156463094 300x169 - سوریه آماده بهره‌گیری از ظرفیت‌های ایران برای بازسازی است
سوریه آماده بهره‌گیری از ظرفیت‌های ایران برای بازسازی است
وزیر امور اجتماعی و کار کشور سوریه اعلام کرد که آماده بهره‌گیری از ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران برای بازسازی کشورش است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، ریما قادری روز سه شنبه در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کشور مستقر در کرج در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز به برکت پیروزی های ارتش سوریه و حمایت هایی که هم پیمان های ما از جمله ایران از سوریه داشتند، آماده ورود به مرحله بازسازی کشور هستیم.

وی ادامه داد: برای این امرنیازمند تربیت نیروی متخصص و آموزش دیده هستیم تا از ظرفیت های خود برای مقابله با جنگ اقتصادی استفاده کنیم.

قادر به اهداف سفرش به ایران اشاره کرد و گفت: این سفر برای ادامه گفت وگوها و همکاری‌ها در قالب کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سوریه صورت گرفته است.

وزیر امور اجتماعی و کار کشور سوریه بیان داشت: طی این سفر سه روزه از نزدیک با تجربیات ایران در حوزه های مختلف بهزیستی، آموزش های فنی و حرفه ای، تربیت نیروی کار و دیگر بخش های مرتبط این حوزه آشنا می شویم.

قادری تاکید کرد که با استفاده از این تجارب بتوانیم بهبود فضای کار و نیروی انسانی را در سوریه داشته باشیم ضمن آنکه طی این سفر گام عملی برای همکاری‌ها برداشته می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی های مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای ایران گفت: در تلاش هستیم تا با کمک ایران بتوانیم چنین مرکزی را در کشور سوریه راه اندازی کنیم.

وزیر امور اجتماعی و کار سوریه بر استفاده از ظرفیت های عملیاتی ایران در حوزه تربیت مربی و فنی و حرفه ای و در سایه تعامل با وزارت تعاون ایران تاکید کرد و گفت: تلاش‌ها بر این است تا سند همکاری سال ۲۰۰۷ بین ایران و سوریه در بخش های مختلف از جمله انتقال تجارب آموزشی به مرحله اجرا و عمل برسد.

کنون آن را عملیاتی کنیم و طبیعی است که جنگ تروریستی که درگیر آن بودیم نقش مهمی در عملیاتی نشدن آن داشت، اما در این میان برای بندهای دیگر تلاش هایی صورت گرفت.‌

مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای ایران مستقر در حسن آباد کرج سالانه برنامه آموزشی برای یک میلیون هنرجو و مربی فنی و حرفه ای در کشور اجرا می کند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .