IMG16162937 300x225 - آموزش و پرورش نباید به بخش خصوصی واگذار شود
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با البرزبان:
آموزش و پرورش نباید به بخش خصوصی واگذار شود
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دولت به دنبال واگذاری 10درصد از آموزش و پرورش به بخش خصوصی است که این اقدام خلاف اهداف کلی نظام -ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری- و قانون اساسی است چراکه آموزش و پرورش به دلیل دارا بودن جایگاه خاص و متفاوت نباید به بخش خصوصی واگذار شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از سهم آموزش و پرورش در بودجه سال۹۶ ناراضی هستند و تلاش و تکاپوی ویژه‌ای برای استفاده از ابزارهای قانونی خود به منظور افزایش اعتبارات این حوزه دارند.

عضو  کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درخصوص بودجه پیش‌بینی شده برای آموزش وپرورش در سال ۹۶، به خبرنگار البرزبان گفت: بودجه پیشنهادی دولت برای آموزش و پرورش در سال آتی تنها ۳۳ هزار میلیارد تومان است که شامل نوسازی مدارس، سازمان پژوهش و دیگر سازمان‌های زیرمجموعه آموزش و پرورش می‌شود،

حجت‌الله درویش‌پور ادامه داد: متأسفانه تنها ۸ ونیم درصد از کل بودجه ۳۷۰هزار میلیارد تومانی عمومی کشور به آموزش و پرورش اختصاص داده شده است.

آموزش و پرورش نباید به بخش خصوصی واگذار شود

وی در ادامه اظهار داشت: سال ۹۱، ۱۵هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از بودجه ۱۰۴ هزار میلیارد تومانی عمومی دولت به آموزش وپرورش اختصاص داده شد، درواقع حدود ۶/۱۵ درصد از بودجه کل کشور به این مسئله تعلق گرفت، اما کاهش عظیم بودجه آموزش و پرورش با وجود افزایش مشکلات در این عرصه در سال آتی، نشان از نگاه محدود به مقوله عظیم آموزش است.

نماینده حوزهٔ انتخابیهٔ ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت به دنبال واگذاری ۱۰درصد از آموزش و پرورش به بخش خصوصی است که این اقدام خلاف اهداف کلی نظام -ابلاغ شده از سوی  مقام معظم رهبری- و قانون اساسی است چراکه آموزش و پرورش به دلیل دارا بودن جایگاه خاص و متفاوت نباید به بخش خصوصی واگذار شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم زمان تصویب بودجه سال ۹۶ در صحن مجلس شورای اسلامی نگاه دوباره‌ای به بودجه این بخش شود، این درحالی است که واگذاری مدارس در برنامه ممنوع شده لذا مسئولان نمی‌توانند بودجه‌ای که با اصول برنامه، اصول اساسی نظام و قانون اساسی مغایرت دارد به مجلس پیشنهاد کنند.

انتهای پیام/

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .