13960313001564 PhotoA - در این دولت مدیران و وزرا اتوبوسی تغییر کردند
در این دولت مدیران و وزرا اتوبوسی تغییر کردند
نماینده مردم محلات در مجلس گفت: این دولت رسما تبدیل به شرکت سهامی یک جناح خاص شده است و عده‌ای خود را به صراحت عضو این شرکت می‌دانند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به بیانات رهبری در دیدار کارگزاران نظام و تاکید بر خطر تقسیم کردن مردم و لزوم مرزبندی با دشمن، اظهار داشت: وحدت و انسجام در حال حاضر در حد شعار باقی مانده است.

وی افزود: رهبر فرمودند بحث انسجام ملی الزاماتی دارد؛‌ خیلی‌ها امروز بحث انسجام ملی را مطرح می‌کنند اما واقعیت این است که اگر به الزامات آن پایبند نباشیم این یک شعاری بیش نیست.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اکنون شعار وحدت برای پیشبرد اهداف سیاسی و جناحی تلقی می‌شود، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند لازمه وحدت این است که ما مرزبندی روشن و شفاف با دشمن داشته باشیم و دیدیم که رهبری به صورت مشخص دست روی سال ۸۸ گذاشتند و تاکید کردند عده‌ای در سال ۸۸ مرزبندی مشخص با دشمن نداشتند و این نشان می‌دهد مسیر وحدت از کجا می‌گذرد.

سلیمی الزام دوم وحدت و انسجام ملی را این موضوع عنوان کرد که ما در انتصابات جناحی عمل نکنیم و در همین رابطه ادامه داد: اکنون اتوبوسی که نه کشتی کشتی مدیران تغییر کردند و برخی وزرا هم به صراحت گفته‌اند هر مدیری که با آنها نبوده باید عوض شوند!

وی بر همین اساس اضافه کرد: در استانداری‌ها و فرمانداری ها هم مسئله‌ای مطرح است، اکنون سوال پیش‌ می‌آید که اگر بحث وحدت مطرح است و دولت خود را فراجناحی می‌داند چند فرماندار نام ببرد که جرات و شهامت انتقاد دارند؟ اصلا اجازه نمی‌دهد.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیگر ابعاد بیانات رهبر معظم انقلاب، عنوان کرد: همچنین رهبری فرمودند مردم انتقاد خود را شفاف بیان کنند. اگر بناست وحدت باشد به این معنا نیست که از ضعف‌ها چشم بپوشیم و به هر کیفیت اگر جایی فسادی دیدیم سکوت کنیم؛ اتفاقا معنای وحدت این است با فساد مبارزه کنیم.

سلیمی با طرح این سوال که آیا اصلا منتقدان جایگاهی دارند، یادآور شد: معنای وحدت همین است که ما بتوانیم سخن منتقد دلسوز را به جان بخریم، اما به محض اینکه کسی انتقادی می‌‌کند فورا نگاه‌ها به او تغییر می‌کند. حتی سرویس‌دهی دولت به برخی افراد منتقد به شدت کاهش پیدا می‌کند.

وی با انتقاد از اینکه عده‌ای خود را به صراحت عضو شرکت سهامی دولت می‌دانند، گفت: دولت امروز تبدیل به شرکت سهامی یک جناح خاص شده است. اکنون آقایان و یا یک فراکسیون خاص می‌گویند برای تشکیل کابینه دولت با رئیس جمهور قرار گذاشتیم که یک تبادل نظر صورت گیرد.

سلیمی ادامه داد: آیا این دولت، دولت کسانی که به او رای ندادند و مربوط به ۱۶ میلیون مابقی نیست؟ چرا دولت با دیگران مشورت نمی‌کند؟ متاسفانه حرف از وحدت تنها در حد شعار باقی مانده است. حرف از وحدت گفتن راحت است اما واقعیت این است در میدان عمل مل اینها را نمی‌بینیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک مرزبندی مشخص با دشمن و استفاده از تشکیل دولت فراجناحی و سخن منتقد دلسوز را به جان خریدن را ما نمی‌بینیم. اگر کسی جایی سراغ دارد که این موارد رعایت می‌شود به ما آدرس دهند.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در خاتمه سخنان خود عنوان کرد: این موارد نشان می‌دهد که ما باید در بحث انسجام باید جدی تر و روشن‌تر عمل کنیم و تنها به شعار بسنده نکنیم.

انتهای پیام/

 

برچسب ها :

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .