13980420000471 Test PhotoN 300x151 - تجمع مدافعان حریم خانواده در البرز
تجمع مدافعان حریم خانواده در البرز
اجتماع بزرگ مردمی «میراث ایرانی، گرایش جهانی» به مناسبت هفته عفاف و حجاب صبح امروز در کرج برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، اجتماع بزرگ مردمی «میراث ایرانی، گرایش جهانی» به مناسبت هفته عفاف و حجاب صبح امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان البرز، فرمانده سپاه البرز، مسؤولین استانی و جمعی از خانواده های البرزی در کرج برگزار شد.

دختران محجبه ای که در گرمای تابستان به همراه مادران خود در این اجتماع شرکت کرده بودند پلاکاردهایی با مضامین «ترس دشمن از حجاب زینب است، حفظ چادر انقلاب زینب است» را در دست داشتند.

13980420000447 Test NewPhotoFree - تجمع مدافعان حریم خانواده در البرز

پارچه سفید طویلی که قسمت دیگری از زمین را مفروش کرده بود با دلنوشته ها، اعتراضات و امضاهای بانوان محجبه ای آذین شد که تمایل داشتند فریاد مطالبه گری آن ها در قالب این طومار به گوش مسؤولین برسد.

بانوان محجبه با سردادن شعارهایی خواستار ترویج فریضه دینی و اسلامی عفاف و حجاب و همچنین برخورد با کسانی شدند که با عدم رعایت حجاب، موجب هنجارشکنی شده و به آسیب های اجتماعی دامن می زنند.

13980420000453 Test NewPhotoFree - تجمع مدافعان حریم خانواده در البرز

بانوان در این تجمع با در دست داشتن پرچم هایی با نوشته های «حجاب یعنی به جای شخص شخصیت را دیدن» علاوه بر لزوم رعایت حجاب از سوی تمامی افراد جامعه، خواستار توجه ویژه نهادهای دولتی و ادارات به مسأله حجاب و عفاف و رواج عفت در مکان های عمومی شدند.

غرفه های متفاوتی از قبیل فروش محصولات فرهنگی، فروش چادر و پوشاک اسلامی و همچنین نقاشی کودکان در حاشیه این تجمع تدارک دیده شده و خانواده های البرزی به صورت همزمان از این غرفه ها نیز بازدید کردند.

کوتاهی ما موجب شده تا آمار بدحجابی و دزدی افزایش یابد

حجت الاسلام و المسلمین علی سرلک، مدرس حوزه و دانشگاه در اجتماع بزرگ مردمی «میراث ایرانی، گرایش جهانی» گفت: این تجمع اعلام حمایت از حجاب و مطالبه از مسؤولین است تا به قوانین درست عمل کنند؛ حجاب یعنی انسانیت زن و مرد با هم روبرو شوند نه جنسیت آن ها و جامعه ای که جنسیت در آن حاکم باشد روی موفقیت، پیشرفت و صلابت را نخواهد دید.

این مدرس حوزه و دانشگاه اظهار کرد: کوتاهی ما موجب شده تا آمار بدحجابی و دزدی افزایش یابد و از این بابت جای یک عذرخواهی خالی است؛ رفتار نامناسب پدران و مادران با فرزندان خود موجب رویگردانی و فرار آن ها از حجاب می شود.

13980420000465 Test NewPhotoFree - تجمع مدافعان حریم خانواده در البرز

سرلک عنوان کرد: کسی که بدحجاب است تصمیم نادرستی گرفته و باید برای بدحجابی خویش پاسخگو باشد اما ما هم باید پاسخگو باشیم؛ کسی که به نام مذهب دختران جوان را فراری می دهد مقصر است؛ ما هم اگر به وظیفه خود عمل نکنیم در گناه بسیاری از جوانان مقصریم.

به گفته وی، خداوند در قرآن می فرماید: هم کارهای شما را می نویسیم و هم آثار آن ها را. مبادا با نگاه تحقیرآمیز به یک معتاد، بدحجاب و گنهکار خود را تبرئه کنیم؛ حجاب زن و مرد، امر خدا و تاسی از حضرت زهرا (س) است و خداوند از ما خواسته که آن را رعایت کنیم.

حجاب یعنی طرح انسانیت منهای جنسیت

این مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به وجود فضای مجازی و پیامدهای آن در جامعه اذعان کرد: حجاب یعنی طرح انسانیت منهای جنسیت اما وقتی روابط انسان ها بر حسب جنسیت تعریف شود جامعه به شکل واضحی سقوط می کند.

سرلک مطرح کرد: فلسفه حجاب این است که جامعه در سلامت بماند اما وقتی فضاهای جنسیتی، استیکرها، کامنت ها، گفت و گوهای مجازی و غیرجنسی زن و مرد بوی تحریک جنسیتی می دهد این جامعه به شکل واضحی رو به زوال می رود.

وی افزود: وقتی جوانان یک جامعه احساس کنند نیازهای عاطفی و غریزی آن ها حتی به صورت اندک تأمین می شود تعهد تشکیل زندگی را از دست می دهند بنابراین افراد بدحجابی که موجب می شوند برخی جوانان به دلیل مشکلات موجود، مجرد بمانند در پیشگاه خداوند مسؤول هستند.

این مدرس حوزه و دانشگاه گفت: وقتی فضای جامعه عاطفی، احساسی و غریزی باشد میل به ازدواج و تعهد تشکیل خانواده کاهش می یابد یعنی دختران و پسران جوان باید در حسرت تشکیل خانواده بمانند و گناه این ها نیز بر گردن بدحجاب هاست.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .