153689 300x200 - مردم پای آرمان و مصلحت انقلاب متحدند
رابطه تربیت فرهنگی-سیاسی امام خمینی(ره) با حضور پرشور مردم /
مردم پای آرمان و مصلحت انقلاب متحدند
امام خمینی(رحمه الله علیه) بابی جدید از تربیت فرهنگی و سیاسی را به روی مردم این سرزمین باز کرد. همانقدر که به آنها یاد داد در مقابل ظلم بایستند، تحقق آرمان‌های انقلاب را از مسئولان بخواهند، در لغز‌ش‌ها آن‌ها را نقد کنند و نگذارند که فساد امری رایج و اتفاقی عادی شود؛ همانقدر هم به آنها یاد داد تا قدردان نعمت انقلاب و جمهوری اسلامی باشند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ سه روز قبل حجت الاسلام و المسلمین اکبر هاشمی رفسنجانی در سن هشتاد و دو سالگی فوت کرد. ناگهانی و بدون هیچ پیش زمینه‌ای. چیزی که باعث شد همه را شوکه کند. یک اتفاق تلخ و ناگهانی همه جریانات و معادلات را تغییر ‌داد.

هاشمی خدمات بسیاری را در تحقق و پیروزی انقلاب اسلامی داشته است. حدود هفت بار توسط ساواک دستگیر و شکنجه می‌شود اما پای انقلاب می‌ماند، تا پیروزی.

در این سال‌ها و پس از عدم پیروزی هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ حرف‌ها و حدیث‌های متفاوتی پیش آمد. چهار سال بعد از آن در فتنه سال ۱۳۸۸و اتفاقات بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری او نقش موثری داشت، البته نه آن نقشی که از او به عنوان یار امام و رهبری انتظار می‌رفت؛ اما گذشت. او نهایتا در سن ۷۹ سالگی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ کاندیدا می‌شود که از سوی شورای نگهبان قانون اساسی رد صلاحیت می‌شود.

هاشمی فراز و فرودهای بسیاری در حیات سیاسی‌اش داشته است. هرچند فضای رسانه‌ای کشور در روزهای پس از ارتحال رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام متمرکز بر فرازهای زندگی او بود اما فرودها را نیز نمی‌شود انکار کرد. شاید حالا دیگر دلیلی برای گفتنش نباشد چون او نیست که پاسخی دهد؛ امروز بیشتر از پاسخ به انتقادات نیاز به دعای خیر ملت انقلابی دارد.

نقطه مورد بحث همینجاست، ملت انقلابی. ملتی که فراز و فرودهای هاشمی را دیده است. آنها را از نزدیک لمس کرده است. با فشارهای اقتصادی دوران سازندگی ساخته است، پس از آن با اختلاف نظرها و اجتهادهایش کنار آمده و مقابلش قرار گرفته است اما وقتی او را از دست می‌دهد، با یادش غمگین می‌شود، در مراسم تشییع پیکرش بصورت گسترده حاضر می‌شود و برایش طلب مغفرت می‌کند.

امام خمینی(رحمه الله علیه) بابی جدید از تربیت فرهنگی و سیاسی را به روی مردم این سرزمین باز کرد. همانقدر که به آنها یاد داد در مقابل ظلم بایستند، تحقق آرمان‌های انقلاب را از مسئولان بخواهند، در لغز‌ش‌ها آن‌ها را نقد کنند و نگذارند که فساد امری رایج و اتفاقی عادی شود؛ همانقدر هم به آنها یاد داد تا قدردان نعمت انقلاب و جمهوری اسلامی باشند.  

حضور میلیونی دیروز مردم در تشییع پیکر حجت‌الاسلام و المسلمین هاشمی نمادی از همین تربیت انقلابی است.  روز گذشته جمعیت بسیاری از مردم متدین در دانشگاه تهران و خیابان انقلاب حضور پیدا کردند، همان‌هایی که منتقد جدی هاشمی و مواضعش بودند اما نگذاشتند پیکر یار دیرین امام خمینی(رحمت الله علیه) در غربت بدرقه شود. او کسی است که سال‌ها برای پیروزی این انقلاب سختی کشیده و شکنجه شده است، حالا نباید بخاطر برخی اجتهادات متفاوت و مواضع ناصحیح از حافظه تاریخی مردم انقلابی و متدین برای همیشه حذف بشود. او باید با شکوه بدرقه شود. یار امام باید با شکوه به جایگاه ابدی برود تا درسی باشد برای ضد انقلاب وخارج نشین‌های متوهم. این ها تربیت دینی امام خمینی(رحمت الله علیه) و جانشین صالحش امام خامنه‌ای است.

مردم از طیف‌های مختلف آمدند و حضور پیدا کردند اما همه پشت سر ولی امر مسلمین جهان و به امامت آیت‌الله خامنه‌ای، نماز میت را بر پیکر حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی اقامه کردند. این یعنی هرچقدر اختلافات هم عمیق باشد، اما تربیت فرهنگی امام به ما یاد داده است که باید پای مصلحت انقلاب و جمهوری اسلامی یکپارچه بود، وحدت را حفظ کرد و مقاومت کرد.

منبع: سراج

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .