1967312 300x200 - مشارکت پایین مردمی دور دوم انتخابات فرانسه
مشارکت پایین مردمی دور دوم انتخابات فرانسه
با گذشت چند ساعت از آغاز دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه، نرخ مشارکت مردمی در این انتخابات در مقایسه با انتخابات‌های مشابه در گذشته بسیار پایین‌تر گزارش شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ با گذشت حدود چهار ساعت از آغاز دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه، وزارت کشور فرانسه طی گزارشی از نرخ پایین مشارکت مردمی در این انتخابات در مقایسه با انتخابات‌های پارلمانی گذشته این کشور خبر داد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، وزارت کشور فرانسه طی گزارش خود نرخ مشارکت مردمی در دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه تا ظهر امروز را ۱۷.۷۵ درصد اعلام کرد.

این در حالی است که میزان مشارکت مردم در دور نخست تا همین ساعت در دور نخست انتخابات ۱۹.۲۴ درصد گزارش شده بود.

این در حالیست که نرخ مشارکت مردمی در دور دوم انتخابات‌های پارلمانی سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۰۷، ۲۰۰۲ و ۱۹۹۷ به ترتیب ۲۱.۴۱، ۲۲.۹۸، ۲۰.۷۳ و ۲۴.۰۸ درصد بوده است.

دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه از ساعت ۸ صبح امروز یکشنبه به وقت محلی فرانسه با گشایش حوزه‌های اخذ رأی در سراسر این کشور آغاز شد و ۴۷ میلیون فرانسوی واجد شرایط رأی دادن تا عصر امروز برای شرکت در آن و تعیین سرنوشت ۵۷۷ کرسی مربوط به پانزدهمین مجمع ملی جمهوری پنجم فرانسه به پای صندوق‌های رأی خواهند رفت.

ائتلاف میانه تحت رهبری «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در دور نخست انتخابات پارلمانی که دو هفته پیش برگزار شد، پیروزی چشمگیری را کسب کرد و به این ترتیب ماکرون که فعلا از محبوبیت بالایی برخوردار است، احتمالا پارلمان را نیز همراه خود خواهد داشت و قادر خواهد بود بدون مخالفت جدی برنامه‌هایش را پیش ببرد.

کاهش نرخ مشارکت مردمی در دور دوم انتخابات پارلمانی ۲۰۱۷ فرانسه در حالیست که طبق آمار منتشره از سوی وزارت کشور فرانسه، نرخ عدم مشارکت مردمی در دور نخست انتخابات پارلمانی نیز در رکوردی تاریخی به ۵۱.۲۹ درصد رسید که در تاریخ جمهوری پنجم بی‌سابقه بوده است.

منبع: فارس

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .