکن، امتحانی سخت در مواجهه با بت پرستان؛ کسی بخواهد چنین کاری کند، تکه تکه می‌شود،اما ابراهیم(ع) بدون چون و چرا ماموریت خدایی خود را انجام داد،بت‌ها را شکست، او را در کوه آتش انداختند، ابراهیم در کوه آتش بود، خداوند فرمود:ای آتش برای ابراهیم خنک شو، آتش برای ابراهیم(ع) گلستان شد.

وی ادامه داد: امتحان ابراهیم مرحله به مرحله سخت‌تر می‌شد؛ خداوند به ذبح فرزندش امر کرد، اسماعیل در جواب پدر گفت: «امر خدا را انجام بده، مرا از صابران خواهی یافت»، ابراهیم و اسماعیل از امتحان الهی سربلند بیرون آمدند.

حاجی‌بابایی با اشاره به آیه شریفه «وفدیناه بذبح العظیم» گفت: ذبح عظیم قرار بود در کربلا و روز عاشورا اتفاق بیفتد، در کربلا بهترین انسان هستی، امام حسین(ع) که در طول تاریخ بر تارک آفرینش می‌درخشد، نماد شهادت در طول تاریخ بشریت شد.

وی شهادت شهید حججی را امتداد راه حسین(ع) دانست و گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب نام این شهید به مانند چون مولایش در جهان غوغا به پا کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز ما در جهان نماد عاشورا هستیم، ۵۰ میلیون نفر برای اربعین به سوی کربلا حرکت می‌کنند، در حالی که در حج ۲ یا ۳ میلیون نفر بیشتر حضور ندارند.

وی با بیان اینکه مردم  به نام عاشورا و کربلا انقلاب کردند، گفت: مردم ایران پرچم رحمت خدا و عاشورا و کربلا را به دست گرفته‌اند.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه در صحرای کربلا امام حسین(ع) یک بار گله و اعتراض نکرد، آن هم در شرایط بسیار سخت امتحان و آزمایش، گفت: صحنه امتحان، صحنه پذیرش بی‌چون و چرای اراده الهی است.

وی با بیان اینکه به لطف خدا و تدبیر رهبری در دنیا کاری کرده‌ایم که امروز تمام جهان به حقانیت ما در سایه اهل بیت(ع) اعتراف می‌کنند، افزود: امروز جوانان ما از در خانه حضرت زهرا (س)دفاع می‌کنند، از خانه حضرت زینب (س) دفاع می‌کنند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی ادامه داد: ما یک‌هزار و ۴۰۰ سال است برای امام حسین(ع) و یارانش سینه می‌زنیم، با عشق امام حسین(ع) است که جوانان ایران مدافع حرم می‌شوند، اگر نبود این عشق امروز چیزی از حرمین شریفین باقی نگذاشته بودند.

وی به تاریخچه مبارزه معاندین با اسلام اشاره کرد و گفت: گروهک ترورویستی ـ تکفیری داعش، ۴۰۰ سال قبل با نام دیگری به کربلا حمله کردند و حرم مطهر را با خاک یکسان کردند و در آن گندم کاشتند، اگر ملت ایران نبودند دوباره در حرم قمر بنی‌هاشم دوباره این کار را می‌کردند، آن وقت باید شیعه غیرتمند می‌مرد.

حاجی‌بابایی اضافه کرد: تکفیری‌ها در طول تاریخ با نامهای مختلف روی کار آمده‌اند و به دشمنی با شیعیان پرداخته‌اند، حسینی‌ها نیز در امتداد قیام عاشورا همیشه حضور داشته و از حریم ائمه(ع) دفاع کرده‌اند.

وی تأکید کرد: امروز شهادت شهید حججی و شهدای مدافع حرم، امتداد حرکت امام حسین(ع) است، این‌ها از برکت سینه زدن‌های مردم ما در عاشورا و تاسوعای حسینی هستند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امام صادق(ع) فرمود شیعیان ما چهار چشم؛ دو چشم در سر و دو چشم در دل دارند، خدا نکند چشم دل کسی کور شود که در این صورت به گمراهی می رود.

وی با بیان اینکه ممکن است کسی چشم سر نداشته باشد ولی با چشم دل هدایت می‌شود، گفت: نقص اصلی در نابینایی، فقدان چشم دل است.

حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه شهید حججی چراغ روشن امروز شده است، افزود: این غوغا و گرمی دلها از نور امام حسین(ع) است، این فراخوان عظیم عاشورا و تاسوعا از برکت خون حسین(ع) است که در طول تاریخ باعث یکدلی شیعیان شده است.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ انسان‌های خوب و گمراه وجود داشته است، گفت: در صدر اسلام عده‌ای با اسلام واقعی زاویه گرفتند، امروز هم عده‌ای به بیراهه می‌روند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی، مردم ایران را پرچمدار نهضت عاشورا دانست و با بیان اینکه این پرچمداری هزینه دارد، افزود: هرچه به خدا نزدیک‌تر می‌شویم، آزمایش‌ها سخت‌تر می‌شود، این اراده الهی است.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .