13980321000388 Test PhotoN 300x151 - پهپادهای یمنی نیروگاه برق «تهامه» و فرودگاه ابهاء سعودی را هدف گرفتند
پهپادهای یمنی نیروگاه برق «تهامه» و فرودگاه ابهاء سعودی را هدف گرفتند
سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد سه‌شنبه خبر داد که پهپادهای یمنی نیروگاه برق «التهامة» و فرودگاه بین‌المللی ابهاء را هدف قرار دادند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان ، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد سه‌شنبه خبر داد که یگان پهپادی یمن نیروگاه برق التهامه و فرودگاه بین‌المللی أبها عربستان سعودی را با پهپادهای قاصفK2 هدف قرار داد.

یحیی سریع گفت که در عملیات نخست، فرودگاه بین‌المللی ابها با حملات متعدد  پهپادهای K2 مواجه شد که در این حملات آشیانه جنگنده‌های سعودی و اهداف نظامی دیگر با دقت بسیار زیاد هدف قرار گرفت و در پی آن فعالیت‌های فرودگاه ابها متوقف شد.

وی افزود: در عملیات دوم، نیروگاه برق تهامه با تعدادی از پهپادهای K2  مورد هدف قرار گرفت و حمله به این نیروگاه مستقیم و دقیق انجام شد.

این مقام نظامی یمن گفت که این حملات واکنش طبیعی و مشروع به حملات ائتلاف متجاوز سعودی است که طی ۴۸ ساعت گذشته ۳۲ حمله هوایی به مناطق مختلف یمن انجام داد که طی آن چندین نفر شهید و مجروح شدند.

سه روز پیش نیز هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) یمنی آشیانه‌های جنگنده‌های سعودی را در فرودگاه جیزان (جنوب غربی) هدف قرار دادند.

در همان شب نیز پهپادهای یمنی فرودگاه بین‌المللی ابهاء را نیز هدف قرار دادند و تمامی پروازهای ورودی و خروجی به این فرودگاه متوقف شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .

۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .

۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .

۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .

۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .