IMG07490772 300x180 - حقوق های نجومی و تبعیضات، مردم را ناراحت می‌کند
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با البرزبان:
حقوق های نجومی و تبعیضات، مردم را ناراحت می‌کند
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: حقوق های نجومی و تبعیضات مردم را ناراحت می‌کند و دستگاه‌ها نیز به فراز و نشیب بیش از حد نظام‌هماهنگ‌ پرداخت اعتراض دارند اما باید این موضوع درنظر گرفته ‌شود؛ چنین اقداماتی مربوط به دستگاه‌های دارای مجامع عمومی بود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان؛ نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ابتدا با ارزیابی گزارش ۸ ماهه مجلس شورای اسلامی از برجام به خبرنگار البرزبان گفت: گزارش خوبی از اجرای برجام تهیه شده بود و نشان دهنده این بود که کارهای بزرگی در زمینه های حمل و نقل دریایی، نفت، انرژی و بیمه ها صورت گرفته است اما همچنان در زمینه ارتباط بانکی با بانک های بزرگ همچنان مشکلاتی وجود دارد.

محمد جواد کولیوند ادامه داد: البته این مشکلات به دلیل بدعهدی آمریکایی ها در اجرای تعهداتشان شکل گرفته است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا خلاء‌های قانونی موجب شده تا شاهد دریافت حقوق‌های نجومی از سوی برخی مدیران باشیم یا خیر، اظهار داشت: نمی‌توان گفت خلاء،اما قانون در برخی از موارد مانند حقوق، تسهیلات، وام‌های طویل‌المدت اجازه داده یک مجمع یا هیئت‌مدیره تصمیم‌گیرنده باشند و از آنجا که مجمع عمومی بالاترین رکن یک تعاونی، مؤسسه مالی و اعتباری یا بانک‌ است، شاهد چنین اقداماتی بودیم.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی افزود: فیش‌های نجومی ابتدا هجمه‌ی عظمیی از انتقادات به‌وجود آورد، درصورتی‌که تمامی حقوق‌های دولتی را وزارت دارایی پرداخت می‌کند. نظام‌هماهنگ‌ پرداخت حدود ۶۵ اشکال دارد تا به مرحله دائمی‌شدن برسد. بنابراین هر شخص شاغل در دستگاه دولتی حقوقش را دارایی می‌پردازد که امتیازی محاسبه می‌شود. در برخی دستگاه‌ها براساس درآمد و هزینه، بعضی سازمان‌ها نیز مانند آموزش و پرورش مستقیماً حقوقشان را دولت پرداخت می‌کند. اینجاست که یک مقدار تبعیض به‌وجود می‌آید یا رفاهیات متفاوت می‌شود.

24456_page_

وی خاطرنشان کرد: این تبعیضات مردم را ناراحت می‌کند و دستگاه‌ها نیز به فراز و نشیب بیش از حد نظام‌هماهنگ‌ پرداخت اعتراض دارند اما باید این موضوع درنظر گرفته ‌شود؛ چنین اقداماتی مربوط به دستگاه‌های دارای مجامع عمومی بود. درنهایت اینکه افراد خادم زیادی داریم اما داشتن حتی یک نفر خائن نیز معضل محسوب می‌شود و نیاز به آسیب‌شناسی دارد.

کولیوند در پایان ضمن تأکید بر اینکه باید در برخی نقاط، پرداخت نقدی ادامه داشته باشد، عنوان داشت: در بعضی نقاط مانند روستاها باید پرداخت نقدی ادامه داشته باشد. در شهرها باید خدمات را در سطح عامه جامعه تسری دهیم. بخش سوم در حوزه ایجاد اشتغال است مانند صنایع، کشاورزی و حمل و نقل. یعنی بخشی از یارانه ها را به این بخش ها ببریم و آن ها را توسعه دهیم زیرا اگر چنین نکنیم در بحث اشتغال نیز دچار مشکل می شویم.

انتهای پیام/

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .