article 300x220 - دستگاه ها باید به احداث گرمخانه ها توجه کنند
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفتگو با البرزبان:
دستگاه ها باید به احداث گرمخانه ها توجه کنند
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: دستگاه ها باید به احداث گرمخانه ها، مراکز ترک اعتیاد و مراکز مجهز بازپروری معتادان در کنار هم توجه داشته باشند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درخصوص اینکه موضوع گورخواب ها نباید به فراموشی سپرده شود، به خبرنگار البرزبان گفت: انتشار خبری درباره گورخواب‌ها در رسانه‌ها انعکاس زیادی داشت در حالی که در رابطه با این دست موضوعات باید عمل نشان داد نه عکس العمل؛ چنین مسائلی نباید به فراموشی سپرده شود.

محمد کاظمی ادامه داد: دانستن یا ندانستن تعداد گورخواب ها چه مشکلی از جامعه رفع می‌کند که مسئولان در مورد تعداد آنها اختلاف نظر دارند؛ باید توجه داشته باشیم که برای این گونه افراد که امروزه برخی از آنها به ناچار در گورها پناه گرفته و برخی دیگر در گوشه خیابان سکنی گزیده اند چه اقداماتی انجام شده است؟

وی در ادامه اظهار داشت: در سال ۹۰ وزیر سابق کشور را به مجلس فراخواندیم و در رابطه با کارتن خواب ها و افراد معتاد رها درجامعه از ایشان سوال کردیم که وزیر کشور از این زمین بلااستفاده دیدن کردند؛  در این رابطه ۴ الی ۵ میلیارد اعتباری برای احداث فاز اول آن در نظر گرفته و احداث شد که معتادان زیادی در این کمپ مورد بازپروری قرار می گیرند؛ لذا اگر فازهای دو و سه این مرکز راه اندازی و فعال شود دیگر شاهد گورخوابی هموطنان و جوسازی رسانه های معاند علیه کشورمان نخواهیم بود.

دستگاه ها باید به احداث گرمخانه ها توجه کنند

نماینده مردم ملایر درمجلس شورای اسلامی افزود: خوشبختانه بزرگ‌ترین مرکز بازپروری معتادان صفادشت در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار به منظور جمع‌آوری معتادان پرخطر از سطح استان تهران و افزایش امنیت در جامعه و ساماندهی این افراد احداث شده است؛ معتادان با انتقال به این مرکز درمان می‌شوند و پس از بهبودی، مشاغل مختلفی برای آن‌ها ایجاد می‌شود.

وی در پایان، با یادآوری اینکه سازمان بهزیستی، فنی و حرفه ای و معاونت سازمان ریاست جمهوری در رابطه با مواد مخدر باید در رابطه با بازپروری معتادان هماهنگ عمل کنند خاطرنشان کرد: دستگاه ها باید به احداث گرمخانه ها، مراکز ترک اعتیاد و مراکز مجهز بازپروری معتادان در کنار هم توجه داشته باشند و در این باره نباید جزیره ای عمل کنند.

انتهای پیام/

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .