13910322000179 PhotoA - "نیکی هیلی"، یک "روسپی سیاسی"
استفان لندمن
“نیکی هیلی”، یک “روسپی سیاسی”
جهت گیری های هیلی در موضوعات مختلف از جمله ایران و رژیم صهیونیستی و اکنون کره شمالی به خوبی ثابت کرد که وی را باید در ردیف طیف سیاسی «نئوکان» ها قرار داد. گروهی که افرادی تندرو نظیر «جان بولتون» نیز در آن زمره قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ سفیر کنونی آمریکا در سازمان ملل فردی است هندی تبار و یهودی که مورد اطمینان دونالد ترامپ قرار گرفته است. «نیکی هیلی» نامی است که دنیا وی را در طی مسئولیت حدود ۹ ماهه اش در مسند سفارت ایالات متحده در سازمان ملل ،شخصی بسیار افراطی و در خدمت رژیم صهیونیستی یافته است. جهت گیری های هیلی در موضوعات مختلف از جمله ایران و رژیم صهیونیستی و اکنون کره شمالی به خوبی ثابت کرد که وی را باید در ردیف طیف سیاسی «نئوکان» ها  قرار داد. گروهی که افرادی تندرو نظیر «جان بولتون» نیز در آن زمره قرار می گیرد . نیکی هیلی اما با  اتخاذ رویکرد تند و غیر منطقی در موضوع کره شمالی حتی در خود آمریکا هم با انتقادات بسیار اساسی روبرو شده است، تحلیلگران آمریکایی وی را شخصیتی غیر موجه برای نمایندگی آمریکا در سازمان ملل ارزیابی کرده اند. در این میان، «استفان لندمن» کارشناس آمریکایی و نویسنده کتاب‌هایی نظیر «اشغال بانکداران» و «چگونه وال استریت جیب آمریکا را خالی کرد؟» که اتفاقا خود یک یهودی است، در یادداشتی از هیلی انتقاد کرده و عملکرد وی را زیر سوال برده است که در ادامه آن را خواهیم خواند:

یک نفر از طایفه نئوکان ها

نیکی هیلی یک نئوکان فاشیست و حامی اسرائیل است که از دانش جغرافیای سیاسی (ژئوپلیتیک) هیچ اطلاعاتی ندارد. آمریکا تا به حال هیچ نماینده ای را به بی کفایتی نیکی هیلی در مسند سازمان ملل ندیده است. قرار گرفتن هیلی در پست سفارت سازمان ملل یک شرمندگی بزرگ برای سازمان ملل به شمار می رود. «پاول کریگ روبرت» که یک شخصیت نام آشنا در آمریکا و حتی جهان به حساب می آید، هیلی را «احمق»، «بدون فکر» و «معلول ذهنی» خطاب کرده است و رفتار وی را مغایر با یک دیپلمات ذکر کرده است.

انتصاب به وزارت خارجه آمریکا؟

فاجعه هنگامی رخ می دهد که بر اساس گزارشات، ترامپ قصد دارد وی را به عنوان وزیر خارجه جدید پس از عزل «رکس تیلرسون» انتخاب نماید .هیلی فردی است بسیار شبیه به هیلاری که البته از لحاظ فکری بسیار ضعیف است. هیلی همچنان یک جنگ طلب است که خط مشی ضد روسی هم دارد، اکنون نیز جلودار ایجاد فشار و تحریم بر کره شمالی است.

وی اخیرا در نشست شورای امنیت سازمان ملل مدعی شد که کره شمالی به واسطه انجام آزمایش های اتمی برای آغاز یک جنگ از جهان «التماس» می کند. خبرگزاری «کی.سی.ان.ای» اما به این اظهار نظر یک واکنش سخت نشان داده و اخیرا در گزارشی که اتفاقا بازتاب گسترده ای هم داشته ، نوشت: «فرستاده آمریکا در سازمان ملل که بیشتر شبیه به یک روسپی سیاسی است، ظاهرا از پیشرفت موشکی کره شمالی خشمگین شده و به رهبر کره شمالی در نشست شورای امنیت توهین کرده است». این گزارش در ادامه می افزاید :«اگر چه به نظر می رسد هیلی خیلی احمق تر از این حرف هاست، اما او باید بیشتر مراقب زبانش باشد. شاید آمریکا به خاطر گزافه گویی نیکی هیلی بهای سنگینی بپردازد».

آمریکا با اعلام این که آزمایش های اتمی کره شمالی غیرقانونی است و اینکه پیونگ یانگ با انجام این گونه فعالیت ها برای آغاز یک جنگ اصرار می کند، توانست تحریم های گسترده و مضر اقتصادی را علیه کره شمالی به تصویب برساند، هر چند که روسیه و چین با آن موافق نبودند و اعمال این تحریم ها را مصداق تندروی می دانستند.

آمریکا جنگ در شبه جزیره را التماس می کند؟

به عقیده من اما به نظر می رسد درست برعکس این ادعا، این آمریکا و نیکی هیلی هستند که با اتخاذ مواضعی غیر قابل قبول برای آغاز یک جنگ التماس می کنند. اکنون تصور کنید که وی را در مقامی بالاتر مثلا وزارت خارجه آمریکا ببینید. اوضاع چطور خواهد شد؟ هر منطقی می گوید هیلی باید از کار برکنار شود و نه آنکه ارتقاء یابد.

تهدیدهای بیهوده آمریکا و سیاست های غیرمنعطف این کشور در قبال شبه جزیره کره می تواند هر ناممکنی را به واقعیت برساند و جنگی را در شبه جزیره کره به وجود آورد.

وزارت خارجه کره شمالی اما در برابر آمریکا و تهدیدات دشمنانه نیکی هیلی ساکت ننشسته است. چندی پیش آنها در بیانیه ای اعلام کردند: «ما به هیچ وجه از مسیر پیشرفت هسته ای عقب نخواهیم نشست بلکه آن را تقویت خواهیم نمود و این مطلب را بارها نیز اعلام کردیم که نیروی هسته ای کره شمالی صرفا دفاعی است، ما از خود به واسطه نیروهای اتمی خود در برابر تهدیدات هسته ای آمریکا دفاع خواهیم کرد. پیونگ یانگ به طور دقیق رفتار آمریکا را بررسی می کند.»

مترجم: محمد حسن نیک بین

منبع: http://www.informationclearinghouse.info/

لینک مطلب: http://www.informationclearinghouse.info/47774.htm

انتهای متن/

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .