300x192 - گاز با قیمت پایین به ترکیه داده می شود
گاز با قیمت پایین به ترکیه داده می شود
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت گاز ایران به ترکیه تعدیل شده است، گفت: بنا به گفته وزیر نفت ایران گاز مجانی به ترکیه نمی دهد بلکه گاز با قیمت پایین به ترکیه داده می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ علی گلمرادی نماینده ماهشهر و امیدیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار افکارنیوز با اشاره به موضوع گاز ایران به ترکیه و اینکه گفته شده این گاز مجانی به ترکیه داده می شود، گفت: بیژن زنگنه هر گونه گاز مجانی به ترکیه را رد کرد اما گفت که قیمت گاز ایران به ترکیه تعدیل شده و با قیمت پایین تر به ترکیه داده می شود.

وی با بیان اینکه وزیر نفت و حمیدرضا عراقی مدیرعامل شرکت ملی گاز در جلسه دیروز کمیسیون انرژی مجلس حضور پیدا کردند، گفت: یکی از محورهای بحث در جلسه، انتقال گاز ایران به ترکیه بود که وزیر نفت اعلام کرد ما هیچگاه گاز مجانی به ترکیه ندادیم.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسللامی افزود: وزیر گفت که قیمت گاز ایران به ترکیه تعدیل شده و این موضوع هیچ ربطی به قرارداد کرسنت ندارد.

گلمرادی به نقل از زنگنه گفت: ترکیه اعلام کرد که ما گاز را با قیمت پایین تر از روسیه می گیریم و شما باید قیمت را تعدیل کنید. با هماهنگی که با رئیس جمهور انجام دادیم برای آنکه بازار فروش خود را ازدست ندهیم، مجبور شدیم قیمت را پایین بیاوریم.

وی با اشاره به دغدغه های نمایندگان در این زمینه تصریح کرد: نمایندگان هم نظرات خود را بیان و تاکید داشتند که باید در مدیریت انرژی بهتر و متفاوت تر از گذشته عمل کرد و نباید خام فروشی کنیم و باید فراورده های نفتی را با ارزش افزوده عرضه کنیم.

نماینده ماهشهر و امیدیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظر ما این است که در مدیریت نفت و گاز کشور باید به گونه ای دیگر عمل کنیم، افزود: در شرایط فعلی گرچه تا رشد اقتصادی در بخش های دیگر مثل صنعت، مجبوریم از نفت و گاز استفاده کنیم اما نباید صرفا منابع نفت و گاز را به پول تبدیل کرد و از این طریق کشور اداره شود.

گلمرادی با بیان اینکه باید به سمت استفاده بهینه از نفت و گاز حرکت کنیم، گفت:  باید سیاست های کارشناسی شده در این زمینه طراحی کرد و با ارزش افزوده و تبدیل نفت به فراورده های نفتی، به فکر آینده اقتصادی کشور بود.

وی افزود: تولید زیاد نفت و گاز هنر نیست. باید نگاه مان را به تولید و مصرف انرژی تغییر دهیم و یک راه اصولی را در پیش گرفت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسللامی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر استقلالی در فروش نفت و گاز نداریم، گفت: خریداران برای ما قیمت تعیین می کنند اما ما باید در گسترش بازار، ارتقای تجهیزات و عرضه محصولات استقلال داشته باشیم و تسلیم خواست طرف مقابل نشویم.

گلمرادی افزود: باید بخش زیادی از درآمد نفت و گاز را در بخش های تولیدی و صنعتی بکار بگیریم تا در زمینه اقتصادی به یک استقلالی برسیم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .