بازخوانی و تحلیل سوژه ی رفع حصر فتنه گران
"برد- برد داخلی" یا عوض کردن "جای حق با ناحق"
بازخوانی و تحلیل سوژه ی رفع حصر فتنه گران
 فتنه 88، رهبران و حامیان ان به اسلام و انقلاب خیانت کردند اردوکشی های خیابانی، بی حرمتی به ارزش های اعتقادی و انقلابی ملت، قرار دادن مردم مقابل حاکمیت زمینه را برای نفوذ ضد انقلاب و دامن زدن به اشوب ها و ناامنی بیشتر را فراهم کرد اما نظام با جریان فتنه و فتنه گران از موضع رافت برخورد کرد طرح سوژه رفع حصر فتنه گران با فشار رسانه ها در برهه ی کنونی به بهانه ی بیماری و  مظلوم نمایی چهره ی محصوران، وحدت نمی آفریند و متضمن امنیت ملی نیست. 

 

پایگاه تحلیلی خبری البرزبان: حدود شش سال و نیم از حصر خانگی گروه فتنه ی ۸۸(موسوی، کروبی و رهنورد) می گذرد.این روزها و هم زمان با آغاز کار رسمی دولت اعتدالی-اصلاحاتی دوزادهم فشارهای رسانه ای برای شکستن حصر این سه نفر بیشتر شده است. درست مثل روزهای قبل از حصر آیت الله منتظری؛این موج جدید در پی بستری شدن مهدی کروبی در بیمارستان یا به عبارت بهتر به بهانه ی بیماری( به سبب انچه فرزندش بیماری قلبی او عنوان کرده)او به راه افتاده است. پس از بستری شدن مجدد کروبی در بیمارستان وی تصمیم می گیرد اعتصاب غذا(خشک) کند و تا زمانی که خواسته هایش تحقق نیابد دست از اعتصاب برندارد.این خواسته ها بر مبنای انچه منابع گزارش داده اند در مرتبه ی اول خروج نیروهای امنیتی از منزل او و دوم برگزاری دادگاه علنی است که بتواند از اتهامات علیه خودش دفاع کند. هنوز چند ساعتی از اعتصاب نگذشته بود که منابع خبری از تحقق خواسته ی اول کروبی( خروج نیرهای امنیتی)و شکستن اعتصاب او خبر دادند.و حال به دنبال تحقق خواسته ی دوم است. جریان پیش امده ی جدید که با حمایت گسترده ی رسانه ها و صفحات مجازی حامی اصلاحات در داخل و حامی فتنه گران در خارج همراه است به دنبال مظلوم نمایی سران فتنه به شیوه ای نخ نما و کلیشه ای است. در میان واکنش برخی سیاستمداران، دولت، مسئولان و چهره های سیاسی اصلاح طلب که از طریق فضای مجازی و رسانه ها بعضا آدرس های غلطی از علت حصر،غیر قانونی بودن حصر و نمایش چهره های مظلوم و به حق از سران فتنه منتشر می کنند در نوع خود قابل تامل و تفسیر است. عبدالله رمضان پور سخنگوی دولت اصلاحات با حمایت از این اقدام آن را جریان برد- برد معرفی کرده است که اقتدار وحدت ملی را در پی خواهد داشت. لذا ضرورت دارد پیدا و پنهان این سوژه سازی و بازخوانی ریشه ی حصر و جوسازی های مربوط به آن مورد کنکاش  قرار گیرد.

  لازم به ذکر است در فضای به وجود آمده اعتدالیون و اصلاح طلبان تنها نیستند بلکه جریان ضدانقلاب و برخی فتنه‌گران نیز از این طریق می‌کوشند تا اجماع آمریکایی‌-‌اروپایی برای اعمال تحریم‌های حقوق بشری علیه ایران و تمدید تحریم‌های آمریکا در شهریور ماه را زمینه سازی نمایند(#کاسبان_حصر)

 

 

 

 

 

ریشه ی اصلی حصر فتنه گران چه بود؟

چیزی که واضح و روشن است از فتنه ی ۸۸ و نقش سران فتنه در این حادثه ی ضد امنیتی و اخلال گر این است که پس از انتخابات سال ۸۸ موسوی و طرفداران او پیش از پایان رای گیری(صبح روز رای گیری) در یک اقدام مجرمانه و خلاف قانون خود را پیروز قطعی انتخابات معرفی می کند و اعلام می کند هر نتیجه ای غیر از این تقلب در انتخابات است( مدارک مربوط به این اظهارات موجود است و نمی توان با ادعای دروغ “تقلب” آن را کتمان کرد) پس از این موضع گیری با همراهی دیگر سران فتنه(از جمله مهدی کروبی) مردم و هواداران خود را تحریک کردند که به خیابانها بریزند و به نتایج انتخابات اعتراض کنند این اعتراضات موجب سلب امنیت و کسب و کار، آتش زدن اموال عمومی،زخمی و کشته شدن دهها نفر و خسارات فراوان دیگری شد.این تمام ماجرا نبود با وجود اقدامات خرابکارانه که با چراغ سبز و حمایت آمریکا معاندان نظام می رفت به مانند انقلاب های رنگی ارپای شرقی به سرنگونی نظام منجر شود اما هیچ یک از دستگاههای قضایی با سران فتنه برخود جدی نکردند و حتی به بررسی خواسته های انان در خصوص بازشماری آرا پرداختند آنها حتی نتایج بررسی ها را هم نپذیرفتند.پای «حصر» اما وقتی به میان آمد که موسوی و کروبی خواستند روی موج انقلابهای ضد دیکتاتوری مصر و تونس و لیبی سوار شدند. آنها در نامه ی ۱۶بهمن۸۹ خود به وزیرکشور وقت برای راهپیمایی عصر ۲۵بهمن با هدف « اعلام همبستگی با حرکت های مردمی در منطقه بویژه قیام آزادیخواهانه مردم تونس و مصر بر علیه حکومت استبدادی در کشور» درخواست مجور می‌کنند.علاوه بر این طی مدت پس از انتخابات در مناسبت های مختلف مدام بیانیه صادر می کنند. و مردم را تحریک می کردند. و جامعه را به دودستگی و جنگ داخلی می کشانند. بنابراین حصر تا این جا به سبب تغییر سطح اعتراض بود برنامه ای که از سالها پیش برای تغییر حکومت و مبارزه با اصل ولایت فقیه توسط عناصر نفوذی اصلاح طلبان کلید خورده بود. بنابراین در اواخر سال ۸۹ شورای امنیت ملی با مصوبه ای اقدام به حصر خانگی موسوی، کروبی و رهنود کرد.

 

 

 

 

 

 

آیا حصر فتنه گران غیر قانونی است؟    

پاسخ را با یک سوال شروع می کنیم. آیا اقدامات ضد امنیتی و آشوب طلبانه ی موسوی و کروبی که منجر به خسارات مالی و جانی شد غیر قانونی نیست؟ آیا ادعای پیش از پایان رای گیری مبنی بر پیروزی در انتخابات آن هم در ابتدای صبح انتخابات که هنوز هیچ چیز معلوم نیست غیر قانونی نیست؟آیا اعلام نکردن برائت سران فتنه از رسانه های غربی، صهیونیست ها و دشمنان نظام در حمایت از جنبش آشوبگر سبز قانونی است؟

در هندسه ی اندیشه ی امام خمینی (ره) مجرم محاکمه ندارد در صفحه ی ۴۵۹ صحیفه ی نور جلد ششم می فرمایند محاکمه ی مجرم معنا ندارد. ان که نیاز به دادگاه دارد متهم است تا جرمش مشخص شود. سران فتنه به روشنی مردم را تحریک کردند و اعتراضات را با شعارهای ضد حکومتی به مقابله باحکومت  کشاندن. با این وجود هیچ ارگان قضایی به آنها تعرض نکرد. جریان مقابل فتنه حق بودنظام با فتنه و از سر عقلانیت، بصیرت و قانون عمل کرد در نهایت شورای امنیت ملی مطابق اصل ۱۷۶ قانون اساسی به منظور حفظ امنیت ملی تصمیمی مبنی بر حصر خانگی تصویب کرد این اقدام نه مجازات این قانون شکنان و مخلان امنیت( قوه قضاییه مسئول اعمال مجازات است) بلکه یک اقدام ضروری و تامینی برای حفظ امنیت کشور بود(تسنیم). اساسا حصر فتنه گران نه به خاطر فتنه ی ۸۸ بلکه ایجاد فتنه های جدید و بعدی بود( ۲۵ بهمن ۸۹).       

نکته ی پایانی این است که با روی کار امدن دولت اعتدالی- اصلاحاتی روحانی انتظار می رود طبق وعده هایی که داده است حصر فتنه گران شکسته شود و امروز به بهانه ی بیماری سعی می کنند با نمایش چهره ی مظلومانه از سران فتنه و به حق جلوه دادن انها جای مجرم و مدعی را عوض کنند در حالی که پر روشن است که جریان فتنه به انقلاب خیانت کرد به قانون بی اعتنایی و امنیت ملی را مخدوش کرد. نمی توان کشور را به خاطر آزاد بودن این افراد و رفت و امد عناصر وابسته به غرب به ناامنی و آشوب سپرد. در دامان امنیت است که چرخ  اقتصاد و تولید می چرخد. چه بسا اقدامات و وجود همین فتنه گران منجر به طرح اولیه ی تحریم های ظالمانه ی آمریکا بعد از سرخودگی از انقلاب مخملی در ایران شد. و امروز رسانه ها و گروهک های ضد انقلاب داخلی و خارجی با به انحراف کشیدن اصول و مبانی انقلاب و فشار وارد کردن برای ادامه سوژه ی شکستن حصر، سناریوهای جدیدی را دنبال می کنند. این اقدام به هیچ عنوان برد- برد نیست و هیچ تضمینی وجود ندارد این افراد فتنه گر پس از این هم به بهانه های مختلف و واهی به اقدامات آشوب طلبانه ی خود ادامه ندهند.لذا باید هوشیار تر عمل کرد و اسیر این جوسازی های رسانه ای نشد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .