1948093 - کنگره به دنبال بازگشت به قبل از برجام است
کنگره به دنبال بازگشت به قبل از برجام است
روزنامه صهیونیستی نوشت: چشم انداز کنگره آمریکا به ایران، رجوع به دوره قبل از توافق هسته‌ای یعنی زمانی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان علیه ایران متحد بوده و از ابزارهای تحریم استفاده می‌کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ روزنامه «جروزالم پست»  روز یکشنبه درگزارشی با اشاره به «شکل گیری راهبرد جدید پسا برجامی بر ایران» نوشت: تصمیم جدید نزدیک به اتفاق آرای کنگره آمریکا در پنجشنبه گذشته برای تحریم ایران بابت مسائل حقوق بشر، برنامه‌های موشکی و حمایت مالی این کشور  از سازمان‌های شبه نظامی نشانه‌ای از مرحله جدید رویکردهای کنگره بعد از  گذشت دو سال از توافق هسته‌ای با ایران است.

این روزنامه با اشاره به موافقان و مخالفان برجام و تحریم‌های پسابرجامی ایران بین اعضای کنگره و سنای آمریکا نوشت: به نظر می‌رسد چشم انداز کنگره آمریکا به ایران رجوع به دوره قبل از توافق  هسته‌ای یعنی زمانی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان علیه ایران متحد بودند و از ابزارهای تحریم استفاده می‌کردند. این راهبرد اجماع نیز حمایت از توافق هسته‌ای در کوتاه مدت و مواجهه با حوزه‌های غیر هسته‌ای ایران است.

جروزالم پست در خاتمه به سخنان «سناتور لیندسی گراهام» سناتور ایالت کارولینای جنوبی در این زمینه  پرداخت.

سناتور گراهام گفته است: «ایران کماکان بزرگترین کشور حامی تروریسم جهانی است و آن ها از گروه‌هایی که دولت‌های غربگرا را در خاورمیانه سرنگون کرده‌اند، حمایت می‌کنند. ایرانی‌ها ملوانان آمریکایی را در آب‌های آزاد غیر قانونی بازداشت و تحقیر کردند. آن‌ها مرتب محدودیت‌های اعمال شده سازمان ملل متحد بر برنامه‌های موشکی را نقض می‌کنند. این تحریم‌های جدید پاسخ محکم کنگره و دولت ترامپ به ایران مبنی بر این خواهد بود که دوره همکاری با ایران به پایان رسیده است.»

منبع: فارس
برچسب ها :

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .