1953546 300x200 - دستگیری 800 خرده‌فروش موادمخدر در کردستان
دستگیری 800 خرده‌فروش موادمخدر در کردستان
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی کردستان گفت: در سه ماهه نخست امسال ۸۰۰ خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد مخدر در کردستان دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ سرهنگ عباس نظری ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران‌ که در سازمان بهزیستی کردستان برگزار شد، با تبریک هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت جمع‌آوری معتادین در استان مشخص نیست اما در مأموریت مبارزه با مواد مخدر و جمع‌آوری معتادین متهاجر و برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر محدودیت برخورد نداریم.

وی گفت: در استان کردستان مواد صنعتی به عنوان کراک وجود ندارد و حتی این مواد صنعتی در سطح کشور جمع شده و رسانه‌ها باید در تیتر اخبار و گزارش‌ها مواظب باشند و با دقت مسائل مربوط به مواد مخدر را با استناد کامل از منابع خبری موثق دریافت کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی کردستان تصریح کرد: وضعیت استان کردستان در زمینه مواد صنعتی نسبت به سایر استان‌های کشور، وضعیت پاکی دارد و همچنان وضعیتمان سفید است.

وی گفت: در زمینه جمع‌آوری معتادین متهاجر مشکلات خاصی پیش‌رو داریم و در ظرف کمتر از ۲۴ ساعت نیروی انتظامی استان کردستان ۳۰۰ معتاد متهاجر استان را جمع‌آوری کرد اما به تنهایی این امر جوابگو نیست.

نظری افزود: تعداد پذیرش افراد معتاد در کمپ‌ها از ۴۰ نفر به ۱۳۰ نفر ارتقا یافته و اگر ظرفیتی در همین راستا انجام شود و نهادهای دولتی کمک کنند جمع‌آوری معتادین متهاجر کاری ندارد.

وی با اشاره به جمع‌آوری خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر در خیابان طالقانی سنندج اظهار کرد: در بسیاری موارد اگر ماموریتی در خصوص جمع‌آوری معتادین و توزیع‌کنندگان مواد مخدر در این خیابان اجرا شده دستفروشان اقدام به اعتراض و هیاهو و سر و صدا کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی کردستان گفت: در طول سه ماهه نخست امسال ۸۰۰ نفر از خرده‌فروشان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر در سطح استان دستگیر شده‌اند.

کشفیات مواد مخدر در کردستان ۱۵۸ درصد افزایش یافت

وی گفت: استان کردستان از نظر آلوده شدن به مواد مخدر صنعتی جزو استان‌های سفید کشور بوده و ماموریت نیروی انتظامی در این زمینه، جزو اولویت‌های آخر و بر اساس کشفیات مواد مخدر استان در سه ماهه نخست امسال بیشتر این کشفیات تریاک و مواد سنتی و برخورد با این مواد مخدر در سطح استان بوده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی کردستان با اشاره به افزایش ۵۵ درصدی کشفیات مواد مخدر خاطر نشان کرد: سال گذشته بیش از یکهزار و ۳۸ مورد طرح پاک‌سازی نقاط آلوده به مواد مخدر، کنترل محورهای مواصلاتی و طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سطح استان اجرا شد که نسبت به سال ۹۴ با افزایش ۳ درصدی اجرای طرح‌های مقابله مواجه بودیم.

۲۵۱ مرحله پاکسازی و مبارزه با مواد مخدر در کردستان اجرا شد

وی گفت: در سه ماهه نخست امسال ۲۵۱ مرحله پاک‌سازی نقاط آلوده به مواد مخدر استان و کنترل محورهای مواصلاتی و طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سطح استان اجرا شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک درصد اجرای طرح‌ها افزایش داشته است.

نظری افزود: در سه ماهه نخست امسال آمار کشفیات مواد مخدر استان ۱۵۸ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی با بیان اینکه بیشترین ماموریت‌ها در برخورد با مواد مخدر فرا استانی انجام شده، اظهار کرد: بیشترین کشفیات مواد مخدر در کردستان «تریاک و موادسنتی» است.

دستگیری ۸۰۰ نفر خرده‌فروش مواد مخدر در کردستان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی کردستان با بیان اینکه در طول سال گذشته ۳ هزار و ۴۶۶ نفر در سطح استان شناسایی و دستگیر شدند که نسبت به سال قبل از آن برابری داشته است، گفت: در سه ماهه نخست امسال ۸۰۰ نفر خرده‌فروش و توزیع کننده مواد مخدر در کردستان دستگیر شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن، ۱۰ درصد افزایش دستگیری داشته‌ایم.

وی گفت: در زمینه جمع‌آوری معتادین متهاجر که در سطح خیابان‌ها اقدام به ناامنی می‌کنند سال گذشته در همین راستا ۳۱۸ نفر معتاد متهاجر دستگیر شدند و از این تعداد ۲۲۹ نفر به مراکز نگهداری و کمپ‌ها تحویل داده شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی کردستان خاطر نشان کرد: در سه ماهه نخست امسال نیز ۱۲۶ معتاد متهاجر در سطح شهر سنندج جمع‌آوری شده که از این تعداد ۱۲۴ نفر مورد پذیرش در کمپ‌ها قرار گرفتند.

وی با تاکید بر اینکه باید زیرساخت‌ها فراهم شود تا مشکلات حوزه مواد مخدر برطرف شوند و ماموریت‌های نیروی انتظامی به نتیجه برسند، گفت: ساماندهی اماکن مخروبه و متروکه یکی از مطالبات نیروی انتظامی استان کردستان است که آن را پیگیری می‌کنیم

پارک پشت استانداری کردستان محل و پاتوق معتادین و خرده فروشان مواد مخدر

نظری افزود: مکان متروکه استخر انتهای خیابان وکیل سنندج را به کرات پیگیری و مشغول ساماندهی آن هستیم و پارک پشت استانداری کردستان نیز که محل و پاتوق معتادین و خرده فروشان مواد مخدر شده نیاز به ساماندهی است که این مکان‌ها در حال پیگیری هستند.

وی اظهار کرد: اجرای دستورالعمل مراقبت بعد از خروج از کمپ‌ها در حال اجراست و اگر اشتغال برای معتادین بهبود یافته ایجاد شود دوباره به سمت مواد مخدر کمتر روی می‌آورند.

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .