13950814000160 PhotoA - نگران حقوق مردم کُرد هستیم
نگران حقوق مردم کُرد هستیم
نماینده بروجرد در مجلس با بیان اینکه برگزاری رفراندوم در اقلیم کردستان عراق توطئه‌ای آمریکایی و صهیونیستی است، گفت: آسیب به تمامیت ارضی عراق، چالشی جدید برای همسایگان و منطقه خواهد بود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان عراق، اظهار داشت: برگزاری این همه‌پرسی قطعاً یک طرح آمریکایی و اسرائیلی است و جزو سیاست‌های سلطه‌جویانه، توسعه‌طلبانه و افزون‌خواهی‌های آنان است، چرا که آنان قطعا یک عراق بزرگ و یکپارچه را نمی‌توانند هضم کنند، ولی یک اقلیم و کردستان کوچک را می‌توانند هضم کنند. 

وی افزود: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به دنبال تسلط بر کشورها و ورود به منطقه هستند و این مسئله به تمام منطقه آسیب می‌زند، چرا که تمامیت ارضی عراق را نقض می‌کند و در آینده ممکن است برای همه همسایه‌ها و منطقه موضوعی چالش‌برانگیز باشد، ضمن اینکه ما نگران ملت عزیز کُرد هم هستیم. 

گودرزی تصریح کرد: ما نگران حقوق مردم کرد هستیم و الان در کردستان در سطوح مختلف، کردها توانستند سهمی از تأثیر در معادلات سیاسی کشور عراق را داشته باشند، آنها حتی تا جایگاه ریاست جمهوری عراق توانستند کادرسازی کنند و در پارلمان عراق نماینده داشته باشند. 

گودرزی اضافه کرد: امروز کردها مبادلات اقتصادی و صادرات نفت دارند و در فضای هوایی، امکان پرواز و هزار فرصت در اختیارشان است، اما هیچ تضمینی نیست که این فرصت‌ها بسط پیدا کند. 

گودرزی یادآور شد: قطعاً بخش عمده‌ای از این فرصت‌ها بعد از جدایی کردستان عراق از آنها گرفته می‌شود، فلذا صلاح خود مردم کرد در عراق و تمام ملت کرد در این است که این اتفاق متوقف شود، امروز ملت کرد در تمام نقاط منطقه با عزت مشغول زندگی هستند، ولی این همه‌پرسی و رفراندوم قطعاً به نفع خود این مردم نخواهد بود و این نگرانی وجود دارد که به منافع مردم کرد آسیب برسد و ما نگران منافع خود ملت کرد هستیم. 

نماینده بروجرد در مجلس بر همین اساس متذکر شد: ما باید هوشیاریمان را حفظ و دقت کنیم، درست است که در ظاهر، مجامع بین‌المللی و صاحب‌اثران در دنیا با این همه‌پرسی مخالفت می‌کنند، اما تردیدی در این نیست که اسرائیل و آمریکا در این مسئله نقش‌آفرینی می‌کنند. 

وی با بیان اینکه قطعاً آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی در این مسئله به دنبال تأمین منافع خودشان هستند، گفت: باید دقت کرد که تمامیت ارضی عراق حفظ شود تا مردم عراق بتوانند در امنیت و آسایش زندگی کنند. 

گودرزی در پایان خاطرنشان کرد: امروز که به افق پدیده شوم داعش نزدیک می‌شویم و در روزهای آتی بساط داعش به صورت کامل برچیده خواهد شد، نباید اجازه داد چالش‌های جدیدی ایجاد شود و آرامش مردم را به هم بزند. 

انتهای پیام/

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .