159552 300x200 - صندوق رای برای برخی ها حکم ناموس داشت
صندوق رای برای برخی ها حکم ناموس داشت
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: عده ای هستند که دیکتاتوری را با نقاب دموکراسی در این انتخابات مدیریت کردند. من مجددا از بابت برگزاری چنین انتخاباتی با فرآیند معیوب تاسف می خورم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ پرویز سروری عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه سیاسی تهران پرس، در خصوص تاییدیه نهایی وزارت کشور در ارتباط با انتخابات شورای شهر حوزه انتخاباتی تهران اظهار داشت: بنده با این اعلام نهایی متوجه شدم که صندوق رای برای برخی از افراد حکم ناموس را پیدا کرده است. نه می توان به آن نگاه کرد و نمی شود به آن دست زد. ظاهرا در یک حریمی قرار گرفته بود که هیچ نهادی حق دسترسی به آن را نداشت.

وی در ادامه افزود: واقعا جای تاسف است که در یک فرآیند قانونی به اعتراض اعضای لیست خدمت رسیدگی نشد و این هر موضوع شائبه مهندسی انتخابات را برای ما مسجل می کند. البته قبل از برگزاری انتخابات نیز بارها تذکراتی درباره رفتارهای سیاسی ناظرین و مهندسی انتخابات داده بودیم. زمانی که در تایید صلاحیت ها افراد محکوم و سابقه دار در فتنه را تایید کردند، برای ما مشخص و واضح بود که چنین مهندسی بعد از انتخابات انجام خواهد شد.

عضو حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که همچنان معتقد هستیم که نه در تهران و نه در استان به اعتراض های لیست رسیدگی نشد و همچنان به این موضوع اعتراض داریم. متاسفانه در همین موضوع خلاف واقع های زیادی گفته شد. در جلسه ای که با هیات نظارت استان برگزار شد، ما یک چالش جدی با اعضای هیات نظارت داشتیم. جالب این بود که رئیس این هیات اعلام کرد که ما به اعتراض ها رسیدگی کردیم و آقای چمران و سروری این موضوع را تایید کردند. این یک خلاف واقع است و افرادی زیادی آن جا حضور داشتند که گواهی دادند که لیست خدمت همچنان معترض بود.

سروری در ادامه تصریح داشت: نکته ای که وجود دارد این است که فرماندار تهران اعلام کرد که مجموعا ۴۳۰ نفر ناظر بر صندوق ها حضور داشتند. این یعنی حدود ۱۰ درصد صندوق های رای شوراها و ۹۰ درصد باقی مانده هیچ گونه ناظری بر صندوق خود نداشتند. علت آن هم مهندسی انتخابات بود که ناظرین بر صندوق های رای حضور نداشتند.

وی گفت: بنده همچنین معتقدم که فرآیند مهندسی انتخابات، دموکراسی و مردم سالاری دینی را مورد خدشه قرار می دهد. اگرچه که معتقدیم که بایستی اعتراض ها به صورت قانونی باشد، اما بایستی مدیران و دست اندرکاران نیز به قانون واقف باشند. نباید حقوق نامزدها با یک توجیه بی مورد سلب شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید داشت: بنده از همین رسانه اعلام می کنم که از ابتدای انتخابات، تمامی حقوق نامزدهای لیست خدمت زیرپا قرار گرفت و به هیچ گونه از اعتراض های نامزدها رسیدگی نشد. بنده همچنین معتقدم که عده ای هستند که دیکتاتوری را با نقاب دموکراسی در این انتخابات مدیریت کردند. من مجددا از بابت برگزاری چنین انتخاباتی با فرآیند معیوب تاسف می خورم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .