1398071208432763318566224 300x209 - افتتاح ۱۰ هزار مسکن مهر پردیس بزودی؛ چرا مسکن مهر ارزان نشد؟
افتتاح ۱۰ هزار مسکن مهر پردیس بزودی؛ چرا مسکن مهر ارزان نشد؟
مدیرعامل عمران پردیس از افتتاح ۱۰ هزار مسکن مهر خبر داد و گفت:‌ به مالکان مسکن مهر که عرصه را خریداری کنند،‌ سند اعیان و عرصه منتقل می‌شود.هدایت با تکذیب خبر محدودیت واگذاری سند عرصه و اعیان دلایل ارزان نشدن قیمت عرصه مسکن مهر را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان، مهدی هدایت در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با یادآوری تقاضای مکرر و زیاد مردم برای خرید عرصه مسکن مهر، اظهار کرد: با توجه به تقاضای مالکان مسکن مهر که نگران مالکیت  ۹۹ ساله بودند و این‌که در ایران نیز مردم همیشه مالکیت را دوست دارند، مجلس، دولت و وزارت راه و شهرسازی در جهت پاسخ به درخواست مالکان، ظرفیتی را در قانون بودجه ایجاد کرد تا بر این اساس مردم با قیمت‌های کارشناسی صاحب عرصه مسکن مهر شوند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مباحث این بوده که ما بتوانیم ساز و کار فروش عرصه را فراهم کنیم؛ این اتفاق در شهر پردیس روی داد و ساز و کار مربوطه عملیاتی شد.

وی با تاکید بر این‌که خرید عرصه واحدهای مسکن مهر اجباری نبوده و اختیاری است، افزود: عرصه‌ واحدهای مسکونی مهر با یک پنجم قیمت روز به مالکان واگذار می‌شود، این کار نیز با دلایل قانونی انجام شده و در محاسبه قیمت عرصه ضرایب کاهنده اعمال می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس توضیح داد: فروش عرصه مسکن مهر به مالکان با حدود ۲۰ درصد قیمت روز مستند و محکمه پسند است.

هدایت با یادآوری این‌که تمام منابع مالی حاصل از فروش عرصه واحدهای مسکن مهر ۱۰۰ درصد صرف این طرح می‌شود،‌ گفت:‌ این منابع مالی مکملی شده که باعث ایجاد ارزش افزوده برای واحدهای مسکن مهر شده است، چراکه شرکت عمران زیرساخت‌های روزبنایی و زیربنایی این واحدها را ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به این‌که زیرساخت‌هایی مانند آب، برق، خدمات روبنایی و… از محل فروش عرصه تامین می‌شود در پاسخ به این پرسش که با توجه به کاهش قیمت مسکن در سراسر کشور چرا قیمت عرصه واحدهای مسکن مهر پردیس کاهش نیافته است،‌ اظهار کرد: در شش ماه نخست امسال ۱۲۰۰ میلیارد تومان در بخش آماده‌سازی، روبنایی و پروژه‌های مسکن هزینه کرده‌ایم. این کار ارزش افزوده خوبی را برای واحدهای مسکن مهر ایجاد کرده است؛ پروژه‌ای که قبل از ما روی اسکلت بود، محوطه سازی نشده بود،‌ آب ، برق و آسفالت نداشت با امروز که همه خدمات آن تامین شده طبیعتا قیمت متفاوتی خواهد داشت.

وی ادامه داد: در بافت قدیم پردیس، قیمت مسکن ارزان شده است. اما در پروژه‌های مسکن مهر هر روز ارزش افزوده ایجاد می شود. الان در پروژه‌های این طرح به طور مرتب مصالح ساختمانی حمل می‌شود، فعالیت‌ها شبانه‌روزی بوده و روند تکمیل با سرعت در حال انجام است.

وی همچنین با یادآوری اینکه هفته گذشته آسفالت ۵ پروژه تکمیل شده است، گفت:‌‌«ما نمی توانیم به کارشناسان رسمی بگوییم چشمت را ببند و این کارها را نبین.» در فاز ۱۱ زون یک کامل شده و در زون ۲، ۳ و ۴ فعالیت‌ها همچنان ادامه دارد؛ هر روز که خدمات بیشتر می‌شود ارزش افزوده برای مالکان مسکن مهر ایجاد می شود.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با تاکید بر این‌که وضعیت به گونه‌ای است که یک معامله برد-برد بین مردم و دولت ایجاد شده است، افزود: این‌که چندی پیش گفته شد ما نمی‌توانیم در یک بلوک فقط به یک واحد سند عرصه بدهیم و باید همه مالکان عرصه را خریداری کنند کاملا کذب است و شهردار پردیس این را هم تکذیب کرده است.

هدایت اضافه کرد: وظیفه شرکت عمران و پیمانکار است که پایان کار مسکن مهر چه ۹۹ ساله و چه ملکی را بگیریم. به محض این‌که پایان کار را گرفتیم و مردم نیز پول عرصه را واریز کنند صورت مجالس تفکیکی را می‌گیریم و پس از آن تمام واحدهای پروژه به نام شرکت عمران می‌شود. به هر کدام از مالکان بلوک که عرصه را خریداری کرده،‌ سند عرصه و اعیان را به نام آنها منتقل می کنیم و هر کسی هم که عرصه را خریداری نکرده فقط سند اعیان را با اجاره ۹۹ ساله زمین منتقل خواهیم کرد.

وی تاکید کرد:‌ این مسئله نیز هیچ منافاتی با قانون ثبت و قانون شهرداری ندارد.

وی همچنین از برنامه ریزی برای افتتاح ۱۰ هزار مسکن مهر شهر پردیس طی ماه جاری خبر داد.

برچسب ها :

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .