139206121231336251093183 300x210 - قطر استقلال سیاسی خود را حفظ می کند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم در گفتگو با البرزبان:
قطر استقلال سیاسی خود را حفظ می کند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم شورای اسلامی گفت: خوشبختانه قطر با وجود بحران منطقه ای طی سال های اخیر سعی بر این داشت که استقلال سیاسی خود را حفظ کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم شورای اسلامی پیرامون بحران ایجاد شده در خصوص قطر از سوی سعودی ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال این بحران در منطقه به خبرنگار البرزبان گفت: همواره روابط جمهوری اسلامی ایران و قطر در سالهای گذشته در سطح خوبی قرار داشته است و در مقایسه با سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس حس همکاری و حسن نیت بیشتری در مقامات قطری نسبت به ایران وجود دارد.

  ابوالقاسم خسروی درخصوص اهداف آمریکایی ها در منطقه اظهار داشت: آمریکایی ها طی سالهای اخیر به دنبال ایجاد تنش، تجزیه و درگیری در بین کشورهای منطقه خلیج فارس بوده است و در حال حاضر برای قدرت گرفتن در منطقه روی به حمایت از خاندان آل سعود آورده اند.

وی ادامه داد: ازطرفی عربستان سعودی به خیال خود قصد دارد که خود را به عنوان قدرت برتر در میان کشورهای عربی خلیج فارس معرفی و حفظ کند به همین خاطر وارد بازی جدید آمریکا شده است که درنهایت منجر به بسته شدن قرار دادهای کلان چندین میلیارد دلاری ترامپ و آل سعود گردید.

 قطر استقلال سیاسی خود را حفظ می کند

این کارشناس برجسته به استقلال سیاسی کشور قطر اشاره نمود و افزود: خوشبختانه قطر با وجود بحران منطقه ای طی سال های اخیر سعی بر این داشت که استقلال سیاسی خود را حفظ کند. البته تحریم قطر از سوی سعودی ها نمی تواند تداوم داشته باشد چراکه نه برای ریاض و نه دیگر کشورهای متحد خوشایند نخواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال حل و فصل مسالمت آمیز بحران های کشورهای منطقه بوده و بر حل مناقشه با گفتگو بین طرفین تاکید دارد.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .