13931219000114 PhotoA - درآمد نفتی مسئولین را تنبل و غیرپاسخگو کرده
درآمد نفتی مسئولین را تنبل و غیرپاسخگو کرده
مدیر مسئول روزنامه رسالت با بیان اینکه هنوز عنصر پاسخگویی در مسئولین کشور به ویژه به رسانه‌ها جا نیفتاده است، گفت: بهتر است مسئولین کشور بدانند که یکی از عناصر مدیریت پاسخگویی نسبت به عملکرد خود و اقناع افکار عمومی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ سیدمرتضی نبوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس ضمن تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه گفت: متأسفانه هنوز عنصر پاسخگویی در مسئولین کشور جا نیفتاده اما مسئولین باید بدانند که یکی از عناصر مدیریت پاسخگویی مدیران نسبت به عملکردشان و اقناع افکار عمومی و رسانه‌ها است.

وی افزود: پاسخگویی به معنای آن است که هم بتوانند نیازهای جامعه را تأمین کرده و هم پاسخگوی عملکرد خودشان باشند و از کارآمدی‌شان دفاع کنند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های پاسخگویی آن است که جایگاه تکریم را برای خبرنگاران قائل بوده و به آنها پاسخگو باشند.

وی اظهار داشت: مدیا و رسانه واسطه بین مسئولین و مردم است که با آن مسئولین می‌توانند ضمن شناخت‌ نیازهای مردم در جهت اطلاع‌رسانی آنها پاسخ‌های لازم را ارائه دهند.

نبوی با بیان اینکه در قانون اساسی و قوانین مربوط به مطبوعات و رسانه‌ها پاسخگویی مسئولین پیش‌بینی شده است، افزود: باید مسئولین به این سمت بروند که خود را نسبت به رسانه پاسخگو بدانند چرا که نمی‌شود متصور بود در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسئولی بوده و پاسخگو نباشد.

مدیر مسئول روزنامه رسالت این نقد به مسئولین وارد است که خیلی خود را به رسانه‌ها پاسخگو نمی‌دانند، گفت: یکی از دلایلش آن است که دولت، رانتی و متکی به درآمد نفت است.

وی افزود: اگر دولت همه درآمد خود را از طریق مردم درمی‌آورد آن وقت می‌توانست ضمن فراهم کردن شرایط کشور شفافیت را برای مردم، واسطه‌ها و رسانه‌ها ایجاد کند.

این عضو تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: درآمد نفتی مسئولین را تنبل و پاسخگو کرده است.

انتهای پیام/

 

برچسب ها :

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .